Adventní trhy v Plzni budou, začnou v sobotu

Na náměstí Republiky už stojí stánky a pokračují přípravy. Odstartovat by trhy měly v sobotu, stánků bude méně.

DEZINFEKCE.sk 2021

Pořadatelé čekali na rozhodnutí vlády a po nedělním rozsvícení stromu začali večer se stavbou stánků. V minulých letech už v tuto dobu byly trhy v plném proudu, původní termín jejich zahájení byl 23. listopad.

„Jsem rád, že provozovatelé trhů i samotní trhovci přes obrovskou nejistotu i na základě našeho přání věnovali energii přípravě trhů a nedělní jednání tak již mohla proběhnout pouze ve smyslu, v jaké podobě, a s jakými opatřeními se trhy uskuteční. Věřím, že nutná omezení v podobě menšího počtu stánků, chybějícího programu i absence oblíbené zvonice si všichni vynahradíme skvělou předvánoční atmosférou. Proto, abychom si ji opravdu užili, naléhavě prosím návštěvníky trhů, aby dodržovali všechna platná hygienická a bezpečnostní opatření. Doufám, že i tak si trhy plnými doušky vychutnáme a s mnohými z vás se na trzích alespoň uvidíme,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Adventní trhy budou probíhat od 5. do 23. prosince vždy od 10 do 20 hodin. K dispozici bude 85 stánků, což je zhruba 65 % obvyklého počtu, na který jsou Plzeňané zvyklí. Trhy nebudou ochuzeny ani o oblíbeného ponocného, který každý den odtroubí sedmnáctou a osmnáctou hodinu.

„Veškeré teplé nápoje budeme prodávat s sebou v kelímku s víčkem a pochutiny jako palačinky, trdelníky, čertíky v lokši, párky či klobásy nebudeme podávat na táccích, jak jsou Plzeňáci zvyklí, nýbrž budou zabalené,“ informuje Jaroslav Strohschneider, organizátor trhů na náměstí Republiky. „Chtěl bych poděkovat vedení města i centrálního obvodu za obrovskou morální podporu v naší snaze trhy i tento rok zorganizovat,“ doplnil.

Na případné rozhodnutí o otevření trhů se čekalo do poslední možné chvíle. Plzeň je tak jedním z mála měst, kde se Adventní trhy budou konat.

„Rozhodnutí, zda trhy pořádat či nepořádat, nebylo jednoduché a vnímám obrovské podnikatelské riziko jejich provozovatelů,“ sdělil Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3. „Proto jsem rád, že provozovatelům můžeme pomoci zakoupením vstupenek na velmi oblíbený kolotoč, kterými v rámci mikulášské nadílky obdarujeme děti v našich mateřských školkách,“ dodává.

Ještě před rozhodnutím o uspořádání trhů se jako první na základě společné dohody vedení města Plzně, biskupa plzeňského a vedení centrálního městského obvodu objevil na náměstí Republiky již v pátek tradiční plzeňský betlém.

„Již úspěch jednání o spolufinancování betléma mne zalil optimismem a nadějí, která se nyní naplnila. Dobrá věc se podařil a a myse všichni společně těšíme, že si vánoční atmosféru spolu s rodinami na trzích užijeme,“ doplnil Stanislav Šec, místostarosta MO Plzeň 3.

„Organizátorům trhů chceme vše usnadnit a maximálně pomoci, a proto na mimořádné Radě MO Plzeň 3 budeme jednat o krocích, kterými bychom pomoc naplnili,“ prozradil Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
octavia zvýhodnění

Hlavní zprávy

 

scala zvýhodnění
seo uniweb