Šípky na chorvatský způsob

Podzim je tradiční čas sklizně vlastních výpěstků i sběru volně rostoucích darů přírody. Rád bych se s vámi proto podělil o radu, jak vyzrát na šípky.

porsche bory 2022

Receptů na přípravu nápojů ze šípků je celá řada a nějaký také na závěr přidám k dobru. Podstatou této rady je však především návod, jak si usnadnit jejich zpracování a následnou přípravu chutných a zdravých nápojů. Plod šípkové růže má totiž jednu nepříjemnou vlastnost, a to že dužina obsahuje velké množství jemných chloupků. Tyto chloupky jsou těžko odstranitelné i při filtrování velmi jemnými sítky, zároveň při pití dráždí v krku a mohou konzumaci šípkového čaje celkem znepříjemnit.

A tady je slíbená rada, jak na to: natrhané omyté šípky umeleme mlýnkem na maso a následně usušíme. Ano, je to takto jednoduché. Chloupky se při mletí čerstvě otrhaných šípků zamelou do dužiny a po usušení, ať už v sušičce na ovoce či přirozeně na vhodném místě, vzniknou malé granule, ze kterých se tyto chloupky při louhování již téměř neuvolňují. Čaj nebo macerát tak můžete připravovat s použitím běžného sítka nebo čajového vajíčka velmi pohodlně.

Pokud používáte ruční mlýnek, doporučuji přidávat šípky do mlýnku po jednom, jinak jde mletí velmi ztuha. Samozřejmě to závisí i na tvrdosti šípků, později sbírané, již trochu změklé plody se melou snadněji.

Rada je od kamaráda Luboše a dostal jsem ji s vysvětlením, že v Chorvatsku jde o tradiční způsob zpracování šípků. Za sebe mohu tuto vychytávku jen doporučit.

Na závěr přidávám slíbený recept na chutný nápoj plný vitamínů a bioaktivních látek.

Polévkovou lžíci sušených šípků zalijeme 1 litrem studené vody a v zakryté nádobě necháme vyluhovat (macerovat) do druhého dne. Můžeme přidat několik hřebíčků, skořici, badyán nebo např. na špičku nože mletého zázvoru. Druhý den macerát důkladně zahřejeme, nevaříme – teplota by neměla přesáhnout 70 °C, scedíme, dle chuti osladíme medem nebo přírodním cukrem a ideálně v dobré společnosti si vychutnáme šálek tohoto zdravého nápoje.


Dobrou chuť a pevné zdraví vám přeje Photopaul – autor textu a fotografií.

Fotogalerie
Autor: Petr Paul Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

Lite Plzeň
uniweb weby