Léto v rytmu Měšťanské besedy: Suzanne Vega i kultura pod širákem

Smršť kulturních akcí se v Měšťanské besedě nezastaví ani v létě. Již pošesté letos zahrada Měšťanské besedy nabídne jedinečnou atmosféru kultury pod širým nebem. Od 21.6. až do konce srpna se zde odehraje na 14 jedinečných koncertů a divadelních představení, které očekávají kolem 5000 návštěvníků.

7

Dnes

Premiérově na Metalfestu...EDGUY!

My fanoušci je známe už velmi důvěrně, i díky jedenácti studiovým deskám plných melodického metalu. Oni už taky velice dobře vědí, že od českých příznivců se jim pokaždé dostane vřelého přijetí.

6

Včera

ARCH ENEMY další velkou hvězdou festivalu!

Samozřejmě, Metalfest se bude konat i v letošním roce, kdy své návštěvníky - fandy mnoha metalových žánrů - přivítá na šestém ročníku. Ten proběhne jako obvykle, v areálu amfiteátru Lochotín, a to o prvním červnovém víkendu.

7

Před 2 dny

Podpořte nový film plzeňského rodáka Vlasty Tomana

Vlastislav Toman je bývalý šéfredaktor časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců, Velmistr žánru scifi (2007), majitel Ceny Akademie scifi, fantasy a hororu (2008) a autor legendárního komiksu o Kruanovi, kterého se prodalo celkem přes 500.000 výtisků. Právě se připravuje filmová adaptace!

6

Před 2 dny

ACCEPT hlavní hvězdou festivalu!

Poté, co německá legenda ACCEPT loni v říjnu zaplnila zlínskou halu Euronics, nastal čas, aby své skvělé nové album „ Blind Rage“ představila taky na festivalovém pódiu a přesunula se na západ naší země.

11

Před 3 dny

MUZEJNÍ NOC V PLZNI: NENECHTE SI UJÍT VEČERNÍ PROHLÍDKU PIVOVARSKÉHO MUZEA A HISTORICKÉHO PODZEMÍ

Výjimečná příležitost čeká v pátek 22. května v Plzni na všechny zájemce o netradiční kulturní zážitek. V rámci Muzejní noci přichystal Plzeňský Prazdroj večerní prohlídky Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí. Netradiční atmosféru míst spjatých s pivem a historií Plzně si mohou návštěvníci vychutnat od 18 do 22 hodin. Po prohlídce navíc příchozí starší 18 let dostanou třetinku nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell zdarma v nově otevřeném občerstvení Tázlerka na dvorku muzea.

2

Před 3 dny

Knižní typ: Lars Kepler, Stalker

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti.

4

Před 3 dny

Komentované prohlídky chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích

Prohlídky zajišťuje Spolek pro záchranu historických památek Přešticka a Dům historie Přešticka

3

Před 3 dny

Už za dva týdny se v Plzni sejdou desítky pejskařů

Už za čtrnáct dní se v Borském parku uskuteční Psí den. Desítky milovníků čtyřnohých chlupáčů se v Plzni sejdou již popáté.

6

Před 3 dny

Na FRESH Festivalu budou návštěvníky učit vařit opravdoví mistři svého oboru

Tři špičkové šéfkuchaře přivede do Plzně letošní ročník FRESH Festivalu. Velké kulinářské show, která se odehraje od pátku 22. do neděle 24. května u OC Plzeň Plaza, se zúčastní ´zlý šéf´ Zdeněk Pohlreich, slovenský kuchařský mág, který mimo jiné působil jako zástupce šéfkuchaře v restauraci Jamieho Olivera, Marcel Ihnačák a Pohlreichův žák Jiří Štift, vyhlášený šéfkuchař známý z televizní soutěže MasterChef.

4

Před 4 dny

Plzeňský festival volného času

Rádi bychom vás informovali, že Krámek a dílna pro tvořivé U Bílé paní se účastní akce Plzeňský festival volného času a pokud budete mít cestu kolem, rádi vás uvidíme. Akce má za cíl podpořit neziskovky v Plzeňském kraji a umožnit jednotlivým členským i nečlenským organizacím zabývajícím se činnostmi v oblasti volného času a vzdělávání dětí a mládeže, prezentovat sebe a svou činnost široké veřejnosti.

5

Před 5 dny

Hella Comet z Rakouska přilétne společně s bohatým závojem nejenom z USA a Rumunska!

Jako hlavní kapela prvního večírku v rámci Místního Fesťáku vystoupí nenápadná kometa na Rakouském nebi - Hella Comet z Grazu! Výborně kombinující shoegaze, noise rock a kdo by to čekal i pop. Před nimi, se prémiově ukáže Káťa z Manon Meurt na bicí jako součást tria slečen Core Belief, jenž vás zavedou nás na indiánská území zalitá v oparu psychedelie. Jako třešnička na dortu pro hudební fajnšmekry se moc těšíme na dva noise hip hopové projekty z USA – Walter Gross a Tenshun.

1

Před 5 dny

MY STREET FILMS V PLZNI 2015

Tvoje Plzeň! Tvoje ulice! Tvůj film! VÝZVA NA ZASÍLÁNÍ NÁMĚTŮ Z PROSTŘEDÍ PLZNĚ A OKOLÍ Zajímáte se o své město a dění v něm? Máte nápady, jak zachytit své okolí pomocí filmu, ale nemáte dostatek zkušeností s natáčením?

4

Před 6 dny

Právě teď