Mladé šachistky z Radobyčic porazily konkurenci na Mistrovství EU i starostu obvodu

V polovině srpna začal dlouho očekávaný turnaj Mistrovství Evropské Unie v šachu. Do Koutů nad Desnou se nakonec sjelo 103 hráčů z 9 federací. Českou republiku reprezentovaly dvě hráčky Adéla a Eliška Janouškovy z Plzně - Radobyčic, žákyně 26. ZŠ. Děvčata si postup na tento turnaj vybojovala jako v...

V polovině srpna začal dlouho očekávaný turnaj Mistrovství Evropské Unie v šachu. Do Koutů nad Desnou se nakonec sjelo 103 hráčů z 9 federací. Českou republiku reprezentovaly dvě hráčky Adéla a Eliška Janouškovy z Plzně - Radobyčic, žákyně 26. ZŠ. Děvčata si postup na tento turnaj vybojovala jako vítězky Mistrovství ČR a Mistrovství Čech. Opravdu v silné konkurenci ukázaly, že patří ke špičce nejen v ČR, ale že se neztratí ani na poli mezinárodním. Zlatou medaili a titul Mistryně Evropské Unie do 12 let si vybojovala Adéla Janoušková, mladší Eliška bojovala v kategorii do 8 let a obsadila nakonec bronzovou pozici.Eliška a Adéla Janouškovy s poháry z Mistrovství EUObě mladé šachistky ocenilo také vedení Městského obvodu Plzeň 3, a ve středu 23. září jim osobně poblahopřál starosta obvodu David Procházka, I. místostarosta Petr Baloun a místostarosta Ondřej Ženíšek. Vedení centrálního obvodu si mladých sportovců velmi váží a často ty nejúspěšnější oceňuje, šachistkám ale blahopřáli poprvé.Z neformálního setkání se nakonec stal přátelský šachový turnaj, kdy si starosta David Procházka zahrál nejen s oběma medailistkami, ale i jejich maminkou a trenérkou v jedné osobě Janou Šilhavou. Ačkoli v šachu není starosta žádným začátečníkem, neuspěl ani v jednom mači, v souboji s Adélou byl dokonce poražen už při čtvrtém tahu. Partie s mladší Eliškou trvala několik desítek minut.... ...s Adélou byla hra podstatně kratší. Jana Šilhavá, I. místostarosta Petr Baloun, starosta David Procházka a místostarosta Ondřej Ženíšek (zleva) s Eliškou a Adélkou

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 3 Článek může obsahovat komerční sdělení.