ZPRÁVY KULTURA z Plzeňského kraje

Západočeskou restaurací roku se stala Comix Excelent Urban Pub

Tradiční gurmánský festival v Plzni navštívilo 34 tisíc návštěvníků. Šestý ročník Fresh festivalu proběhl o víkendu 20. – 22. května za OC Plaza Plzeň. Západočeskou restaurací roku se stala Comix Excelent Urban Pub.

5

Před 2 dny

Palice koncertuje tento pátek v Hradišti na Plovárně

Zapište si do diářů: Hradiště Plovárna - pátek 27.5. 2016. Tento páteční večer slibuje dobrou zábavu ve společnosti skupiny Palice. Jejich koncert startuje už ve 20. hodin.

2

Před 3 dny

Přijďte prožít jedinečný den na Perfect Day

Jarní venkovní zážitková akce v krásném přírodním prostředí Městské Plovárny, která pomůže těm, kteří to skutečně potřebují.

5

Před týdnem

Plzeňská muzejní noc

srdečně Vás zveme na Plzeňskou muzejní noc 2016, která se uskuteční příští pátek 20. května 2016 v Západočeském muzeu v Plzni.

4

Před týdnem

Jak se vaří umění? Tajné recepty hvězd Divadla J. K. Tyla

Sopranistka Ivana Veberová, představitelka Mařenky, Rusalky, či Libuše, předvede své kuchařské umění na Bosch Fresh festivalu za OC Plzeň Plaza.

4

Před 2 týdny

Howie a Rookie Lee - Divoká jízda Dublinem

Cenami ověnčená krutě komická hra Marka O’Rowea Howie a Rookie Lee se konečně dočká své české premiéry! V Plzni na Malé scéně bude uvedena poprvé 14. května.

2

Před 2 týdny

Bára Zemanová & BAND vydávají letní song Barbína s animovaným videoklipem

Bára se svojí kapelou vydala nový song Barbína. Inspirací pro písničku byly letní festivaly. Svůj nový “animáč” pokřtí na svém koncertě 13.5. v Plzeňském House of Blues.

8

Před 2 týdny

Ve čtvrtek 12.5. se v Plzni poprvé představí velvyslanci tvrdé elektroniky Ambassador21!

Asi je vám už dávno jasný, že se neradi opakujeme. A že rádi do Plzně vozíme nový a zajímavý věci. Takže to tentokrát nebude ani noise rock, math rock a dokonce ani hip hop. Pánové a dámy připravte se na trochu jinej level a přístup k tvorbě. Z Běloruska k nám vysílají svého velvyslance Ambassador21, kterej řádně přitopí pod kotlem a rozpoutá přímo andělské peklo! A21 jsou jedni z nejuznávanějších ve světě hardcore d&b, breakcoru a industrialu a rozhodně nenechaj nikoho jentak sedět v koutě…

1

Před 3 týdny

Láska i smrt. Bonnie a Clyde není jen o gangsterství

Česká premiéra muzikálu Bonnie a Clyde je tady! Už zítra se poprvé setkáme v Novém divadle s nejznámějšími gangstery všech dob.

7

Před 3 týdny

Stálice plzeňského divadla excelují ve Vile Verdi

V nové inscenaci činohry Divadla J. K. Tyla Vila Verdi se diváci setkávají s celou plejádou hvězd zdejší scény. Hru uvedlo divadlo 30. 4. v české premiéře. Dojemná tragikomedie o stárnoucích umělcích je upravená plzeňskému souboru na míru a herci v ní vzpomínají na své slavné role.

10

Před 3 týdny

Muzikál Bonnie & Clyde bude mít v Plzni českou premiéru

Muzikálovému souboru Divadla J. K. Tyla se jako prvnímu v Česku podařilo získat práva na uvedení ambiciózního titulu Bonnie & Clyde. Titul uvede divadlo 7. května na Nové scéně DJKT.

7

Před 3 týdny

Knižní tip: Robert Galbraith Ve službách zla

Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingové) vydává další knihu! Cormoran Strike čelí pomstě v nejtemnějším případu své kariéry. Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů.

8

Před 3 týdny

Slavnostní uvedení opery Libuše

Závěrečné proroctví z opery Libuše: „Můj drahý národ český neskoná, on pekla hrůzy překoná,“ zazní 8. května o to naléhavěji, že repríza připadá na Den vítězství. Divadlo J. K. Tyla se uvedením tohoto slavnostního díla připojí k oslavám konce druhé světové války. V titulní roli vystoupí oblíbená sopranistka, držitelka Ceny Thálie, Ivana Veberová.

5

Před 3 týdny

V pondělí 9. května můžete pozorovat přechod Merkuru přes Slunce

Květnová obloha si pro nás přichystala malé vesmírné divadlo: v pondělí 9. května bude k vidění výjimečný úkaz, přechod Merkuru přes Slunce. Plzeňské Techmania Science Center připravilo při této příležitosti opět pozorování astronomickými dalekohledy.

0

Před 3 týdny