V neděli se rozsvítil vánoční stromek ve Skvrňanech

V neděli 15. prosince se obyvatelé plzeňského sídliště v Zadních Skvrňanech sešli ve vnitrobloku K. Steinera.

uniwebwebynamiru2018

Přišli společně s vedením plzeňského centrálního obvodu rozsvítit svůj historicky první vánoční stromek a spolu s dětským pěveckým souborem z 15. ZŠ si zazpívali vánoční koledy.

Samotnému rozsvícení předcházela netradičně akce Vánoční zabijačka, kdy si obyvatelé skvrňanského sídliště mohli nakoupit zabijačkové speciality, jako jsou jitrnice, jelita, tlačenka, zabijačková polévka, klobásy i čerstvé maso. Děti si pak mohly opéct špekáček a dobrou náladu podpořil se svými písničkami harmonikář Libor.

Ve 14 hodin proběhlo za velkého zájmu předváděcí bourání a porcování masa. Obvod pak u svého stánku zval své občany na horký svařák, teplý čaj a přítomné děti si odnesly čokoládovou figurku, malý dárek nebo, podle chuti, sušenku.

Před 16. hodinou zazpíval dětský sbor z 15. ZŠ Terezie Brzkové u připraveného stromku vánoční koledy a poté pozdravil přítomné občany starosta David Procházka spolu s místostarosty Ondřejem Ženíškem a Stanislavem Šecem. Vedení obvodu popřálo přítomným hezké svátky a pak již společně s nimi odpočítalo rozsvícení prvního vánočního stromku ve skvrňanském sídlišti.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
beton

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018