Plzeňské duo Majk Kasl a Frančes představují nový klip Chyby

Duo rapperů Majk Kasl & Frančes si říká MKF. Majk Kasl začal s rapem někdy kolem roku 2002/03 a jeho první rýmy jste mohl slyšet ve formaci Západní blok. Frančes začínal pod nickem Shorty a jeho začátky se spojují s Bee double ES. Je zároveň jak rapper, tak producent. Tihle dva se pak společně setkali v crew Diverse Voice, kde mimo to v roce 2011 nahráli skladbu Chyby. Prohlédněte si nový videoklip!

5

Dnes

Režisér Petr Smazal debatoval ve Stříbře o svém hororu Svatý Mikuláš

Slavnostní premiéra hororového klubového filmu Svatý Mikuláš se konala v rodném městě režiséra Petra Smazala v pátek 24.dubna ve Stříbře. Jednalo se o speciální projekci za přítomnosti herců. Před filmem i po filmu byla krátká beseda, ve které diváci pokládali otázky.

3

Dnes

Plzeň roztančí orientální rytmy - festival ORIENT DREAM 2015 začíná

Od soboty 25.dubna až do neděle 3.května se v Plzni uskuteční již 6.ročník festivalu orientálního tance, hudby a kultury ORIENT DREAM. Program festivalu zahrnuje již tradičně soutěžní přehlídku, taneční semináře, přednášky, bazar a především pestrou taneční a hudební show, na které se představí celá řada profesionálních tanečnic a tanečníků jak z Čech, tak ze zahraničí.

6

Včera

První studentská Light show na kolejích v Plzni slavila úspěch

Historicky první ročník světelné podívané v Plzni zhlédli včera diváci na vysokoškolských kolejích Bolevecká. Light show rozblikala okna kolejních pokojů animacemi nejznámějších moderních hitů i písniček z minulosti. Návštěvnost prvního ročníku akce se vzhledem ke slunečnému počasí a odpoledním koncertům kapel vyšplhala na 5 tisíc diváků.

19

Před 5 dny

Česko-německý film Schmitke v soutěži o Zlatého ledňáčka na festivalu Finále Plzeň

Schmitke, mysteriózní detektivka o pátrání po chuti do života na vrcholcích Krušných hor, se představí festivalovému publiku na 28. ročníku Finále Plzeň (26. 4. – 2. 5.) v sekci Nové české a slovenské celovečerní hrané a animované filmy v soutěži. Nízkorozpočtový absolventský film se bude promítat 27. 4. od 16.00 a 1. 5. od 10.00 za účasti režiséra Štěpána Altrichtera, producenta Tomáše Vacha a herců Johany Schmidmajerové, Petra Vrška a Jakuba Žáčka.

14

Před 6 dny

Autor komiksů Emmanuel Guibert v Plzni

Nenechte si ujít návštěvu francouzského autora komiksů, Emmanuela Guiberta, který bude v Plzni od 5. do 7.5.2015.

8

Před 6 dny

NEPOMUCKÁ POUŤ V NOVÉM

Slavná a hojně navštěvovaná Svatojánská pouť v Nepomuku (16.-17. 5. 2015) se letos dočká nového kabátu. Mimo lunaparkových atrakcí a stánků s pouťovými sladkostmi a plastovými hračkami čeká na návštěvníky bohatý kulturní program. Připraveno je množství hudebních a divadelních vystoupení, tradiční stánky a ukázky řemesel, workshopy a soutěže pro děti, prodloužená otevírací doba místních muzeí a galerií a další překvapení.

14

Před 6 dny

Výstava V květnu před 70 lety

Výstava „V květnu před 70 lety“ je připravena v rámci městských oslav osvobození Přeštic U.S. Army.

10

Před týdnem

Plzeňské Finále láká na premiéry a předpremiéry

Festival Finále Plzeň tradičně uvádí zajímavá filmová díla v premiéře, předpremiéře či před distribucí do kin v České republice. I letošní ročník láká na zajímavá díla – světovou předpremiéru loutkového celovečerního filmu Malý pán, předpremiéru televizního filmu Uspávačka, premiéru nové digitální verze Trnkových Starých pověstí českých a česko-německého snímku Schmitke, který byl u nás zatím uveden jen na FebioFestu.

10

Před týdnem

Rozhovor s Buty

Přinášíme vám rozhovor s kapelou Buty, která odehrála úspěšný koncert v sobotu 4.4.2015 v Konstantinových Lázních. Vyprodaný koncert trval více jak tři hodiny.

12

Před týdnem

Okna studentských kolejí v Plzni poprvé rozbliká oblíbená Light show

Letos poprvé budou mít vysokoškoláci a obyvatelé Plzně možnost sledovat hodinovou světelnou show, která rozsvěcí okna českých kolejních pokojů už čtvrtým rokem. Za doprovodu aktuálních hudebních hitů i klasických melodií budou svědky největší show podobného typu u nás. Populární Light show, která se v Plzni na koleji Bolevecká v Lochotíně uskuteční 21. dubna od 16 hodin, letos doprovází vystoupení hudebních skupin PSH a Lola běží.

13

Před týdnem

Apetit Festival se do Plzně vrací s novým názvem FRESH Festival.

Apetit Festival je teď FRESH! Tak zní letošní motto oblíbeného kulinářského festivalu, který už popáté přinese možnost ochutnat skvělou gastronomii nejen ze západočeského regionu. Oficiálním spolupořadatelem akce se od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název Apetit Festival změnil podle kulinářské značky televize na FRESH Festival. V západočeské metropoli se velká kulinářská show odehraje od pátku 22. do neděle 24. května 2015, hlavní program se uskuteční u OC Plzeň Plaza.

5

Před týdnem

SMACK P'S A LOVE TOUR 24.4. STARÝ PLZENEC

Turné ke Smackovu novému albu P's a love, za které dostal ocenění Anděl 2015.

9

Před týdnem

Právě teď