Online Před 3 dny

VÍTEČEK HRÁL MRAZÍKA

Potřeboval by ale finančně podpořit na základní potřeby.

Blog
Před 4 dny
REGIONPLZEN.CZ

V ČERNOŠÍNĚ UŽ ZÁŘÍ VÁNOČNÍ STROM!

Už od nědělního večera září na černošínském náměstí vánoční strom. Nedělní rozsvěcení bylo doplněno trhem, zpěvem potěšila Jana Berků, trhem se nesla vůně uzenin z Vepřobraní pořádaného Jaroslavem Vacatou a teplého vína.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPLZEN.CZ

OSLAVILA 100 LET, VZPOMÍNALA NA JÍZDY V KOČÁRECH

Stříbro – Velká oslava se konala ve čtvrtek 16. listopadu ve Stříbře. Paní Marie Leskovcová totiž slavila kulatiny, a to ne ledajaké a rovných sto let, takže její datum narození je 16.11.1917.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPLZEN.CZ

SVÁTEK SI PŘIPOMNĚLI LAMPIÓNOVÝM PRŮVODEM A POHÁDKOU

Den boje za svobodu a demokracii slaví každoročně i Černošín. Nejvíce si tohoto svátku užijí děti, jak uvedla místostarostka města Dagmar Varousová.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPLZEN.CZ

HORY A JESKYNĚ: TRÁVA A MAREK AUDY

Ve středu 1. listopadu večer se konala ve stříbrském kině Slavia beseda s horolezcem Janem „Trávou“ Trávníčkem a jeskyňářem Markem Audym, která byla doplněna úchvatnou podívanou díky lezecko – speleologické dvojprojekce.

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

PORTÁL BUDE OPRAVEN

Černošín - Vstupní portál kostela sv. Jiří v Černošíně prochází rekonstrukcí. O jeho opravu se stará akademický malíř, sochař a restaurátor Jaroslav Šindelář, který v Černošíně mimo jiné, už obnovil tamní kašnu či sochu sv. Floriána.

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

MAXA SI PODMANIL FANOUŠKY V ČERNOŠÍNĚ

V pátek 20. října se kromě voleb konal také koncert Martina Maxy v černošínském kulturním domě, kterého na kytaru doprovázel také Tomáš Mohr z Prostějova.

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

VOLIT ŠEL I KOCOUR, ALE NEMĚL PLATNÝ PRŮKAZ

V Černošíně je už druhý den u urny potulný kocour Mourek, ve Stříbře zase chodí hodně rodin, byla i maminka před porodem

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

MAXA PREMIÉROVĚ ZAZPÍVÁ DVĚ NOVÉ PÍSNĚ V ČERNOŠÍNĚ

Černošín - V pátek 20. října přijede do černošínského kulturního sálu zazpívat zpěvák Martin Maxa. Tachovský region prý dobře zná a má tam už mnoho přátel. Dokonce slíbil i autogramiádu a fotografování. A ochotně si našel i čas na pár otázek.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

STŘÍBRŠTÍ MUZIKATI POMÁHAJÍ, Z NORSKA DORAZÍ I PLOŠINA

Stříbro – V pátek 6. října se ve stříbrském kostele Nanebevzetí Panny Marie se konal Jazzový koncert, ve kterém zazářili skvělí muzikanti. Hudební akci připravili Dolníci města Stříbra společně s Muzeem minerálů Duchmaus Stříbro.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

STŘÍPKY STŘÍBRA JSOU K VIDĚNÍ V KNIHOVNĚ

Stříbro - Novou výstavu fotografií pod názvem Střípky Stříbra hostí od středečního večera stříbrská knihovna.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

OLGA LOUNOVÁ: JSEM ŽIVEL, KTERÉHO BAVÍ ŽIVOT!

Hlasem láme rekordy na naší hudební scéně, vzhledem pak srdce zástupům mužů. I takto by se dala popsat zpěvačka Olga Lounová, kterou jsme nedávno mohli slyšet v Tachově na Husitských slavnostech. Tam charismatická žena doslova šokovala pánskou část publika, kdy při jedné písní v podpatcích vylezla na konstrukci pódia, zavěsila se za nohy a zpívala hlavou dolů a v minisukni tak odhalila své krajkové spodní prádlo. Muži šíleli a skandovali a všichni jsme ocenili nevšední spontánnost i odvahu.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Filipovi pomáhá i mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar

Ostrovce - Už od počátku léta se lidé z Černošínska zapojili do charitativní akce pro Filipa. Devítiletý Filip je po zdánlivě nenáročném zákroku v nemocnici ochrnutý a retardovaný. Jeho zdravotní stav se moc nelepší. Rodiče pracují, a proto pravidelně Filipa převážejí do zařízení v Plzni. Čím je je však Filípek starší, tím je těžší a rodina má problém jej přenášet do auto sedačky ve vozidle.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

RYBÁŘI SOUTĚŽILI V SULISLAVI

Sulislav - O víkendu hostil sulislavský návesní rybník nadšené rybáře. Konaly se tam totiž závody v rybolovu a na místo sjelo celkem 29 soutěžících

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

JE PILOTKOU, RYBÁŘKOU I ZAHRADNICÍ

Sytno – Ta žena je učiněný poklad, říkám si už řadu let, co znám Jaroslavu Hanzalovou ze Sytna. Je to takový můj vzor, umí mnoho věcí, které bych také chtěla dokázat. A když tak někdy poslouchám její životní novinky, říkám si, no, vždyť mám ještě čas začít? Už jsem o Jarce kdysi psala, ale musím připomenout aspoň to zásadní. Letos oslavila krásné půl kulatiny - pěkných 75 let.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPLZEN.CZ