Norská metropole Oslo chce do roku 2019 vykázat všechny soukromé automobily z centra města. Společná platforma dělnické strany, socialistů a zelených v září v metropoli vyhrála komunální volby. Do roku 2019 chce v celé městské oblasti snížit automobilový provoz o 20 procent a do roku 2030 o 30 procent.