Chcete být šipkařské eso?

Zhlédli jste se v šipkařském sportu? Světovou hvězdou jako „Zlej Kája“ se můžete stát, i když nezačnete tento sport dělat v útlém věku a nemusíte mít za sebou tým odborníků, zázemí a drahé sportovní vybavení. Pro příběh, který je až neuvěřitelný svým happyendem, můžeme zůstat na domácí půdě.

potisk adapt print

Myslíte si, že šťastné konce mají jen příběhy z Hollywoodu? 

To se pletete, protože jeden takový se právě děje v České republice. Karel Sedláček alias Zlej Kája je toho důkazem. Být mezi šipkařskou elitou – mezi sto nejlepšími šipkaři na světě – se ještě nikomu z Čech nepovedlo. Všechno to začalo v devadesátých letech, když dostal od kamaráda dárek k narozeninám – terč a šipky soft. Dal mu je, protože se jich chtěl zbavit a tím odstartoval Karlovo nadšení pro šipkařský sport. Začal trénovat a o dva roky později házel šipky na prvních turnajích. Po vojně dostal práci v Pardubicích a zúčastnil se prvních turnajů na republikové úrovni.

Pomalu se začal prosazovat i v zahraničí, kde na soutěžích WDF (World Darts Federation) skončil ve finále, ve dvojici s Otou Změlíkem vybojoval páté místo na turnaji British Open a tak dále. Díky dobrým výsledkům v roce 2013 se stal vítězem východoevropského žebříčku BDO (British Darts Organization) a kvalifikoval se na BDO mistrovství světa 2014, kde nestačil na Paula Jenningse a skončil v osmifinále.

V roce 2017 reprezentoval Českou republiku na World Cup of Darts, v roce 2018 se kvalifikoval na Dutch Darts Championship, získal prvenství na Mistrovství ČR v jednotlivcích a na Czech Open se stal také vítězem. Začátkem roku 2020 se stal historicky prvním držitelem tzv. „Tour Card“, kterou hráč získává statut profesionála na další dvě sezóny. Letos v březnu si zahrál na UK Open a prošel do čtvrtého kola, kterého se už účastnili hráči z TOP 32 na světě.

Sečteno a podtrženo: Karel Sedláček je naším sympatickým zástupcem šipkařského sportu a je i pro mnoho českých hráčů vzorem tvrdošíjnosti a schopnosti bojovat. Zlej Kája už navždy zůstane přezdívkou, která posunula český šipkařský sport mezi světovou elitu.

Autor: UNIWEB s.r.o. Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby