JAGUAR F-TYPE HERITAGE 60 EDITION

Limitovaná edice sportovního modelu F-Type na oslavu výročí legendárního Jaguaru E-Type. Jediný exeplář v ČR z 60 vyrobených je v autosalonu Dajbych.

weby uniweb

V roce 2021 oslavila značka Jaguar šedesáté výročí legendárního modelu E-Type . A čím jiným legendu poctít než výjimečným vozem. V oddělení speciálních operací Jaguar Land Rover (SVO) vznikla proto limitovaná edice současného nástupce E-Typu, sportovního modelu F-Type. Její unikátnost potvrzuje počet kusů, který experti vyrobili: pouhých 60 celosvětově. Jeden v nich nyní dorazil do České republiky, konkrétně pražského autosalonu Dajbych, kde si ho případní zájemci i veřejnost může prohlédnout na vlastní oči. 

  • Limitovaná edice vycházející z modelu F-Type R s pohonem všech kol a motorem o výkonu 575 koní.

  • Výroční specifikace zahrnuje barvu Sherwood Green převzatou z původní nabídky barev pro model E-Type. Zákazníci si naposledy mohli tento odstín objednat v šedesátých letech.

  • V interiéru najdete dvoubarevné (Caraway a Ebony) čalounění interiéru kůží Windsor, které v běžné nabídce pro F-Type není k dostání.

  • Součástí výbavy jsou také exkluzivní leskle černé nebo chromové detaily odkazující do historie, stejně jako dvacetipalcová kovaná kola v provedení Diamond Turned Gloss Black s černými brzdovými třmeny a leskle černými i chromovými exteriérovými detaily..

  • Edice Heritage 60 zahrnuje speciálně upravené materiály v interiéru, jako například hliníkový dekor středové konzole inspirovaný modelem E-Type. Výročí připomínají také prahové lišty, pamětní plaketa SV Bespoke a speciální koberečky.

  • Upomínková plaketa E-Type 60 je shodná s plaketou použitou pro šest limitovaných párů renovovaných modelů E-Types motorem o objemu 3,8 litru z edice 60 Collection od divize Jaguar Classic.

Jedinný exemplář v České republice je provedení coupé. Od konce března 2022 je k vidění v autosalonu Dajbych na Praze 5. „To, že si tak výjimečné auto najde majitele přes náš autosalon není náhoda," prozradil jednatel Petr Dajbych, „vždyť u nedávné edice XE Project 8 si naši zákazníci pořídili hned tři kusy z celosvětově tří stovek vyrobených. Dalším příkladem byl Defender Bond Edition, který jsme v dobročinné aukci vydražili před několika měsíci."

STAŇTE SE MAJITELEM

Chcete vlastnit jediný F-Type Heritage 60 Edition v ČR? Kontaktujte nás, již brzy pro vás budeme mít podrobnější informace!

MÁM ZÁJEM >

„Příležitost 60. výročí ikonického Jaguaru E-TYPE je perfektní moment pro stvoření historicky první a s počtem šedesáti exemplářů určených pro celý svět také nejvzácnější limitované edice z produkce oddělení SV Bespoke. Úzce jsme spolupracovali s týmem Jaguar Design, abychom určili podobu F-TYPE Heritage 60 Edition, která vzdá moderním způsobem poctu modelu E-TYPE. Důkazem společných základů sportovního designu obou automobilů je skutečnost, že barva Sherwood Green ze šedesátých let působí na modelu F-TYPE tak, jako kdyby pro něj byla přímo stvořená," řekl Mark Turner, Commercial Director, Jaguar SV Bespoke.

Nový Jaguar F-TYPE R představený minulý rok v prosinci, ze kterého F-TYPE Heritage 60 Edition vychází, využívá pohon všech kol a pro větší zážitek z jízdy také přepracované tlumiče, stabilizátory a klouby zadního zavěšení. Výkon 575 koní a vrchol točivého momentu 700 Nm obstarává vidlicový osmiválec Jaguar přeplňovaný kompresorem. Sprint z nuly na 100 km/h trvá pouze 3,7 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost je elektronicky omezená na 300 km/h.

Každý exemplář z Heritage 60 Edition je postaven v závodu Castle Bromwich značky Jaguar ve Spojeném království a následně je dokončen odborníky týmu SV Bespoke v centru Jaguar Special Vehicle Operations sídlícím ve Warwickshire. 

VÍCE O EDICI >

Fotogalerie
Autor: Autosalon DAJBYCH Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 27.04.2022 11:401 +
 
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby