Online Dnes

KROUPY NIČILY ČERNOŠÍN

Černošín - Čtvrteční noc přinesla městu Černošínu na Tachovsku krupobití. Dle svědků padaly místy kroupy až o velikosti 7 cm. Část města byla bez proudu, zaparkované vozy mají poničené karoserie, zahrady jsou v katastrofálním stavu.

Blog
Dnes
REGIONPLZEN.CZ

PRAMEN MŽE MÁ NOVÉ OZNAČENÍ DÍKY ČESKÝM TURISTŮM

Pavlův Studenec/ Hermannsreuth - Česká řeka Mže pramení v Německu, respektive kousek za hranicí u přechodu Pavlův Studenec. Díky České televizi dostal tento pramen v roce 2004 českou tabulku.

Blog
Včera
REGIONPLZEN.CZ

PREZENTOVALI MĚSTO ČERNOŠÍN A ŠKOLU, A TAK BYLI OCENĚNI

Černošín – Téměř dvě desítky žáků ze Základní školy v Černošíně se sešly na tamní radnici, kde je uvítal starosta města Miroslav Plincelner. Šlo o žáky, kteří výrazně reprezentují město svými mimoškolními výsledky v různých kroužcích a soutěžích.

Blog
Před 2 dny
REGIONPLZEN.CZ

FILM SE RODIL JAKO DÍTĚ. VZNIKAL DEVĚT MĚSÍCŮ A V SOBOTU 24. ČERVNA BUDE PREMIÉRA!

Černošín - V sobotu 24. června se bude konat slavnostní premiéra filmu Volfštejn, a to bude přesně devět měsíců, kdy padla první klapka natáčení.

Blog
Před 6 dny
REGIONPLZEN.CZ

POMOHLI ČTYŘEM SLABOZRAKÝM CHLAPCŮM BĚHEM

V sobotu 10. června se v Plzni konal další ze série závodů České pojišťovny RunTour 2017. Prostřednictvím tohoto běžeckého seriálu mohou účastníci pomoci tam, kde je to potřeba, konkrétně běh Plzní pomůže finančně čtyřem malým chlapcům s vážným poškozením zraku ve věku od dvou do šesti let.

Blog
Před týdnem
REGIONPLZEN.CZ

DVĚ DESÍTKY OTRÁVENÝCH VE FIRMĚ NA NOVÉ HOSPODĚ

V pátek 9. června došlo v jedné firmě u Nové Hospody na Tachovsku k nepříjemné události, přiotrávilo se tak 21 lidí výfukovými zplodinami. Pracovníci byli ihned na místě ošetřováni, někteří poté rozváženi do okolních nemocnic ve Stodě a v Plzni. Zatím není jasné, jak k události došlo.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPLZEN.CZ

ZACHRAŇOVALI KACHŇATA Z ČOV

Počátkem týdne si pracovnice ČOV v Černošíně všimla, že v čistící nádrži v několikametrové hloubce plavou malá kachňata. Ihned začala jednat.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPLZEN.CZ

ZAUJALA JE HISTORIE HRADU I NÁLEZY!

V neděli večer se v černošínském muzeu uskutečnila zajímavá přednáška o hradu Volfštejně, kterou vedl Václav Menčík, předseda Spolku pro záchranu Volfštejna.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPLZEN.CZ

BUDU MUSET HRÁT KUŘÁKA?

Ač nerada a je mi jasné, co lidí mě bude pranýřovat. Ale jsem docela znepokojena všemi hláškami kuřáků na adresu nekuřáků. Ovšem, snad také mohu napsat svůj názor?

Blog
Před 2 týdny
REGIONPLZEN.CZ

ŠTOLA AMÁLIE JE OBESTŘENA TAJEMSTVÍM

Vranov/Stříbro - Město Stříbro je široko daleko známé svými štolami i historií hornictví. Právě turisté do města často přijíždějí, aby si prohlédli tamní hornický skanzen, či se v doprovodu s některým z členů Hornického spolku vydali i do podzemí Prokopské štoly.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPLZEN.CZ

VYHODNOTILI VESMÍR A NEJLEPŠÍ ODMĚNILI

Stříbro - Ve stříbrském muzeu se ve středu 31. května konalo slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Stříbrská lampa, současně s tím byla zahájena i výstava nejlepších prací žáků. Do soutěže na téma Vesmír se zapojilo 18 českých a 4 německé školy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPLZEN.CZ

HLEDALI TALENTY PRO FOTBALOVOU BUDOUCNOST

Stříbro - Můj první gól, to byla akce zaměřená na školáky a předškoláky, která se v týdnu konala na stříbrském fotbalovém hřišti Baníku. Pro malé návštěvníky bylo připraveno 14 stanovišť, na kterých předvedli svou pohybovou zdatnost.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPLZEN.CZ

VÁCLAV MENČÍK: ZAJÍMÁ MĚ HISTORIE HRADŮ

Černošín – V Černošíně právě probíhají přípravy na výstavu o nálezech z hradu Volfštejna. Tu připravují členové Spolku pro záchranu hradu Volfštejna z Plzně, jehož předsedou je Václav Menčík ve spolupráci s městem Černošínem.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPLZEN.CZ

POTŘEBUJÍ ÚPRAVU VOZU PRO POSTIŽENÉHO SYNA

V Ostrovcích u Černošína žije rodina Směšných. Mají dva syny, devítiletého Filipa a jedenáctiletého Davida. Zdálo by se, že jde o šťastnou rodinu, avšak ačkoliv jejich příjmení je veselé, osud už je smutný a velmi krutý.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPLZEN.CZ

MÝTO - PŮVODNĚ - JAKO CELNICE - NA ZLATÉ CESTĚ

Do malého městečka Mýta jsem zavítala původně pracovně ke příbuzným mé kamarádky. Hned v centru mě zaujal velký kostel sv. Jana Křtitele, který je hlavní dominantou městečka. Jak jsem se později dozvěděla, původně šlo malou stavbu, byla tam kaple zasvěcená Janu Evangelistovi, ale časem byla přestavěna právě na kostel.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPLZEN.CZ