Rekonstrukce zámeckého pivovaru v Toužimi

Bývalý zámecký pivovar v Toužimi se dočkal další etapy rekonstrukce.

potisk adapt print

Toužim je  malebné městečko v Karlovarském kraji. Nachází se na spojnici měst Karlovy Vary a Plzeň. Nedaleko od náměstí se nachází bývalý zámecký  pivovar z 16. století.

V roce 1536 byl provoz pivovaru zastaven, jelikož město Toužim získalo právo pivovárečného monopolu na svém panství. Po nástupu nové vrchnosti -  Hasištejnských z Lobkovic byl před rokem 1567 zřízen nový panský režijní pivovar. Ten v roce 1620 vyhořel i se sladovnou při požáru města. Po roce 1623 se v rámci celkové obnovy a přestavby panského sídla buduje nový pivovar v místě dnešní stavby.

Kolem poloviny 18. století byl pivovar zbořen a nahrazen dnešním barokním objektem. V roce 1901 byl tehdejší vévodský pivovar Toužim přestavěn na parostrojní provoz. Výrobu piva ukončila velká hospodářská krize v roce 1926.

Památka byla zařazena do státního Programu záchrany architektonického dědictví MK ČR a probíhá zde postupná obnova a přestavba na kulturně společenské centrum města. Uvnitř této historicky významné budovy došlo k rekonstrukci původních dveří, dřevěných oken a dalších prvků (viz. fotogalerie, foto archiv firmy Truhlářtsví ZAJDA + další fotografie použity se souhlasem: www.touzim.cz).

Vybavení historické budovy - původní okna a dveře rekonstruovala firma Truhlářství ZAJDA - REKONSTRUKCE PAMÁTEK se sídlem v západočeském městě Stříbře ve spolupráci s firmou Bolid M. Konkrétně šlo o zkušený tým truhlářů Stanislava Zajíčka, který má bohaté zkušenosti s rekonstrukcemi památek v ČR.

Odborníci na rekonstrukce dřevěných dveří a oken v historických budovách

Zmíněná firma - Truhlářtsví ZAJDA se specializuje na rekonstrukce památek a další zakázkovou výrobou dle přání zákazníků. Vyrábí dřevěná okna (i atypická pro historické budovy, hrady, zámky, měšťanské domy), dveře z masivu i dýhované, dřevěná schodiště a zábradlí, nábytek z masivu do všech místností (i do historických chodeb, knihoven, jídelen, zámeckých salónků a podobně).

Truhlářství ZAJDA dodává vybavení interiérů do kanceláří, restaurací, barů, kostelů, klášterů a dokáže vyrobit originální, historické dveře podle předlohy (z archivu, podle historické fotodokumentace a podle vzoru). Vyrábí také balkonové dveře, dveře pro schodiště, realizuje půdní vestavby (zkušení truhláři dokáží rekonstruovat půdu v historickém objektu či památce).

Zkušení profesionálové se zaměřením na opravy památek

Truhlářství ZAJDA se podílí na rozsáhlé opravě na jedné z nejvýznamnějších pamětihodností v Čechách, v premonstrátském klášteře Teplá u Toužimi, kde s přestávkami pracují na rekonstrukci dřevěného vybavení již několik let.  Dále speciální truhlářské služby zajišťují od roku 2002 v Klášteře Panny Marie v Novém Dvoře u Dobré Vody v západních Čechách.

Tím ale výčet zkušeností s rekonstrukcemi památek nekončí. Dlouhodobě spolupracují také s Památkovým ústavem v Plzni a mezi referenční zakázky můžeme zařadit také rekonstrukci Strahovského kláštera v Praze anebo rekonstrukci památkových objektů v klášteře Plasy, v kostele v Bezdružicích, na městské radnice ve Stříbře a také se podíleli na rekonstrukci známých historických objektů, jako je například kostel sv. Mikuláše a kaple Loreta v Boru u Tachova a další památky v Mariánských Lázních a Karlových Varech.

Kontakt na truhláře pro rekonstrukce památek

Telefon: +420 374 627 777 (6:00 - 15:30 hod.) či mobil +420 603 552 243
Kontaktní adresa: 349 01 Stříbro, Americká 1447 (Plzeňský kraj)
E-mail: zajicek@truhlarstvizajda.cz
Web: http://www.truhlarstvizajda.cz/

Fotogalerie
Autor: Rekonstrukce památek truhlář Článek může obsahovat komerční sdělení.

SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nové Sandero Stepway Dacia

Hlavní zprávy

 

Půlmaraton Plzeňského kraje
uniweb weby