ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Bavaria Bohemia zve na besedu s Jakubou Katalpou

Centrum Bavaria Bohemia, Pražský literární dům, Okresní úřad Wunsiedel a spolek Občanské fórum Wunsiedel e.V. zvou na dvojjazyčné čtení a autorskou besedu s Jakubou Katalpou.

0

Dnes

Restauracím v Plzni chybějí číšníci a kuchaři

Řada z nich během pandemie odešla mimo obor. Provozovatelé podniků mají problémy.

0

Dnes

Plzeňský kraj bude mít více peněz na opravy komunikací

Státní fond dopravní infrastruktury navýšil Plzeňskému kraji finanční prostředky o 67.868.000 korun. Díky tomu se v kraji rozjedou další opravy na silnicích II. a III. třídy.

0

Dnes

Některé lesy v kraji jsou nebezpečné

Brdské lesy nejsou v Plzeňském kraji jediné nebezpečné. V dalších nehrozí munice, ale poškozené stromy. Mohou za to vichřice a bouřky z přelomu konce školního roku a prázdnin.

0

Včera

Nové termíny k očkování dětí nabízí ve Stodě, FN rozšiřuje kapacity

Vzhledem k velkému počtu dětí kategorie 12 – 15 let zaregistrovaných k očkování proti covid-19 ve FN Plzeň, nabízí nové termíny k očkování také očkovací centrum ve Stodě.

0

Včera

Zakázkové truhlářství ZAJDA s.r.o. rekonstruovalo žaluzie do věže a okna v tzv. kostele duchů (Kostel svatého Jiří v Lukové)

Truhlářství ZAJDA s.r.o. má za sebou další úspěšnou zakázku v oblasti rekonstrukce památek.

3

Včera

Mladé jiřičky a břehule dostaly kroužky

Jedna z posledních hnízdních kolonií jiřiček obecných je v ZD Červený Hrádek. Na jedné ze starších budov se nachází několik desítek přirozených hnízd včetně plzeňskými zvířecími záchranáři vyrobených a nainstalovaných hnízdních náhražek. Na tuto kolonii pravidelně vozíme k adopci mláďata jiřiček z lidmi zničených a stržených hnízd. U adopce mláďat jiřiček dosahujeme poměrně velké úspěšnosti, o čemž svědčí i data z kroužkování a kontrolní odc

0

Před 2 dny

Z Letního blešáku Uzlíku v srpnu neodejdete s prázdnou

Návštěvníci již po sedmé zažijí pravou atmosféru blešího trhu a mají možnost pořídit si originální kousky do svého šatníku, hračky pro děti, sportovní potřeby a další zajímavosti.

0

Před 2 dny

Postupující léto už na některých místech kraje přináší horší kvalitu vody

Ke koupání není vhodná například v jezírku ve Škodalandu v Českém údolí v Plzni. Zhoršenou jakost má voda v koupališti Smržovice na Domažlicku a Košuteckém jezírku v Plzni.

0

Před 2 dny

Letní piknik stylově. Přinášíme recepty

Sezóna pikniků je zahájena. Ale co všechno na takový dobrý piknik mít s sebou, aby se vydařil a druhá polovička nebo celá rodina a kamarádi byli nadšení?

0

Před 3 dny

Výstava a dvě zbrusu nové publikace připomínají 30 let vývoje NP Šumava

Vnitřní prostory Návštěvnického centra Kvilda vyplnila zbrusu nová výstava s názvem „Šumava v proměnách času“.

0

Před 3 dny

Lidé poprvé vyrazili bez registrace do očkovacích center

Očkování bez registrace probíhá tento týden také v Plzeňském kraji, a to prostřednictvím mobilních týmů v odlehlých obcích a v devíti určených očkovacích centrech.

0

Před 4 dny

Annín zve na sklářskou pouť i do kostela na Mouřenci

Annín hostí VI. sklářskou anenskou pout. Zapojí se do ní dílčími akcemi i kostel sv. Mořice na Mouřenci nad Annínem.

0

Před 4 dny

Počet cizinců v kraji vzrostl, většina jich je v produktivním věku

Nejvyšší zastoupení měly osoby z Ukrajiny, Slovenska a Vietnamu. Zhruba polovina cizinců žila na území okresu Plzeň-město. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

0

Před 4 dny
Víte za co platíte AUTO CB