Nový Renault Captur přichází na náš trh

Nejprodávanější městský crossover v Evropě v roce 2016 s 215 670 prodanými kusy, Renault CAPTUR, přináší ještě stylovější design a nové palubní technologie, přičemž si zachovává svou praktičnost.

SEO UNIWEB

Odvážný a sebevědomý vzhled

Ještě více personalizace

Nový CAPTUR staví na původním úspěchu modelu, včetně jeho výrazných dvoubarevných kombinací, se třemi novými barevnými odstíny: oranžovou Atacama, modrou Ocean a černou Améthyste (pro verzi Initiale Paris). Nový je také odstín střechy šedá Platine. Možnost 30 různých kombinací umožňuje každému zákazníkovi sestavit si vlastní CAPTUR dle svého vkusu.

Kromě toho Nový CAPTUR nabízí 6 interiérových balíčků různých barev: slonovinová kost Ivoire, modrá, hnědá Caramel, červená, chrom a patinovaný chrom, a 5 exteriérových balíčků: slonovinová kost Ivoire, modrá Ocean, hnědá Cappuccino, červená Flamme a oranžová Atacama (na discích disky kol a ve spodní části ochranných prvků dveří) .

Nezaměnitelný design světlometů

Stejně jako nejnovější modely značky i Nový CAPTUR je vybavený předními full LED světlomety LED PURE VISION (v závislosti na verzi). Tato technologie posiluje estetický dojem a současně přináší vyšší bezpečnost, protože redukuje oslňování.

V předním nárazníku má CAPTUR světlomety pro denní svícení LED ve tvaru písmene C, čímž přejímá světelný rukopis celé značky Renault. Tento motiv ctí také zadní světla a je viditelný jak ve dne, tak v noci.

Ještě více crossover

CAPTUR se přiblížil svému většímu sourozenci Renaultu Kadjar. Upravená maska chladiče má stejně jako u ostatních crossoverů značky Renault chromovanou lištu. Přední i zadní nárazníky integrují nový outdooorový spoiler a posilují tak nespoutanou povahu modelu CAPTUR.

Pro první tři stupně výbavy jsou k dispozici čtyři typy ráfků kol: dva 16ti palcové s designem Extreme a Adventure; dva 17ti palcové sdesignem Emotion Explore.

Prosklená pevná střecha

Od třetího stupně výbavy je možné zvolit prosklenou pevnou střechu. Tato novinka je k dispozici pouze v konfiguraci dvoubarevného laku a přináší celkově prosvětlený interiér vozu.

Sofistikovaný interiér, výbava s intuitivním ovládáním

Ve vytříbeném interiéru jsou použity kvalitní plasty s jemnými chromovanými prvky a stylové a elegantní barvy. Volant je vyroben z kvalitních materiálů, u vyšších verzí je obšitý jemnou kůží Nappa. Řadicí páka získala moderní vzhled. Dveřní panely byly upraveny pro hladkou integraci ovládacích tlačítek. Stropní svítidlo integruje LED svícení a individuální lampičky na čtení. 

U vyšších verzí naleznete nová pohodlnější sedadla s lepším bočním vedením. Nový CAPTUR si zachovává praktické prvky výbavy jako velká přihrádka spolujezdce - zásuvkaEasy Life nebo odepínací čalounění sedadel.

Pokročilé technologie pro ještě příjemnější zážitek z jízdy

Prémiový audiosystém Bose®

Špičkový soundsystém Bose® přemění interiér v koncertní sál, jeho zvuk je autentický a čistý s kvalitou zvukového podání jako při živém koncertě. Tohoto zvukového zážitku je dosaženo díky systému šesti vysoce kvalitních reproduktorů Bose a subwooferem v zavazadlovém prostoru.

Tři multimediální systémy: R&Go®, Media Nav Evolution a R-LINK Evolution

I na nejnižší úrovni výbavy nabízí Nový CAPTUR plnou konektivitu díky nové verzi systému R&Go®. Tento jednoduchý a praktický systém přemění chytrý telefon uživatele v připojený tablet s celkovou podporou multimediálních funkcí. Uživatel pomocí něj ergonomicky a intuitivně ovládá nejpodstatnější funkce ve voze jako je navigace, telefon, multimédia a informace o voze.

Prostřední stupně výbavy nabízí systém Media Nav Evolution, kompletní multimediální systém s nejlepším poměrem výkonu a ceny na trhu, který obsahuje bohatou paletu funkcí: od navigace s informacemi o aktuálním provozu, přes bluetooth pro telefonování a streaming ze smartphonu až k zobrazení couvací kamery a funkci Driving Eco2 pro optimalizaci jízdy a spotřeby paliva.

Systém R-LINK Evolution a jeho propojené služby nabízí kompletní multimediální systém. Umožňuje široké možnosti personalizace a je vybaven kapacitním sedmipalcovým displejem. R-LINK Evolution integruje navigaci s informacemi o aktuálním provozu, 3G konektivitu a bluetooth, prohlíižení médií (fotografie, video), širokou řadu aplikací v obchodě Renault R-LINK Store a ovládání asistenčních systémů vozidla (dle zvolené verze).

