ZPRÁVY KULTURA z Plzeňského kraje

Cyklus přednášek - doprovodný program k výstavě VEDEM - Cesta terezínských kluků stále pokračuje

5. 5. – 7. 5. Národopisné muzeum Plzeňska (NMP), náměstí Republiky 13, atrium Doprovodný program je určen zejména žákům plzeňských základních a středních škol a rodinám s dětmi. Žáci si prakticky vyzkouší, s jakými situacemi se musely vyrovnávat děti v terezínském ghettu.

3

Před 2 dny

Vítězkou Miss Becher' Klub 2016 se stala Blanka Patricie Skálová

Vítězkou letošního 21. ročníku a zároveň Miss sympatie se stala Blanka Patricie Skálová z Prahy!

2

Před 5 dny

Gurmánský BOSCH FRESH FESTIVAL doplní přehlídka vín

Gurmánský Bosch Fresh Festival nabídne kromě gastronomických pochoutek, také dobré víno. K degustaci budou připravena vína menších i větších vinařství v čele s VIA VINI, které se letos stalo hlavním vinařstvím festivalu.

5

Před týdnem

Kulinářský BOSCH FRESH FESTIVAL v Plzni láká na medvědí maso a jiné lahůdky

Největší kulinářský festival, který přichází letos již pošesté do Plzně, proběhne za OC PLZEŇ PLAZA o víkendu 20. až 22. května. Návštěvníci se mohou těšit na to nejlepší z klasické, molekulární nebo extrémní kuchyně.

5

Před týdnem

Oblastní kolo Porty proběhne o víkendu

Již tuto sobotu vypukne v sále Saloonu Roudná každoroční klání kapel a jednotlivců v oblasti žánru folk a country. Západočeské oblastní kolo Porty se tím připojí nejen k letité plzeňské tradici festivalu, ale i k letošnímu jubilejnímu 50. výročí Porty.

6

Před týdnem

Knižní tip: Tom Rob Smith, Farma

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru.

7

Před týdnem

Páteční dávka metalu na jižním Plzeňsku

Mladá metalová kapela Attax slaví 5 let své existence a u této příležitosti pořádá speciální výroční koncert, na kterém zahraje všechny své songy a přizve si k tomu i několik hostů! Přijďte je poznat!!!

6

Před týdnem

Evropské kořeny muzejní edukace Plzeň 2016

Mezinárodní seminář Plzeň 26. 4. – 27. 4. 2016

2

Před týdnem

V pátek 22.4. se v Divadle Pod lampou mimo jiné ukáží Qui z Los Angeles a Hollywoodfun Downstairs z Nového Zélandu!

Je to už trapný psát, ale tohle se nám vážně povedlo! Podařilo se nám protnout tour kapel, ze kterých sme se minule posadili na zadek a ještě k tomu to vyšlo na pátek! 22.4. se těš jak prase do lampy na kalifornské noise rockové, avantgadrní mazáky QUI, novozélandské noise punkáče Holywoodfun Downstairs a dívčí trio, které nás již dvakrát uhranulo – Core Belief z Rakovníka. Jo a jako dáreček na úvod si dáme duo ostravaku At Bona Fide a Laundered Syrup s jejich rychlosety!

1

Před týdnem

Barokní jezuitské Klatovy vstupují do jubilejního desátého ročníku

Historickou konferenci, dobovou hudbu, výstavu skla, přednášky a rozpravu jezuity s dominikánem nabídne letošní jubilejní desátý ročník akce Barokní jezuitské Klatovy.

0

Před týdnem

Knižní tip: Nora Robertsová - Cesta časem

Pro Caleba Hornblowera, který se dostal do přítomnosti, bylo těžké vrátit se do 23. století a opustit kouzelně nevinnou Liberty Stoneovou. Cesta v čase se mu stala osudnou…

4

Před 2 týdny

Kdo bude již 7. vítězkou Miss Face Czech Republic?

Chceš jet na světovou soutěž krásy? Miss Face od roku 2015 má zastoupení hned v několika mezinárodních soutěží krásy!

4

Před 2 týdny

Do Ruska nepojedou tanky ale plechovky s pivem

Snad každý Čech je hrdý, když v zahraničí narazí na české pivo Pilsner Urquell nebo tam uslyší chválu na české hokejisty. A právě proto vzniklo spojení těchto dvou fenoménů, aby na nadcházejícím mistrovství světa v hokeji s hrdostí reprezentovaly to nejlepší, co v České republice máme.

4

Před 2 týdny

Plzeň Čokoládový Festival 2016

Do Papírny Plzeň zamíří všichni milovníci čokolády. Od pátku 15. do neděle 17. dubna 2016 se zde uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, workshopy, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

10

Před 3 týdny