Rekonstrukce zámeckého pivovaru v Toužimi

Bývalý zámecký pivovar v Toužimi se dočkal další etapy rekonstrukce.


Toužim je  malebné městečko v Karlovarském kraji. Nachází se na spojnici měst Karlovy Vary a Plzeň. Nedaleko od náměstí se nachází bývalý zámecký  pivovar z 16. století.

V roce 1536 byl provoz pivovaru zastaven, jelikož město Toužim získalo právo pivovárečného monopolu na svém panství. Po nástupu nové vrchnosti -  Hasištejnských z Lobkovic byl před rokem 1567 zřízen nový panský režijní pivovar. Ten v roce 1620 vyhořel i se sladovnou při požáru města. Po roce 1623 se v rámci celkové obnovy a přestavby panského sídla buduje nový pivovar v místě dnešní stavby.

Kolem poloviny 18. století byl pivovar zbořen a nahrazen dnešním barokním objektem. V roce 1901 byl tehdejší vévodský pivovar Toužim přestavěn na parostrojní provoz. Výrobu piva ukončila velká hospodářská krize v roce 1926.

Památka byla zařazena do státního Programu záchrany architektonického dědictví MK ČR a probíhá zde postupná obnova a přestavba na kulturně společenské centrum města. Uvnitř této historicky významné budovy došlo k rekonstrukci původních dveří, dřevěných oken a dalších prvků (viz. fotogalerie, foto archiv firmy Truhlářtsví ZAJDA + další fotografie použity se souhlasem: www.touzim.cz).

Vybavení historické budovy - původní okna a dveře rekonstruovala firma Truhlářství ZAJDA - REKONSTRUKCE PAMÁTEK se sídlem v západočeském městě Stříbře ve spolupráci s firmou Bolid M. Konkrétně šlo o zkušený tým truhlářů Stanislava Zajíčka, který má bohaté zkušenosti s rekonstrukcemi památek v ČR.

Odborníci na rekonstrukce dřevěných dveří a oken v historických budovách

Zmíněná firma - Truhlářtsví ZAJDA se specializuje na rekonstrukce památek a další zakázkovou výrobou dle přání zákazníků. Vyrábí dřevěná okna (i atypická pro historické budovy, hrady, zámky, měšťanské domy), dveře z masivu i dýhované, dřevěná schodiště a zábradlí, nábytek z masivu do všech místností (i do historických chodeb, knihoven, jídelen, zámeckých salónků a podobně).

Truhlářství ZAJDA dodává vybavení interiérů do kanceláří, restaurací, barů, kostelů, klášterů a dokáže vyrobit originální, historické dveře podle předlohy (z archivu, podle historické fotodokumentace a podle vzoru). Vyrábí také balkonové dveře, dveře pro schodiště, realizuje půdní vestavby (zkušení truhláři dokáží rekonstruovat půdu v historickém objektu či památce).

Zkušení profesionálové se zaměřením na opravy památek

Truhlářství ZAJDA se podílí na rozsáhlé opravě na jedné z nejvýznamnějších pamětihodností v Čechách, v premonstrátském klášteře Teplá u Toužimi, kde s přestávkami pracují na rekonstrukci dřevěného vybavení již několik let.  Dále speciální truhlářské služby zajišťují od roku 2002 v Klášteře Panny Marie v Novém Dvoře u Dobré Vody v západních Čechách.

Tím ale výčet zkušeností s rekonstrukcemi památek nekončí. Dlouhodobě spolupracují také s Památkovým ústavem v Plzni a mezi referenční zakázky můžeme zařadit také rekonstrukci Strahovského kláštera v Praze anebo rekonstrukci památkových objektů v klášteře Plasy, v kostele v Bezdružicích, na městské radnice ve Stříbře a také se podíleli na rekonstrukci známých historických objektů, jako je například kostel sv. Mikuláše a kaple Loreta v Boru u Tachova a další památky v Mariánských Lázních a Karlových Varech.

Kontakt na truhláře pro rekonstrukce památek

Telefon: +420 374 627 777 (6:00 - 15:30 hod.) či mobil +420 603 552 243
Kontaktní adresa: 349 01 Stříbro, Americká 1447 (Plzeňský kraj)
E-mail: zajicek@truhlarstvizajda.cz
Web: http://www.truhlarstvizajda.cz/

Fotogalerie
Autor: Rekonstrukce památek truhlář Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka