Nepodceňujte prevenci a navštivte mobilní ordinace na náměstí RepublikyNepodceňujte prevenci a navštivte mobilní ordinace na náměstí Republiky

V Plzni se po půlroce opět otevřou návštěvníkům mobilní ordinace, a to přímo na náměstí Republiky. Všeobecná zdravotní pojišťovna zde ve spolupráci s městským obvodem Plzeň 3 pořádá ve středu 15. května Den prevence melanomu. Lidé si tak budou moci na místě nechat zkontrolovat kožní znaménka zkušeným dermatologem prof. Petrem Arenbergrem nebo podstoupit celou škálu dalších lékařských vyšetření. Akci pořádá VZP ČR pod záštitou Davida Procházky, starosty MO Plzeň 3.

„Pro úspěšnou léčbu melanomu je klíčová včasná diagnostika, proto se doporučuje pravidelné provádění samovyšetření kůže a zejména před létem také kontrola u dermatologa. Pokud se ještě někdo nestihl objednat na prevenci ke svému lékaři, využít může právě mobilní ordinace, které se ve středu v poledne v centru Plzně návštěvníkům otevřou,“ říká ředitelka regionální pobočky VZP Plzeň Lenka Havlasová.

Lidé, kteří zavítají na náměstí Republiky, si kromě vyšetření dermatoskopem budou moci nechat změřit krevní tlak, podstoupit detekci rizik arytmií nebo EKG. Připraveno bude i měření glykémie nebo osteologické vyšetření, jež slouží k prevenci poruch kostního metabolismu. Lékaři a sestry z nemocnice Privamed nebo lázeňského domu Monti Spa Františkovy Lázně nabídnou řadu dalších preventivních vyšetření, a to zdarma a bez nutnosti předchozího objednání. Zájemci jistě ocení i možnosti konzultací s fyzioterapeuty, kteří se zaměří na potíže s krční páteří a správné držení těla nebo vyšetření složení těla bioimpedancí.

„Ve stánku VZP budeme odpovídat na dotazy týkající se preventivních programů a péče o zdraví. Nebudou chybět informace o námi poskytovaných benefitech a možnostech on-line komunikace s pojišťovnou, například prostřednictvím aplikace Moje VZP,“ dodává Lenka Havlasová.

Den prevence melanomu bude probíhat v Plzni 15. května, a to od 12:00 do 16:00.

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 3 Článek může obsahovat komerční sdělení.

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq