"Pocta všem zdravotníkům"

70. MŠ ve Waltrově ulici ve Skvrňanech, je místo plné dětí, smíchu, her a zábavy. Ale i místo, kde se děti scházejí se svými kamarády a učí se nové věci, které v životě budou potřebovat. Jsou to nejen znalosti s čísly a písmenky, ale poznávají i jiné hodnoty – například přátelství, ú...

SEO UNIWEB

70. MŠ ve Waltrově ulici ve Skvrňanech, je místo plné dětí, smíchu, her a zábavy. Ale i místo, kde se děti scházejí se svými kamarády a učí se nové věci, které v životě budou potřebovat. Jsou to nejen znalosti s čísly a písmenky, ale poznávají i jiné hodnoty – například přátelství, úctu k sobě i k druhým a radost z dobře vykonané práce.                              

Minulý týden jsme si s dětmi povídaly o zaměstnání jejich rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků, … Dozvěděly jsme se spoustu zajímavých věcí a mezi všemi jsme si vyprávěly i o maminkách, které pracují ve zdravotnictví. Zvláště v dnešní době se děti rozpovídaly o tom, jaké je to u lékaře, v ordinaci, co jim vypráví rodiče o svých pacientech, nebo co občas zažily i ony samy.              

A tak vznikl nápad: „Co kdybychom nakreslily velikou nemocnici a všechno, co do ní patří.“ Nápad od dětí se mi velmi líbil, a tak jsme poprosily rodiče o spolupráci a vznikla koláž ze společné práce dětí a rodičů a o to víc je zajímavá. Na 5,5 m dlouhém výkresu začaly postavičky lékařů, sestřiček, záchranářů, pacientů, řidičů sanitek a pilotů helikoptér žít svůj vlastní příběh….                

Dnes je koláž umístěna na plotě naší mateřské školy v „GALERII NA PLOTĚ“.                

A těšit se z ní mohou všichni, kdo kolem projdou a poznají, že návštěva nemocnice nemusí být vždy jen smutnou událostí. Alespoň ta naše vám vykouzlí úsměv na tváři.  Práci všech jsme pojaly jako poctu všem zdravotníkům a připomněly jsme si, jak důležitou a náročnou službu pro nás dělají, a to nejen dnes v době COVIDU- 19.                

Děkujeme jim, ale dnes i dětem a jejich rodičům.Šárka Langa učitelka 70.mateřská škola Plzeň, Waltrova 26, příspěvková organizace

Fotogalerie
Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 3 Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
gif auto cb 2021

Hlavní zprávy

 

auto cb gif 2021
seo uniweb