Plzeňská kapela Muerta Mente pokřtila svůj první videoklip v klubu Pod Lampou

Plzeňská kapela Muerta Mente (alternative/tribal/funky) v sobotu 24.1.2015 křtila svůj první videoklip v klubu Pod Lampou. Videoklip režíroval režisér Petr Smazal (Svatý Mikuláš) a ukázal v něm, že není vyhraněný pouze hororovému žánru.

7

Před 2 dny

Působení Jana Mukařovského v Plzni

Fakulta filozofická Západočeské univerzity v Plzni na sklonku uplynulého roku úspěšně završila projekt nazvaný „Působení Jana Mukařovského v Plzni“. Miloš Ševčík z katedry filozofie v něm jako vůbec první systematicky zmapoval pedagogickou, osvětovou a vědeckou činnost tohoto literárního teoretika v době jeho působení v Plzni v letech 1915 až 1925.

0

Před 2 dny

Měšťanská beseda oslaví kulaté výročí od rozsáhlé rekonstrukce

Před 10 lety, v pátek 28. ledna 2005, byla po dlouholeté rekonstrukci slavnostně otevřena Měšťanská beseda. Překrásná převážně novorenesanční budova se secesní uměleckou výzdobou od té doby nepřetržitě slouží plzeňské kultuře a Plzeňanům.

11

Před 3 dny

Výstava Dany Raunerové v Pivovarském muzeu v Plzni

Plzeň, 28. ledna 2015 – Výstava „Ještě žiju!“ známé výtvarnice Dany Raunerové k jejímu životnímu jubileu nabídne v Pivovarském muzeu v Plzni průřez její bohatou tvorbou a připomene, s jakým optimismem a s jakou energií inspiruje desítky let své okolí.

7

Před 3 dny

FAKULTA PEDAGOGICKÁ PŘEDSTAVÍ UŽ PODRUHÉ ŽHAVÉ SKLO

Plzeň, 28. 1. 2015 – Katedra výtvarné výchovy Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni pořádá v pondělí 2. února v 16 hod. vernisáž výstavy „Žhavé sklo podruhé“. Výstava na Klatovské 51 vznikla v rámci přeshraničního projektu „Žhavé sklo“ a potrvá do 19. června.

4

Před 3 dny

7. REPREZENTAČNÍ ČESKO-NĚMECKÝ PLES 2015

Společnost EXCELLENT PLZEŇ s.r.o. ve spolupráci s BB Centrem v Schönsee pořádá tento nejprestižnější ples v Plzeňském kraji pro 600 návštěvníků 31. ledna 2015.

5

Před 4 dny

Nenechte si ujít italské opery Sedlák kavalír, Komedianti v Plzni

Oblíbené veristické italské opery tvoří dlouho nerozlučnou dvojici v operním repertoáru. V obou z nich jde především o lásku dvou mužů k jedné ženě, žárlivost a následnou vraždu. Vydejte se na únorová představení do Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni!

8

Před 4 dny

Jan Tráva Trávníček: Expedice K2 2014 a Expedice Cho Oyu 2015

Na loňský úspěšný rok zavzpomínají 28.ledna v Měšťanské besedě Honza "Tráva" Trávníček (na vrcholu s Radkem Jarošem), reportérka Lucka Výborná, i další členové expedice - Petr "Miska" Mašek a Martin Havlena. Také se vám představí slepý horolezec Honza Říha se společným projektem na rok 2015 - výstup na Cho Oyu (8201 m).

6

Před týdnem

PRAZDROJ LONI PŘILÁKAL DO PLZNĚ PŘES 600 TISÍC LIDÍ! V „EVROPSKÉM KULTURNÍM“ ROCE JICH BUDE JEŠTĚ VÍC.

Plzeň, 20. ledna 2015 – Celkový počet návštěvníků, kteří v loňském roce využili prohlídek, akcí, programů a aktivit Plzeňského Prazdroje v Plzni, dosáhl čísla přes 600 000 lidí*. V letošním roce pak v souvislosti s Plzní jako Evropským hlavním městem kultury očekává pivovar ještě větší zájem turistů.

10

Před týdnem

Hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000 - Plzeňský kraj

Fotografická publikace, zachycující hrady, zámky a tvrze, které přežily rok 2000. Inspirací k této encyklopedii byla publikace Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, vydaná v r. 1986.

5

Před týdnem

Pavel Dobeš se těší do Plzně

V zahraničí mrzne a nejde aparatura. Proto se Pavel Dobeš těší na vystoupení v Plzni. Jeho nejznámější písně hrané v doprovodu Tomáše Kotrby zazní 9. února v Měšťanské besedě.

2

Před týdnem

OCHOTNÍCI ZE STŘÍBRA MAJÍ NOVOU POHÁDKU

Majdalenka ze mlejna, tak se jmenuje nová pohádka, kterou si nacvičil za poslední čtyři měsíce divadelní soubor DIVOCH ze Stříbra. Premiéra se konala v neděli 18. ledna. Pohádku napsal člen divadla Standa Veselý na motivy filmů Zdeňka Trošky za hudební spolupráce Miroslava Klindery a Lesní směsi.

4

Před týdnem

Právě teď