Nové asistenční systémy pro snadnější řízení

CAPTUR je poprvé vybaven systémem sledování mrtvého úhlu (Blind Spot Warning), který je dostupný od třetí úrovně výbavy. Čtyři snímače detekují vozidla při průjezdu v oblasti mrtvého úhlu v bočních zrcátkách včetně motocyklů a jízdních kol. Jakmile detekují vozidlo v mrtvém úhlu řidiče déle než jednu sekundu, ihned se rozsvítí kontrolka na bočním zrcátku. Systém funguje při rychlosti od 30 km/h až do 140 km/h a zvyšuje bezpečnost silničního provozu.

Kromě zadních parkovacích senzorů nabízí Nový CAPTUR v závisloti na verzi i přední parkovací senzory a couvací kameru, usnadňuje tak manévry a pomáhá předcházet drobným kolizím a škrábancům, které představují každodenní riziko při řízení ve městě.

Další novinkou je systém automatického parkování (Easy Park Assist), který je k dispziici u vyšších verzí výbavy a který značně zjednodušuje parkování. Řidič zadá, jaký typ parkovacího místa hledá: podélné, příčné či šikmé. Když se vůz pohybuje rychlostí nižší než 30 km/h, systém detekuje všechna vhodná místa. Jakmile je nalezeno vhodné místo, systém propočítá a určí trajektorii vozu: řidič se nemusí volantu ani dotknout. Může se soustředit na ovládání plynu a brzdy.

Initiale Paris přichází

Exkluzivní výbava INITIALE PARIS nabízí to nejlepší od společnosti Groupe Renault. 

V přední části vozu se verze INITIALE PARIS vyznačuje specifickou chromovanou maskou chladiče. Také outdoorové spoilery vpředu a vzadu prošly speciální úpravou a jsou vyvedeny v sofistikované metalické šedi. Stejný efekt je rovněž viditelný voblasti oken a jejich leskle černém těsnění. Chromované boční dekory jsou označeny podpisem INITIALE PARIS stejně jako maska chladiče.

Verze INITIALE PARIS nabízí specifickou škálu barev jako je nový odstín Černá Améthyste, nebo speciální 17ti palcové ráfky INITIALE. CAPTUR INITIALE PARIS má rovněž sekvenční směrová světla LED. Signatura INITIALE PARIS se nachází na spodních panelech dveří, prahových lištách a na masce chladiče.

Stejně exkluzivní je i interiér nového modelu CAPTUR INITIALE PARIS s vyhřívanými sedadly čalouněnými kůží Nappa, s volantem obšitým kůží Nappa, chromovanými ozdobnými prvky, palubní deskou potaženou kůží a hliníkovými pedály a prahovými lištami.

Kromě toho má CAPTUR INITIALE PARIS ve výbavě všechny technologie dostupné pro Nový CAPTUR: mezi nimi sledování mrtvého úhlu, parkovací asistent Easy Park Assist, bezdotykové zamykání a bezklíčové startování. Tyto funkce jsou doplněny o audiosystém Bose® a nejnovější verzi multimediálního systému R-LINK Evolution, který zaručuje přístup ke všem multimediálním funkcím vozidla jedním kliknutím.

Široká paleta motorizací

S šesti typy motorizací, dieselovými i benzínovými, nabízí Nový CAPTUR každému motor dle jeho přání.

Pro CAPTUR jsou k dispozici tyto dieselové verze: dCi 90 (s manuální i automatickou převodovkou) a dCi 110 s manuální převodovkou se šesti rychlostmi. Tento motor je vybavený funkcí Stop & Start a systémem rekuperace energie při brždění a zpomalování dosahuje výkonu 110 koní při 4 000 ot/min a točivého momentu 260 Nm při 1 750 ot/min. Využívá novou konstrukci turbodmychadla a díky nízké setrvačnosti dokáže reagovat sminimální prodlevou i při nízkých otáčkách.

Z benzínových motorizací jsou k dispozici tyto verze: Energy TCe 90 s manuální převodovkou a TCe 120 s manuální nebo automatickou převodovkou. Vedle automatické dvouspojkové převodovky EDC je tato manuální převodovka určena pro zákazníky, kteří hlídají náklady a vyžadují úplnou kontrolu nad provozem vozidla. Motor, který využívá technologii přímého vstřikování, turbodmychadlo a funkci Stop & Start dosahuje točivého momentu 205 Nm při 2 000 otáčkách

Tip pro fanoušky nových automobilů

Pokud jste fanouškem automobilů značky Renault ale i všech ostatních vozů různých značek a zajímáte se o automobilový průmysl, doporučujeme vám navštívit e-magazín o nových autech www.autonewsletter.cz. Jestliže patříte mezi prodejce automobilů a sháníte webovou aplikaci pro správu zakázek, navštivte stránky www.autoklient.cz.

Fotogalerie
Autor: Kateřina Štveráková Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
škoda plus auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb