Plzeňští atleti mají nového mistra Evropy i vítězství v extraligovém kole

 ME do 22 let v atletice ozdobil plzenˇsky´ atlet ziskem zlate´ medaileCelkem 8 atletu° ze za´padocˇeske´ metropole se nominovalo na mistrovstvi´ Evropy do 22 let v Tallinnu. Nejveˇtsˇi´ hveˇzdou české výpravy a sˇokuji´ci´m vi´teˇzem se stal vy´sˇkarˇ plzenˇske´ ŠKODY Jan Sˇtefela. T...

weby uniweb

 ME do 22 let v atletice ozdobil plzenˇsky´ atlet ziskem zlate´ medaileCelkem 8 atletu° ze za´padocˇeske´ metropole se nominovalo na mistrovstvi´ Evropy do 22 let v Tallinnu. Nejveˇtsˇi´ hveˇzdou české výpravy a sˇokuji´ci´m vi´teˇzem se stal vy´sˇkarˇ plzenˇske´ ŠKODY Jan Sˇtefela. Ten nejdrˇi´ve vy´konem 215 cm hladce postoupil z kvalifikace mezi nejlepsˇi´ch dvana´ct za´vodni´ku°. Ve fina´love´m kla´ni´ pak v napi´nave´m medailove´m souboji hned prvni´m pokusem zdolal latˇku ve vy´sˇce 220 cm a na to jizˇ nikdo ze soupeřů nedoka´zal odpoveˇdeˇt. Jan Sˇtefela tak v novém osobním rekordu vybojoval titul mistra Evropy do 22 let.                                                                                                                                         Jan ŠtefelaSkveˇly´ vy´sledek zaznamenal take´ talentovany´ diskarˇ Michal Forejt, ktery´ se prˇes kvalifikacˇni´ za´vod probojoval do fina´le. V neˇm se stal vy´konem 56.30 m osmy´m nejlepsˇi´m diskarˇem v Evropeˇ.                                                                                                                                  Jan ForejtOsobni´m rekordem se v na´rodni´m dresu bly´skl take´ Filip Licˇman, ktery´ na trati 400 m prˇeka´zˇek protˇal ci´lovou pa´sku v cˇase 51.66 s. Na postup z rozbeˇhu do semifina´le to bohuzˇel nestacˇilo, ale nove´ osobni´ maximum na vrcholne´ akci se urcˇiteˇ pocˇi´ta´. Z kvalifikace teˇsneˇ nepostoupili do fina´lovy´ch kla´ni´ tycˇkarˇka Tereza Schejbalova´ vy´konem 405 cm a cˇtvrtkarˇ Jakub Majercˇa´k, ktery´ byl také soucˇa´sti´ muzˇske´ sˇtafety na 4x400 m, ktera´ urcˇiteˇ meˇla nejen na postup do fina´le, ale také na boj o jednu z medaili´.                                                                                                                                   Tereza Schejbalová                                                                                                                               Jakub MajerčákZra´dna´ kvalifikace vystavila di´ky vy´konu 53.35 m stopku diskarˇi Jakubovi Forejtovi, ktery´ stejneˇ jako jeho dvojcˇe Michal pomýšlel minima´lneˇ na postup do fina´le. Velka´ smu°la potkala medailovou nadeˇji Lindu Suchou, ktera´ hladce postoupila do fina´le trojskoku.                                                                                                                                     Linda SucháBohuzˇel v den fina´love´ho kla´ni´ neprosˇla testem na COVID-19 a mi´sto boje o medaili jí byla nařízena hotelová izolace. Z pochopitelny´ch du°vodu° tak nemohla nastoupit ani do souteˇzˇe da´lkarˇek, kde rovněž patrˇila k adeptka´m na nejvysˇsˇi´ posty. Velke´ zklama´ni´ zazˇila take´ diskarˇka Barbora Ticha´, ktera´ zaznamenala trˇi nezdarˇene´ pokusy. Horˇke´ chvi´le jsou neopomenutelnou soucˇa´sti´ kazˇde´ho sportu. Na opla´tku ale prˇina´sˇi´ radostne´ a mnohdy azˇ neuveˇrˇitelne´ chvi´le, jakou je trˇeba nyni´ zlata´ medaile z evropske´ho sˇampiona´tu do 22 let mlade´ho vy´sˇkarˇe ze za´padu Cˇech.
 
Škodováci zazářili prvním a druhým místem na extraligovém kole v BrněDoslova pohádkové představení předvedli v neděli atleti a atletky AK ŠKODY Plzeň na prvním kole nejvyšší tuzemské atletické extraligy družstev. Klubovou historii přepisuje jak fantastický úspěch žen, tak nečekaný a senzační výsledek mužů. Dosud se totiž nestalo, aby obě družstva dokázala na jednom kole vybojovat zároveň první a druhé místo. Ženský tým za sebou nechal všechny soupeřky a s velkým padesáti bodovým náskokem jasně ovládl první klání. Ziskem 242 bodů předčil kluby jako AK Olymp Brno, který zapsal 191 bodů, či loňského celkového vítěze USK Praha se 183 body.                                                                                                                          Tým škodováckých atletekO ještě větší senzaci a překvapení se postaralo mužské družstvo. Po loňském celkovém pátém místě zaskočilo všechny soupeře a ziskem 199 bodů vybojovalo fantastické druhé místo, pouhých 5,5 bodu za první VSK Univerzitou Brno. Za sebou naopak nechalo velkoklub TJ Duklu Praha, a to s velkou rezervou 15,5 bodů, nebo dalšího loňského medailistu PSK Olymp Prahu.                                                                                                                            Tým škodováckých atletůMezi opory ženského týmu patřily vrhačka Lenka Valešová s 20 body, běžkyně Orysia Demianiuk 22 bodů či sprintérka Tereza Petržilková, která přispěla 19,75 body. Z mužského týmu se nejvíce body blýskli 16 bodový vrhač Tomáš Ott a běžci Vasyl Koval 17 bodů a Jakub Davidík, který vyběhl  pro tým 15 bodů. Každý tým čítá 24 atletů na soupisce a na té plzeňské se to hemží českými reprezentanty a medailisty z nedávného MČR mužů, žen i juniorů. Plzeňští atleti ukázali silného týmového ducha a každým svým představením v letošním roce více a více dokazují, že i neprofesionální klub v takovém sportu jakým je atletika se může porovnávat nebo dokonce porážet i ty profesionální.  Druhé kolo se uskuteční 22.8 v Praze na Julisce. 

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 3 Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dan Brown a W Simphony

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby