Slavnosti svobody Plzeň

V roce 70. výročí vítězství nad nacismem budou tradiční plzeňské Slavnosti svobody v mnohém výjimečné. Oslavy ukončení druhé světové války se v Plzni uskuteční od 30. dubna a potrvají do 6. května. Organizátoři předpokládají, že do Plzně se vypraví značný počet tuzemských i zahraničních návštěvníků a kladou proto mimořádný důraz na bezpečnost.

12

Před 2 dny

Finále Plzeň ve znamení soutěže, archivních snímků i živých vystoupení

Filmový festival Finále Plzeň se v Měšťanské besedě bude konat od 26. dubna do 2. května 2015 již poosmadvacáté. I letošní ročník je zejména soutěžní přehlídkou celovečerních a dokumentárních filmů a televizní tvorby. Doprovodný program pak připraví pro návštěvníky řadu tradičních akcí – např. pocty filmovým tvůrcům, či sekci ZOOM, i některé novinky – např. návštěvu úspěšných bloggerů.

5

Před 3 dny

Josefa Somr recituje básně Jacquese Préverta

(Jako zázrakem / Jak dělat podobiznu ptáka) Poetická koláž textů z díla jednoho z největších francouzských básníků moderní doby Jacquese Préverta. Buďte spolu s Josefem Somrem, Davidem Novotným a Barborou Polákovou při tom 29.03.2015 v 19:30hodin v Měšťanské besedě v Plzni.

5

Před 4 dny

Liane Moriarty, Na co Alice zapomněla

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem.

4

Před 4 dny

Kino Beseda uvádí největší filmové hity - DUBEN

Tento měsíc bude mít plzeňské Kino Beseda na programu speciální filmovou přehlídku s názvem Best of 2014. Přijďte si do Kina Beseda vychutnat ty nejlepší filmové pecky, které přinesl rok 2014.

5

Před 5 dny

Stigmata holocaustu – Finále Plzeň si připomene konec 2. sv. války

28. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, který proběhne od 26. dubna do 2. května 2015 v plzeňské Měšťanské besedě, bude v rámci doprovodného programu promítat i v unikátních rekonstruovaných Loosových interiérech v Bendově ulici v Plzni. Tématem bude holocaust a antisemitismus v sekci s názvem Stigmata holocaustu. Partnerem akce je Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a Plzeň - TURISMUS.

2

Před 5 dny

Divadlo Jitule a Dadule na Plovárně v Hradišti

29. 3. 2015 zahraje divadlo Jitule a Dadule Zelenou pohádku na Plovárně v Hradišti.

2

Před 6 dny

Tvořivý víkend v Příchovicích

Obchod MOZAIKA a Natálie Vítovcová Vás zvou na víkendové tvoření.

5

Před 6 dny

Koncert: Laco Deczi a Celula New York

Purkrabství hradu Klenová 31. 5. 2015 od 18 hodin

3

Před týdnem

Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes!

V režii Petra Svojtky se začíná připravovat už osmá inscenace festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem, který pravidelně oživuje dění v centru města. Kulisou pro hru Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes! se tentokrát stane Proluka v Křižíkových sadech. Anglická detektivní klasika s Sherlockem Holmesem se tu odehraje na přelomu června a července, od 28. 6. do 9. 7.

3

Před týdnem

Kam s dětmi?

Dům pohádek nabízí využití volného času pro děti.

6

Před týdnem

Rozhovor s autorem scifi povídek o nové knize Vostrá krása

Autor scifi povídek Jan Vavřička a malíř Petr Šrédl z Plzně chtějí novou knihou Vostrá krása navázat na předchozí projekt, kterým byla ilustrovaná sbírka povídek Vostrá pohoda. Výtěžek z prodeje nové knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdci.

5

Před týdnem

Do Plzně míří ikona funky hudby – nejveselejší trombonista světa Fred Wesley

Údajně nejveselejší hráč na trombón Fred Wesley přijede na konci března do Plzně. Doprovázet ho bude jeho vlastní kapela The New JB´s, kterou si pro svou sólovou kariéru sestavil v roce 1996.

9

Před týdnem

Právě teď