Bagdád - Irácká armáda se šíitskými milicemi zahájila boj o Ramádí na západě země. O víkendu město obsadili teroristé z Islámského státu (IS). Podle agentury Reuters podporují ofenzivu ze vzduchu USA s jejich spojenci. Iráčané už prý dobyli některá předsunutá stanoviště radikálů. Při bojích v Ramádí zemřelo kolem 500 lidí, dalších 40 tisíc muselo uprchnout. Islamisté tento týden porazili také syrské vládní jednotky u historického města Palmýra. Zatím zřejmě památky neničí.