Aktualizace smluvních přepravních podmínek od 1. 1. 2024

Od 1. 1. 2024 vstupují v platnost nové Smluvní přepravní podmínky, které přinášejí několik zásadních novinek: je zakázána přeprava jízdních kol a koloběžek na elektrický pohon, nově je povolena přeprava běžných jízdních kol a koloběžek i v praco


Od 1. 1. 2024 vstupují v platnost nové Smluvní přepravní podmínky, které přinášejí několik zásadních novinek: je zakázána přeprava jízdních kol a koloběžek na elektrický pohon, nově je povolena přeprava běžných jízdních kol a koloběžek i v pracovní dny (doposud to bylo možné jen o víkendech) tam, kde to dovoluje jízdní řád. Pro pilotní otestování byla vybrána tramvajová linka 1, jako požadavek na výstup v zastávce na znamení nově cestujícím postačí stisknout tlačítko systému samoobslužného otevírání dveří, dochází k úpravě kategorizací i výše přirážek k jízdnému – výše přirážky uhrazené na místě vzroste z 500 na 800 Kč, při úhradě v doplatkové pokladně pak z 1000 Kč na 1200 Kč. Pro úplnost dodáváme, že při přepravě invalidních vozíků, jízdních kol a koloběžek, kočárků a rozměrných zavazadel platí následující pravidla: Při přepravě má přednost cestující s kočárkem, na invalidním vozíku, s jízdním kolem nebo s rozměrným zavazadlem, který se ve vozidle v době příjezdu na zastávku již nacházel.
V případě současného nástupu má přednost přeprava cestujícího s dětským kočárkem nebo na invalidním vozíku před cestujícím s jízdním kolem nebo rozměrným zavazadlem. Nově vydáváme vlastní tarif, kam se přesunula část smluvních přepravních podmínek, která se věnuje podmínkám pro uplatnění nároku na slevu z jízdného. Oba uvedené dokumenty naleznete ZDE. Dochází také k navýšení ceny jednotlivých a předplatných jízdenek.

Autor: Plzeňské městské dopravní podniky, a.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka