Představení činnosti spolku Nošenky z Plzně, z.s.

Dozvíte se o naší činnosti, jaký je náš rozsah a kde všude působíme.

uniwebwebynamiru2018

Nošenky z Plzně, z.s. jsou skupinou plzeňských maminek, které se vzájemně podporují na komunitní úrovni, poskytují poradenství a osvětu nejen v oblasti ergonomického nošení, ale i kontaktního stylu rodičovství a respektujícího přístupu ve výchově. 

Spolek organizuje podpůrná setkávání rodičů s možností zapůjčení šátků na nošení dětí a ergonomických nosítek včetně instruktáže a informací vhodnosti úvazů a prostřednictvím svých partnerů poskytuje poradenství a podporu v oblasti přirozeného porodu, šestinedělí a kojení. Dále spolek provádí formou přednášek, workshopů a besed osvětu v oblasti ekologicky odpovědné výchovy a zdravého životního stylu a podporuje rozvoj přirozených rodičovských kompetencí. Vznik skupiny Nošenky z Plzně lze datovat na srpen 2014. Od září 2017 vystupují zároveň i jako oficiálně zapsaný spolek.

Pro podporu osvěty v kontaktním přístupu spolek každoročně vydává Kontaktní nosící kalendář a organizuje kampaně a happeningy v oblasti nošení a kojení. Zároveň spolek pořádá aktivity pro rodiny s dětmi, karnevaly, plesy, festivaly, veletrhy, tábory a prodloužené víkendy s tvořením, workshopy, přednášky, kroužky a tvořivé dílny a obohacuje tak život rodičů s dětmi na území města Plzně i Plzeňského kraje. V současné době se o chod spolku stará 13 dobrovolnic. Našich pořádaných akcí se pravidelně účastní desítky až stovky lidí, dle charakteru akce a její kapacity. Spolek pořádá všechny své aktivity na území města Plzně, v roce 2018 byla navázána oboustranně prospěšná spolupráce se všemi městskými obvody, a některé naše akce mají i celokrajský dopad. Spolek má zkušenosti s administrací grantů poskytovaných MO Plzeň a Plzeňským krajem a organizací eventů a happeningů. Díky spolupráci s ostatními spřízněnými komunitními organizacemi, skupinami a spolky vykazujeme i celorepublikovou působnost.

Více o nás najdete tady: https://www.facebook.com/nosenkyzplzne/

Autor: Nošenky z Plzně, z.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
clio auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb