Stepaře z plzeňského studia čeká v tomto týdnu mistrovství světa

Svěřenci plzeňské trenérky a lektorky Step by Step studia Kamily Borovské odjíždějí ve středu na Mistrovství světa ve stepu v německé Riese.

uniwebwebynamiru2018

Do světového finále se probojovala formace dětí se skladbou Party Time, malá skupina dospělých se skladbou Dear future husband, velká skupina dospělých se skladbou Mambo a vsólové kategorii mužů Matěj Borovský.

Plzeňští stepaři se kvalifikovali díky úspěchům nakvětnovém Mistrovství ČR vestepu, nasvém kontě už mají i medaile zčervnového mistrovství Evropy. Mistrovství světa vRiese se koná od26. 11. do 30. 11. 2019 a naPlzeňany tu čekají nejen soupeři zEvropy, ale také zUSA, Kanady, Izraele a dalších zemí. Plzeňská výprava pojede na mistrovství světa počtvrté, mezi největší úspěchy patřilo loňské páté místo formace dospělých a šestnácté místo Matěje Borovského za sólové vystoupení.

Vůbec poprvé se namistrovství světa vydávají zPlzně nejmenší stepaři – skupina 14 dětí vevěku od 8 do 11 let shravou skladbou Party Time. „Tato skladba je vlastně taková narozeninová oslava, doNěmecka proto ssebou vezeme i rekvizity, třeba velký namalovaný dort,“ řekla Kamila Borovská, majitelka Step by Step studia. Letošní výprava je nejpočetnější, plzeňský step bude nasvětové soutěži reprezentovat celkem 40 stepařů.

Step by Step studio vzniklo vPlzni vroce 2010. Vsoučasné době ho vprostorách DEPO2015 navštěvuje více než 200 členů od 5 do 70 let. Na svém kontě mají bezpočet vystoupení na různých společenských akcích a také řadu medailí a úspěchů na soutěžích, letos mimo jiné obhájili zlato na Mistrovství Evropy vkategorii Adults II (nad 30 let). Vlistopadu reprezentovali tři mladí stepaři Plzeň na festivalu vSao Paulu, kam odjeli napozvání špičkové brazilské stepařky Chris Matallo.

Plzeňští diváci mohou Step by Step studio vidět na tradičním vystoupení vDivadle ALFA

21. 2. 2020 od 17.00 nebo od 19.30 a 23. 2. od 17.00. Vstupenky vceně 130 Kč budou kdostání vpokladně Divadla ALFA, naRokycanské třídě vPlzni.

Vkvětnu 2020 se uskuteční další ročník Plzeňského festivalu stepu.

Další informace najdete na www.stepbystepstudio.cz.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 25.11.2019 17:060 +
 
avalon

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018