Hyundai IONIQ Electric opět upevnil své postavení nejúspornějšího vozu

O uplynulém víkendu se v rámci tradičního Rally Bohemia konala také soutěž Eco Energy Rally Bohemia, která se mohla pochlubit účastí kompletní špičky světového poháru FIA Electric and New Energy Championship.

DEZINFEKCE.sk 2021

I přes velkou konkurenci triumfovaly vozy Hyundai IONIQ Electric, které v hodnocení spotřeby obsadily první a čtvrté místo.

„Vzhledem k cíli dosažení nejnižší spotřeby jsme si vybrali Hyundai IONIQ Electric, který patří mezi nejúspornější elektromobily a zároveň má dostatečný dojezd na zvládnutí této náročné soutěže. To se během Eco Energy Rally Bohemia potvrdilo,“ shrnul důvody výběru svého vozu pro soutěž řidič Marek Tomíšek a dodává: „Dokonce i nejnáročnější úseky s velkým převýšením jsme zvládli téměř bez šlápnutí na brzdu. Stačila regulace rekuperace pomocí pádel pod volantem.“

IONIQ Electric právem patří mezi nejhospodárnější a nejčistší automobily současnosti, o čemž svědčí také hodnocení Green NCAP nebo žebříček EcoTest, sestavovaný autoklubem ADAC. „Tato dvě skvělá umístění v rámci soutěže Eco Energy Rally Bohemia jsou dalším důkazem, že je vůz IONIQ Electric špičkou ve své třídě. Gratulace za skvěle odvedenou práci patří samozřejmě také oběma posádkám, v čele s Markem Tomíškem a Jiřím Paroubkem,“ komentuje výsledek soutěže Jan Pohorský, zástupce společnosti Hyundai Motor Czech.

Modely IONIQ vynikají nebývalou vnitřní prostorností, komfortním podvozkem, bohatou výbavou, dlouhým dojezdem, nízkými provozními náklady i efektním tvarem karoserie, která má koeficient odporu pouhých 0,24. To v praxi znamená, že po sundání nohy z akcelerátoru vůz prakticky nezpomaluje, což navozuje spíše pocit jízdy z kopce, než po rovině.

Tip pro fanoušky nových automobilů

Pokud jste fanouškem automobilů různých značek a zajímáte se o automobilový průmysl, doporučujeme vám navštívit e-magazín o nových autech www.autonewsletter.cz. Jestliže patříte mezi prodejce automobilů a sháníte webovou aplikaci pro správu zakázek, navštivte stránky www.autoklient.cz.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Autor: AutoSystem a.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.

dezinfekce.sk B

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 17.07.2019 11:030 +
 
karoq 2020 prosinec

Hlavní zprávy

 

seo uniweb