Kia e-Soul v modelovém provedení 2021

Technologicky vyspělejší e-Soul s novým bezpečnostním systémem ROA a možností tažného zařízení.


Počínaje dnešním dnem zahajuje značka KIA prodej druhé generace čistě elektrického vozu Kia e-Soul v novém modelovém provedení 2021. Od uvedení první generace tohoto elektromobilu v roce 2014 se prodalo na padesát vozů, z čehož šest tvoří druhá generace e-Soulu s 64 kWh akumulátorem představená v ČR v srpnu loňského roku. V souvislosti s uvedením nového modelového roku elektromobilu e-Soul dochází ke snížení jeho pořizovací ceny se standardním dojezdem (277 km dle metodiky WLTP). Nově je tak model e-Soul s 39,2 kWh kapacitou akumulátoru nabízen za cenu 1 099 980 Kč, tj. o 50 000 Kč méně, než v předcházejícím modelovém roce. Mezi novinky ve výbavě e-Soul patří systém upozorňující na přítomnost osob vzadu, příprava pro tažné zařízení pro základní rám pro nosič jízdních kol, systém telematiky UVO CONNECT a třífázová palubní nabíječka. 

Upozornění na přítomnost osob vzadu, systém ROA (Rear Occupant Alert)
Premiérou u modelu e-Soul (modelový rok 2021) je bezpečnostní systém ROA (Rear Occupant Alert). Systém ROA upozorňuje na obsazení zadních sedadel a pomáhá zabránit situaci, kdy by mohl řidič neúmyslně opustit vozidlo se zapomenutým pasažérem (převážně malé dítě či domácí zvíře) na zadním sedadle. Systém funguje jako vizuální upozornění řidiče na obsazení zadních sedadel na přístrojovém štítu po vypnutí motoru.

Příprava pro tažné zařízení pro základní rám pro nosič jízdních kol (pouze pro verzi s 64 kWh akumulátorem)
Standardní výbava modelu e-Soul (pouze ve verzi s prodlouženým dojezdem) vůbec poprvé u elektromobilu značky KIA nabízí přípravu pro tažné zařízení pro základní rám nosiče jízdních kol. Tažné zařízení dovolí vertikální zatížení (např. pro nosič jízdních kol či elektrokol) až do hmotnosti 100 kg. 

UVO CONNECT
Pokrokový systém telematiky Kia UVO CONNECT propojuje řidiče s okolním světem prostřednictvím mobilní sítě GSM, respektive SIM karty, která je součástí vozidla. Díky aplikaci Kia UVO[1] pak může uživatel využívat hned několik funkcí vzdáleného ovládání vozidla. Prvním modelem značky Kia, který disponoval tímto telematickým systémem, byla modernizovaná verze první generace elektromobilu e-Niro, která na český trh dorazila v lednu 2020.

Třífázová palubní nabíječka
Model Kia e-Soul je s modelovým rokem 2021 dále standardně vybaven třífázovou palubní nabíječkou, která umožní nabíjet vysokokapacitní akumulátor výkonem až 11 kW (max. 12A). Oproti jednofázové palubní nabíječce dostupné v předchozím provedení modelu se tak nabíjecí cyklus za předpokladu využití externí nabíjecí stanice Wallbox zkrátí o 25 % a akumulátor se z 0 na 100 % kapacity nabije za 7 hodin (verze s prodlouženým dojezdem).

Tip na magazín o autech

Pokud přemýšlíte o tom, kde na internetu najít aktuality o nejnovějších autech, doporučujeme vám navštívit stránku AutoNewsletter.cz.

Fotogalerie
Autor: AutoSystem a.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 04.06.2020 15:030 +
 
Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu