Nové BMW řady 4 Coupé

BMW řady 4 Coupé dorazilo a je ještě osobitější a sportovnější než kdy jindy.


Celková koncepce stojící za tímto dvoudveřovým automobilem, od jeho rozměrů a unikátních konstrukčních prvků po specifické naladění jeho podvozku, vykazuje nekompromisní odhodlání pro mimořádně podmanivé zážitky z jízdy. Orientace na dynamickou radost z jízdy nové BMW řady 4 Coupé jednoznačně odlišuje od nejnovějšího BMW řady 3 Sedan a propůjčuje mu výrazně ostřejší charakter než jeho předchůdci.

Nové BMW řady 4 Coupé vzniklo s cílem redefinovat podstatu radosti z jízdy v segmentu prémiových automobilů střední třídy. Jeho aura sportovnosti a exkluzivity jde v duchu téměř devadesát let trvající tradice automobilů kupé značky BMW, kterou formovala řada legendárních sportovních strojů. Modely nového BMW řady 4 Coupé odrážejí důraz kladený na dynamiku. Při uvedení na trh v říjnu 2020 bude vrcholem řady BMW M440i xDrive Coupé se zážehovým šestiválcem o výkonu 275 kW/374 k. Zpočátku se k němu připojí dvojice zážehových čtyřválců a čtyřválcový vznětový motor.

Následně je v březnu 2021 doplní dva vznětové řadové šestiválce a výkonnější z těchto dvou pohonných jednotek se představí v dalším modelu BMW M.
Nové BMW řady 4 Coupé se bude vyrábět v továrně BMW Dingolfing.

Symbol radosti z jízdy – s dlouhou tradicí.
Rozhodnutí o pořízení vozu s karoserií kupé v sobě odráží touhu po značně podmanivých zážitcích z jízdy. Právě tento druh sportovně zaměřených modelů má u BMW dlouhou tradici a nyní přijíždí jeho nejnovější podoba. Nové BMW řady 4 Coupé je připraveno vnést do prémiového segmentu automobilů střední třídy zcela novou úroveň dynamického potenciálu a stylistické individuality. Sportovně-elegantní dvoudveřový vůz v sobě spojuje dynamicky tvarované linie a karoserii navrženou tak, aby poskytovala agilní ovladatelnost, a unikátní naladění podvozku. Nová řada 4 Coupé přináší nezaměnitelný vzhled, výjimečné výkony a neoddiskutovatelnou autentičnost.

Výraznější než kdy jindy: BMW řady 4 Coupé.
Rostoucí nezávislost varianty kupé se ve čtvrté generaci nakonec projevila osamostatněním modelu a vznikem nové modelové řady. BMW řady 4 Coupé bylo i nadále technicky propojené s BMW řady 3, ovšem oba modely se zřetelně liší výraznějšími proporcemi i tvary, stejně jako specifickými technickými prvky, jako jsou například boční vzduchové průduchy.

Design exteriéru: Exkluzivní směsice elegance a dynamiky.
Vzhled nového BMW řady 4 Coupé upřednostňuje jak známý styl sportovních dvoudveřových modelů BMW, tak i nový designový jazyk značky. Malý počet jednoznačně vedených linií a použití čistých, velkoryse tvarovaných ploch vytvářejí celek, který z každého úhlu vyzařuje ryzí radost z jízdy.

Elegantní a dynamický boční profil, mohutná zadní část.
Boky nového BMW řady 4 Coupé jsou tvarovány přesnými a precizně navrženými plochami. Elegantní vzhled zdůrazňují krátké převisy, úzké sloupky, dlouhé dveře s bezrámovými okny, nízké čelní sklo a plynule se svažující linie střechy. Suverénní a rozkročený postoj vozu vytváří směrem vzad se zužující prosklená část karoserie, která přirozeně nechává vyniknout širokým bokům.

Interiér: Na řidiče orientovaný kokpit, dvě samostatná zadní sedadla.
Čistě navržené plochy, vysoce kvalitní materiály a na řidiče zaměřené rozvržení interiéru vytvářejí prémiovou atmosféru a jednoznačně ukazují dynamické pojetí vnitřního prostoru nového BMW řady 4 Coupé. Standardem jsou sportovní sedadla a nově navržený sportovní kožený volant. Vysoko umístněná středová konzola společně se sladěným designem přístrojové desky a obložením dveří vytváří vpředu útulnou atmosféru. Pohodlí při cestách na dlouhé vzdálenosti dále zlepšuje standardně dodávané akusticky izolační čelní sklo.

Motory: vylepšená technologie BMW TwinPower Turbo a mild hybridní technologie pro větší dynamiku a efektivitu.
Nové BMW M440i xDrive Coupé je stejně jako vznětové modely vybaveno mild hybridní technologií. Použitím výkonného 48V startér-generátoru a druhé baterie umožňuje generovat a ukládat mnohem více původně kinetické energie. Tato energie se používá nejen k napájení elektrických systémů vozu, ale také ke zmenšení zatížení spalovacího motoru a zvýšení jeho výkonu.

Úžasný výkon: nový řadový šestiválec BMW M440i xDrive Coupé.
Trio zážehových motorů dostupných pro nové BMW řady 4 Coupé je vybaveno nejnovější generací technologie BMW TwinPower Turbo, kterou tvoří dvoukomorové turbodmychadlo, přímé vstřikování paliva, jehož maximální tlak se zvýšil z 200 na 350 bar, plně variabilní časování ventilů VALVETRONIC, variabilní časování vačkových hřídelů Double-VANOS a také zdokonalené systémy chlazení a mazání. Pro zlepšení systému regulace emisí byly přidány filtry pevných částic.

Osmistupňová převodovka Steptronic s možností řazení páčkami na volantu a novou funkcí Sprint jako standard pro všechny modelové varianty.
Vůbec poprvé jsou všechny modelové varianty BMW řady 4 Coupé standardně vybaveny osmistupňovou převodovkou Steptronic. Nejnovější verze automatické převodovky přenáší hnací sílu motoru s optimalizovanou charakteristikou řazení a ještě větší účinností. Osmistupňová převodovka Steptronic Sport, která je standardně výbavou modelů BMW M a jako volitelná výbava je k dispozici pro všechny ostatní modelové varianty, přináší ještě ostřejší dynamiku řazení a je dodávána společně s řadicími páčkami na volantu. Má také novou funkci Sprint, která upravuje charakteristiku motoru a řazení tak, aby maximalizovala dynamiku akcelerace ze středních otáček a při předjíždění.

BMW xDrive: precizní přenos hnací síly pro vyšší obratnost.
Inteligentní pohon všech kol BMW xDrive je dalším prvkem pomáhajícím zlepšovat dynamické vlastnosti. Hnací síla je na kola přenášena podle potřeby prostřednictvím elektronicky řízené vícelamelové spojky. Nejnovější verze systému zajišťuje obzvláště efektivním způsobem rychlé, přesné a plně variabilní rozdělení hnací síly mezi přední a zadní kola.

Mnohem širší výběr asistenčních systémů.
Výrazně širší výběr asistenčních systémů ve srovnání s předchozí generací BMW řady 4 Coupé slouží ke zvýšení pohodlí na dlouhých cestách a posílení bezpečnosti v situacích, kdy řidič nemá jasný výhled. Součástí standardní výbavy je nyní systém varování před čelní srážkou s brzdnou funkcí, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu včetně návratu do jízdního pruhu (zásahem do řízení) a upozornění na rychlostní limity Speed Limit Info.

Tip na přehled nových aut v ČR skladem

Pokud přemýšlíte o nákupu nového automobilu, doporučujeme vám navštívit stránku Nová auta.

Fotogalerie
Autor: AutoSystem a.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
st 03.06.2020 11:03bmw
0 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq