Jak řešit rozvržení osvětlení v dětském pokoji?

Chystáte se zařizovat, nebo už zařizujete dětský pokoj? Pak byste měli dopředu promyslet také rozvržení osvětení a jeho realizaci. Osvětlení hraje totiž důležitou roli v použitelnosti dětského pokoje, ale taky v tom, jak se v něm bude dítě cítit.

potisk adapt print

Před návrhem osvětlení promyslete barvu LED diod

Při dnešních cenách elektrických energií už je LED osvětlení prakticky jasnou volbou a o klasických žárovkách nemá smysl ani uvažovat. Jen je třeba si před nákupem zvolit vlnovou délku, resp. barvu, kterou budou daná světla svítit a tu pokud možno držet jednotnou v celém pokoji. Nejdoporučovanější je neutrální bílá, případně můžete volit ještě teplejší bílou. V tomto lze jedině doporučit koupit 2 různé žárovky a vyzkoušet si přímo u Vás doma, která barva LED diod Vám bude nejlépe vyhovovat. Zkuste nahlédnout např. na eshop svetla-elektro.cz - tam mají hodně světel i samostných žárovek. Určitě se vyhněte studeně bílé (ta se hodí v některých případech na vánoční osvětlení, případně některé venkovní dekorace, ale pro osvětlení interiéru příliš vhodná není- působí zkrátka příliš studeně a nepřirozeně).

Stopní světla s integrovanými, nebo výměnnými LED žárovkami

Výhodou led diod je mimo jiné jejich životnost, která je udávána běžně v desítkách tisíc hodin). Viz. například detaily na wikipedii ZDE. Nicméně taková doba svícení není nijak zaručena a je lepší počítat s tím, že bude nutno LED diody časem vyměnit. A vždy je pak mnohem snazší vyměnit žárovku, než kupovat a měnit celé světlo, což znamená vrtání nových děr pro jeho uchycení. Nenechte se tudíž zlákat nízkou cenou, případně výjimečným vzhledem a vždy se snažte kupovat LED světla s vyměnitelnými žárovkami. Toto není tak důležité například u stolní lampy, kterou máte jednoduše položenou na stole a až za několik let odejdou led diody, tak jednoduše koupíte novou a vyměníte ji. Podobná situace je pak u různých dekorativních osvětlení, která se dnes často s výměnnými žárovkami ani neprodávají.

Autor: Věra Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
uniweb weby