Maďarský ministr vnitra Sándor Pintér přivítal padesát českých policistů, kteří přijeli do Maďarska pomoci s ostrahou hranic. Země visegrádské skupiny, Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko, podle něj projevily při zvládání migrační krize příkladnou spolupráci. Organizace OSN pak ocenila práci českých dobrovolníků, kteří pomáhají na srbsko-chorvatské hranici.