Šestnáct příslušníků americké armády čelí podle agentury Reuters kázeňskému řízení kvůli říjnovému útoku na afghánskou nemocnici. Úder amerických letadel na nemocnici Lékařů bez hranic v Kunduzu nepřežilo 42 lidí. Americký generál Joseph Votel uvedl, že útok byl důsledkem kombinace neúmyslných lidských selhání, technických chyb a špatného postupu.