ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Kraj poslal Techmanii 14 milionů korun

Techmania Science Center patří mezi významné instituce neformálního vzdělávání v Plzeňském kraji. To, že má své pevné místo ve vzdělávací soustavě, potvrdilo také zastupitelstvo Plzeňského kraje.

0

Včera

Jak se starat o podložku na cvičení, aby vám dlouho vydržela

Podložka na cvičení je základním nástrojem pro mnoho forem aktivity, od jógy a pilates až po kruhové tréninky a strečink. Nejenže poskytuje pohodlný povrch pro cvičení, ale také pomáhá chránit klouby před tvrdými dopady či nárazy a poskytuje určitou míru izolace od chladné podlahy. Aby ale podložka dokázala plnit tyto funkce po delší dobu, je třeba se o ni správně starat.

0

Včera

Krajský úřad ve čtvrtek podesáté oživí vánoční trhy

Vnitroblok a prostor před vchodem do budovy Krajského úřadu Plzeňského kraje již podesáté ožije vánočními trhy. Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 od 14 do 16 hodin své výrobky představí studenti jedenácti krajských středních škol.

0

Včera

48 hodin na Plzeňsku: Klenoty západních Čech

Plzeňsko, kraj s bohatou historií a unikátní kulturou, je místem, kde se snoubí tradice s moderním životem. Od slavného piva až po historické památky, každý kout tohoto regionu skrývá něco, co stojí za objevení. V následujících řádcích vám představíme, jak si užít dva dny plné objevů, chutí a příběhů z Plzeňska.

0

Včera

Kraj nabídl městu Sušice převzetí provozu nemocnice od 1. ledna 2025

Zastupitelstvo Plzeňského kraje vzalo na vědomí v pondělí 27. listopadu 2023 na svém mimořádném jednání návrh smlouvy o převzetí provozu Sušické nemocnice.

0

Včera

Příměstský tábor využilo jen deset dětí ze stávkujících školek

Ve třetím městském obvodu se do plánované stávky učitelů zapojilo šest z celkem sedmnácti pracovišť mateřských škol. V pondělí 27. listopadu tedy zůstala předškolní zařízení zavřená pro 578 dětí. Pouze deset z nich ale využilo nabízenou alternativu.

0

Před 2 dny

Ředitelství silnic a dálnic vyhlásí soutěž na obchvat Přeštic

Pětikilometrová stavba bude stát zhruba miliardu. Jedná se nový úsek vytíženého hlavního tahu z Plzně na Šumavu a do Německa.

0

Před 2 dny

Vodní hrad Švihov láká na Popelku

Turisté se budou moci od příští návštěvnické sezony vyfotit se dvěma scénami z kultovní pohádky. Její část se na hradě před půlstoletím natáčela.

0

Před 2 dny

Dálnice D5 u tunelu Valík na obchvatu Plzně se propadá

Šoféry na nerovnosti ve směru na Prahu upozorňují značky. Oprava místo čeká příští rok.

0

Před 3 dny

Plzeň od začátku prosince rozšíří parkovací zónu F jižnímu nádraží a k CAN

Od pondělí 4. prosince 2023 se rozšíří zóna placeného stání F v oblasti od Tylovy ulice k nádraží Jižní Předměstí a v okolí Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Plzni.

0

Před 3 dny

Firemní odbory v kraji stávku podpoří jen symbolicky

Svaz KOVO vypraví z Plzně do Prahy v pondělí na protivládní demonstraci jeden autobus. Pojedou ale jen ti zaměstnanci, kteří mají volno.

0

Před 3 dny

V Bavaria Bohemia představí cestu zeleným pásem Evropy

Ve středu 29. listopadu 2023 představí Dr. Reiner Cornelius a Gunhild Classen v rámci multimediálního večera na pozvání Centra Bavaria Bohemia a spolku BUND Naturschutz v Bavorsku svou fotoreportáž o česko-bavorském zeleném pásu.

0

Před 4 dny

Plzeňskému Boleváku pomohla Berounka

Oblíbený rekreační rybník má za sebou první rok dočerpávání vody z řeky. A zatímco loni byla hladina více než 130 centimetrů pod úrovní přelivu, teď je to zhruba 60.

0

Před 4 dny

Na hladině Borské přehrady se opět rozzáří plovoucí strom

Vodní hladinu Borské přehrady opět ozáří vánoční strom ozdobený osmi metry světelných girland a hvězdami. Jeho slavnostní rozsvícení naplánoval třetí městský obvod na pátek 1. prosince.

0

Před 5 dny
Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu