ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Projekt Vlídné WC pokračuje v Plzni úspěšně dál

Mnoho lidí a málo veřejných toalet. Tento problém trápil zejména centrum západočeské metropole. Třetí městský obvod proto již v roce 2016 inicioval projekt s názvem „Vlídné WC“.

0

Dnes

Dárci pro zvířata v plzeňském útulku vybrali rekordní částku, sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali finančními prostředky Plzeňané a návštěvníci tohoto místa.

0

Dnes

Slavnostní rozsvícení stromu si vyžádá dopravní omezení v centru Plzně

První adventní neděle 27. listopadu patří v Plzni slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky. Připraven je dvouhodinový kulturní program.

0

Včera

E-shop Sunexclean.cz má v Plzni pobočku. Zajděte se podívat na jejich produkty osobně nebo si zde vyzvedněte svou objednávku z e-shopu

V Plzni na Roudné můžete navštívit prodejnu společnosti Sunexclean, která nabízí zboží z oblasti úklidu, hygieny a gastro provozu.

0

Před 2 dny

Z Plzně do Zruče projedou cyklisté bezpečně po nové cyklostezce

Bezpečně na kole z Plzně do Zruče. To přináší dokončený úsek cyklostezky za Bílou Horou směrem právě na Zruč. Nový úsek v šíři třech metrů a dlouhý 248 metrů umožní objet pro cyklisty nebezpečnou část na ulici 28. října.

3

Před 2 dny

Do finále informační soutěže IT-SLOT postoupilo top 50 žáků. I z kraje

Celorepubliková soutěž IT-SLOT pro žáky 8. a 9. tříd zná své finalisty. Prvního kola 13. ročníku soutěže, která testuje znalosti dětí z informatiky, matematiky a logiky, se zúčastnilo rekordních 8284 školáků napříč Českem. Postoupili i žáci z Nýrska a Plzně.

2

Před 2 dny

Učitelé diskutovali pod taktovkou Tandemu o demokracii ve vzdělávání

Více než šedesátka pedagogů a zástupců neziskových organizací z Česka a Německa se sjela na třídenní odborné fórum do Výmaru, aby diskutovala o roli demokratických hodnot ve vzdělávání.

0

Před 2 dny

V plzeňské MHD pojedou senioři zdarma už od 65 let

Záměr poskytnout nově vybraným kategoriím cestujících v plzeňské městské hromadné dopravě slevu schválili radní města Plzně.

3

Před 3 dny

Muzeum v Klatovech představuje projevy tradiční lidové kultury regionu

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech bylo ustanoveno jako tzv. Pověřené regionální pracoviště pro tradiční lidovou kulturu v Plzeňském kraji v roce 2004 a pověřeno výzkumem projevů tradiční lidové kultury Plzeňského kraje.

0

Před 3 dny

Kraj chce zlepšit podmínky pro obytné vozy, mají pro ně přibýt místa

Lidí, kteří v nich cestují, stále přibývá. V atraktivních lokalitách by měla přibýt místa pro jejich parkování.

3

Před 3 dny

Zemědělce z regionu podpoří šest milionů

Rada kraje schválila vyhlášení dotačního titulu Podpora zemědělské činnosti v Plzeňském kraji 2023. Účelem programu je investiční podpora zemědělské prvovýroby v příštím roce.

0

Před 3 dny

Poskytovatelé sociálních služeb v kraji dostanou dotace

Rada kraje odsouhlasila výši dotací pro 14 poskytovatelů sociálních služeb, kteří se budou podílet na realizaci individuálního projektu Plzeňského kraje s názvem „Podpora sociálních služeb v Plzeňském kraji 2023-2025“.

0

Před 3 dny

Plzeň podpořila chytré zavlažování, technologii používá v parcích

První úspěšné a v praxi viditelné výsledky přinesla Plzni podpora začínajících podnikatelů, tedy takzvaných startupových firem.

5

Před 4 dny

V Plzni ve středu startují velké adventní trhy

Po dvou letech poznamenaných covidem to bude s bohatým kulturním programem i obřím vyhlídkovým kolem. Potrvají měsíc.

4

Před 4 dny
Auto CB - Akční nabídka autobaterií