Ski&Bike Špičák

Co si pro nás pro nás Ski&Bike Špičák připravil.

SEO UNIWEB

Po dvou červnových víkendech zahájí v pátek 15. června každodenní provoz lanovka na vrchol šumavského Špičáku. Oficiálně se otevře i rozhledna a nová naučná stezka k Černému jezeru „Datlíkova stezka“. Zaměstnanci Ski&Bike Špičák v těchto dnech dokončují její značení, aby se po ní v pátek vydali první pěší turisté (cyklisté sem nesmí).

Trať k druhému ledovcovému jezeru (k Čertovu se lidé dostanou pro změnu „Po stopách zajíce“) je dlouhá 4 kilometry a kopíruje linii státní hranice bývalého Československa v dobách, kdy nás od tehdejší svobodné Evropy oddělovaly ostnaté dráty.

Vzpomínky na historii „železné opony“ v roce 100. výročí vzniku naší republiky doplní otázky a kvízy pro děti v doprovodu datlíka tříprstého. Všechny obrázky (kvízy) s informacemi jsou na Datlíkově stezce též opatřeny QR kódy, takže po nahrání do mobilů či tabletů se lidé dozví ještě více podrobnějších informací než jen ty uvedené přímo na místě.

Další novinkou pro bikery je letos nové nafukovací doskočiště (Bag Jump“ nebo též „Big Air Bag“) pro trénink skoků.

„První dva červnové víkendy nás navštívilo zhruba 2000 lidí (bikerů a pěších turistů), což je obvyklá návštěva v těchto prvních dnech letního provozu,“ uvedl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Fotogalerie
Autor: Tereza Martinovičová Článek může obsahovat komerční sdělení.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb restart
seo uniweb