Na Borech vzniká loučka pro čtyřnohé kamarády

Novinku na svém území zavádí plzeňský centrální obvod, který se připojuje k mnoha dalším místům v republice i Plzni a vyčleňuje a zařizuje prostor, který bude určen pejskům a jejich páníčkům.          ...

weby uniweb

Novinku na svém území zavádí plzeňský centrální obvod, který se připojuje k mnoha dalším místům v republice i Plzni a vyčleňuje a zařizuje prostor, který bude určen pejskům a jejich páníčkům.                                                

Obvod ve spolupráci se správcem vytipoval vhodné travnaté místo, které se nachází v okrajové části Borského parku poblíž Heyrovského ulice. Loučka pro psy bude oplocena a bude na ní umístěn odpovídající mobiliář s psími aktivitami a samozřejmě i zázemí pro chovatele psů.                

„Přípravě projektu jsme se pečlivě věnovali a proběhly konzultace jak s uživateli již existujících louček v jiných městech, tak s odborníky v oblasti kynologie. Jako zásadní pro budoucí uživatele se ukázalo kvalitní oplocení a osvětlení celého prostoru. Pevně věřím, že loučka se stane nejen místem bezpečného vyžití pejsků, ale i místem pro komunitní a společenské setkávání jejich páníčků.“,uvádí Petr Baloun, 1. místostarosta MO Plzeň 3. 

Loučka nabídne pejskům opravdové vyžití. Bude zde vybudováno místo pro přeskoky, slalom, „áčko“ a kladina. Nebudou samozřejmě chybět ani nezbytné patníky pro značkování a přírodní remíz. Plochy v okolí překážek budou zpevněny tzv. „štěrkovým trávníkem“ tak, aby odolaly zvýšenému zatížení. Pro páníčky bude vybudováno posezení se stolem, lavičky, odpadkové koše a také bezpečný vstup.

„Vybudováním psí loučky chceme potěšit nejen naše čtyřnohé miláčky, jejich chovatele, ale i ostatní obyvatele, protože pejsci budou bezpečně volně pobíhat v ohraničeném prostoru, čímž také dochází k zamezení rizika kolize s ostatními uživateli v okolí“ , doplňuje David Procházka, starosta MO Plzeň 3.                

Celkové náklady na vybudování loučky pro psy 790 tis. Kč bez daně z přidané hodnoty a předpokládané předání k užívání je plánováno na podzim letošního roku.               

„Na území městského obvodu je aktuálně chován nemalý počet více jak tří tisíců psů, a proto bychom chtěli v budování psích louček i nadále pokračovat. Na základě studie zpracované Útvarem koncepce a rozvoje města Plzně máme v investičním plánu zařazenu další loučku v Zadních Skvrňanech, kde bychom chtěli zúročit i zkušenosti z ostrého provozu právě budované loučky v Borském parku“ , dodává Petr Baloun.

Fotogalerie
Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 3 Článek může obsahovat komerční sdělení.

klimatizace auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
uniweb weby