ZPRÁVY Kultura Plzeň

Jan Hajšman Plzeňsko – český slovník

Tato zajímavá publikace obsahuje 1300 jazykových hesel, které se používají v Plzni a blízkém okolí.

0

Před 2 dny

Mladé nadané hudebníky můžete nominovat na cenu Plzeňský Orfeus

Správní rada Nadace 700 let města Plzně již po čtrnácté udělí „Cenu Nadace 700 let města Plzně v hudební oblasti“ - Plzeňský Orfeus.

0

Před 2 dny

Vychází nová kniha Šumava pod sněhem

V úterý 21. listopadu 2017 bude pokřtěna již druhá publikace z ediční řady Seidelova Šumava nazvaná Šumava – krajina pod sněhem. Nová kniha navazuje formátem i obsahem na úspěšný první svazek z roku 2016 Lipno – krajina pod hladinou.

0

Před 3 dny

Martin Leiš - Šumava na pohlednicích Joži Pospíchala knihkupce v Sušici

Kniha představuje Šumavu a město Sušici v době první republiky, kdy docházelo k rozmachu turistického ruchu a k výstavbě turistických chat a rozhleden.

0

Před 3 dny

Legenda funku Maceo Parker přiveze do Plzně šlapající show

Do Měšťanské besedy v Plzni se 6. dubna 2018 vrátí ikona funkového saxofonu Maceo Parker. Legendární americký saxofonista a dlouholetý spoluhráč zpěváka Jamese Browna je pověstný strhujícími koncerty, které nenechají nikoho v klidu a jsou obrovským zážitkem.

0

Před 4 dny

Divadlo J. K. Tyla připravilo Manon v tanečním pojetí

Slavný příběh Manon, krásné, ale povrchní a přelétavé dívky, se objeví na repertoáru Divadla J. K. Tyla poprvé jako balet, a to v půvabném neoklasickém pojetí. Inscenace choreografa Filipa Veverky se na jevišti Velkého divadla představí v premiéře 18. listopadu, tedy v podvečer Noci divadel.

0

Před 6 dny

Fotogalerie: Harvey Keitel a Julian Sands natáčí na Sušicku Nabarvené ptáče

Hollywoodské hvězdy Harvey Keitel a Julian Sands, které do svého filmu Nabarvené ptáče získal režisér Václav Marhoul, aktuálně natáčí v Čechách.

0

Před týdnem

Na stojáka přijede nadvakrát rozesmát Plzeň a podpořit Diakonii Západ

Tři borci Karel Hynek, Nasty Petr Cerha a Arnošt Frauenberg z bandy, která vystupuje Na stojáka, zaparkují svojí stand-up show 21. listopadu od 18 hod v Depu 2015.

0

Před týdnem

Masné krámy zvou na Emila Fillu v době „velikánů čumpelíkovských“

Západočeská galerie v Plzni Vás zve v úterý na další doprovodný pořad k výstavě Tenkrát v Evropě. Čeští umělci v totalitních režimech 1938–1953.

0

Před týdnem

Knižní tip: Toulavá kamera 25

Moudrý cestovatel nikdy neopovrhuje svou vlastní zemí.

4

Před 2 týdny

Výstava grafik Boba Dylana: On the Road v Západočeském muzeu finišuje

Již jen pár dní budou mít návštěvníci Západočeského muzea v Plzni možnost přesvědčit se o tom, že proslulý americký písničkář a čerstvý držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan je také talentovaný malíř.

0

Před 2 týdny

Pavel Šporcl vydává vánoční album a v prosinci vyrazí na turné Vánoce na modrých houslích

Christmas on the Blue Violin: tak se jmenuje první vánoční album houslisty Pavla Šporcla, které natočil se světově proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií a dirigentem Sebastianem Lang – Lessingem.

0

Před 3 týdny

Nová výstava v Národopisném muzeu Plzeňska představuje podmalby na skle

Výstava představuje výběr z umělecky i řemeslně nejzajímavějších prací - podmaleb na skle - dosud téměř zapomenuté osobnosti, severočeského malíře Vincenze Jankeho (1769–1838).

0

Před 3 týdny

Znovuzrozená Gaia Mesiah vydává po deseti letech novinku „Sílu!“ a chystá se na TeleporTour. I do Plzně

Krátce předtím, než 2. listopadu vyrazí kompletní sestava legendárních Gaia Mesiah na koncertní šňůru TeleporTour po Čechách a Moravě, vydává tato bezmála výhradně dámská kapela nový singl s příznačným názvem „Sílu!“.

0

Před 3 týdny
uniweb weby