Vycházka zavede v pátek turisty na tři kvildské tisícovky

Informační středisko Kvilda pořádá v pátek 12. srpna od 9.00 hodin turistickou vycházku po vrcholech tří šumavských tisícovek, které se nacházejí v okolí Kvildy. Dvanáct kilometrů dlouhá trasa povede do II. zón NP Šumava – návštěvníci spolu s přednášejícími půjdou mimo turisticky značené stezky....

uniwebwebynamiru2018

Informační středisko Kvilda pořádá v pátek 12. srpna od 9.00 hodin turistickou vycházku po vrcholech tří šumavských tisícovek, které se nacházejí v okolí Kvildy.
Dvanáct kilometrů dlouhá trasa povede do II. zón NP Šumava – návštěvníci spolu s přednášejícími půjdou mimo turisticky značené stezky. Cílem tohoto výletu bude vrchol Tetřev (1260 m n.m.), Lapka (1171 m n.m.) a Orel (1181 m n.m.). Během vycházky se účastníci dozví místopisné i historické informace.
„Návštěvníkům budeme také povídat o místní flóře a zastavíme se na místech,odkud jsou jedinečné výhledy do okolní přírody. Například na Filipovu Huť nebo na Jezerní slať,“ řekl Václav Hřebek ze Správy NP a CHKO Šumava.
Pokud bude nepříznivé počasí, akce se konat nebude. Správa NP a CHKO Šumava však nabízí návštěvníkům NP i další termín, a to 24. srpna.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 11.8.2011 08:110 +
 
Festival regionálních potravin Plzeňského kraje 2019

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018