Staré plzeňské hostince aneb kde se v Plzni jedlo, pilo a veskrze dobře žilo

Kniha Staré plzeňské hostince vznikala mnoho let. Její autorka Markéta Maškovská pracovala s neuvěřitelným množstvím archivních pramenů, novinových článků, dobových publikací, zachytila vzpomínky mnoha přímých pamětníků nebo jejich potomků a rukama jí prošly tisíce starých fotografií.

0

Včera

Vánoční koncerty Hlasopletu navštíví zajímaví hosté

Tři prosincové koncerty na Malé scéně Nového divadla, které pro své příznivce připravil mužský vokální kvintet Hlasoplet, navštíví hudebník Karel Vágner, kaplan věznice v Plzni na Borech Blažej Pelán a Martin Vobruba ze ZOO Plzeň.

1

Před 3 dny

Plzeňský malíř Petr Šrédl zvítězil na Artfestu

Talentovaný malíř Petr Šrédl žijící v Plzni, původem ze Stříbra, získal 1.místo v kategorii Kresba na festivalu umění ArtFest, který pořádá Výstaviště České Budějovice a.s. a Volné sdružení umělců jižních Čech.

5

Před 4 dny

BÁRA ZEMANOVÁ SE SVÝM BANDEM VYDÁVÁ NOVÝ SINGL RUNAWAY S VIDEOKLIPEM

Zpěvačka Bára Zemanová a její BAND vydávají nový singl a videoklip. Po dvou letech vypouští do světa písničku s názvem Runaway, na jejímž vzniku se podílela velmi zajímavá jména. Jako producenty si Bára přizvala Davida Kollera, který dohlížel při natáčení, a Richarda Scheuflera jr., se kterým ji pojí už dlouhodobá spolupráce.

1

Před 5 dny

Nejkrásnější vánoční dárek pro ženu? Vstupenky do kina Káčko na Padesát odstínů šedi

Sháníte netradiční vánoční dárek pro ženu? Doporučujeme vám zakoupit vstupenku na film PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI za 120,- Kč.

1

Před týdnem

Zlatý Smetana opět ovládl předvánoční Plzeň!

Plzeň - Smetanovské dny 2015 zahájily předprodej! 1. 12. 2014 byl zahájen předprodej vstupenek a akreditací 35. ročníku tohoto jedinečného festivalu. „Smetanovské dny jsou největším festivalem klasické hudby v Plzeňském kraji, chceme proto umožnit návštěvníkům, aby si vstupenky pořídili včas, třeba jako vánoční dárek,“ uvádí Lenka Kavalová, ředitelka pořádající Plzeňské filharmonie.

2

Před týdnem

Čtení z pohádkové knihy Pohádky a povídky medvědího krále

Čtení z pohádkové knihy . Zveme Vás a hlavně Vaše děti v neděli 14.12.2014 od 16:00 hodin do Café Provence, na povídání, představení a čtení z nově vydané pohádkové knihy.

4

Před týdnem

Výstava Azyl - LIDI

Galerie Azyl, Veleslavínova 17 připravuje výstavu fotografií čtyř autorů, jimiž jsou Pavel Karpíšek, Martin Parula, Jiří Křížek a Olga Kuzdasová. Výstava potrvá od 4.1.2015 do 31.1.2015. Vernisáž výstavy je 5.1.2015 v 18.00h.

3

Před týdnem

ZAČALA BĚHAT A JEŠTĚ O TOM NAPSALA KNIHU

Ve stříbrské knihovně se ve čtvrteční podvečer konal křest knihy Když se dáma rozběhne aneb Ani v padesáti není pozdě, jejíž autorkou je stříbrská Zuzana Součková. Slavnostní křest byl proveden nikoliv sektem, jak bývá zvykem, ale pěkně stylově sportovně, kniha i její autorka dostala sprchu iontovým nápojem.

1

Před 2 týdny

PŘEDSTAVENÍ SVATÉ NEŘESTI v POHODĚ

Nevíte , co na Vánoce? Překvapte vstupenkami na kulturu! Hra SVATÉ NEŘESTI v POHODĚ 16.1 2015 OD 20.HOD.

2

Před 2 týdny

Půlnoční premiéra filmu Hobit: Bitva pěti armád v Káčku

Premiéra posledního dílu Hobit: Bitva pěti armád proběhne v ČR již příští čtvrtek 11. prosince. V dobřanském Káčku také!

2

Před 2 týdny

Představení nově vydané knihy MÍSTA V SRDCI / HERZENSORTE

Představení nové publikace pojednávající o místech v krajině Sudet, která se vryla do paměti a vzpomínek bývalých i současných obyvatel Konstantinolázeňska.

2

Před 2 týdny

Právě teď