Speciální edice modelu Stinger GTS

V New Yorku se veřejnosti odhaluje limitovaná edice modelu Stinger GTS se systémem dynamického pohonu všech kol a vzhledem připomínajícím závodní vozy.

SEO UNIWEB

Kia Stinger si od své premiéry před necelými dvěma roky rychle získala přízeň fanoušků

KIA Motors America na mezinárodním autosalonu v New Yorku poskytuje nadšencům do řízení další pádný důvod k seznámení se s tímto nejvýkonnějším sportovním fastbackem značky Kia. Speciální edice 800 vozů Stinger GTS dokazuje um na silnicích prostřednictvím nově vyvinutého dynamického pohonu AWD (D-AWD), který doslova láká k vyjádření temperamentu za volantem. 

Vyplňování mezery

Stinger si během krátké doby na trhu vybudoval pozici solidního konkurenta v segmentu sportovních sedanů, kam dorazil s parametry schopnými zahanbit německé rivaly. Současně se mu podařilo předefinovat značku Kia a změnit způsob jejího vnímání ze strany spotřebitelů. Vedoucí výzkumu a vývoje Albert Biermann však i přes všechna pochvalná uznání a pocty, kterých se Stingeru dostalo, usiloval o něco dalšího. Výsledkem je nová podoba systému AWD modelu Stinger, opepřeného genetickou výbavou pohonu zadních kol. Systém s označením D-AWD byl odladěn tak, aby vyplnil mezeru mezi chováním Stingeru s pohonem AWD a Stingeru GT s pohonem zadních kol.

Systém D-AWD navíc používá mechanický samosvorný diferenciál zadní nápravy, navržený tak, aby zlepšil trakci a rovnoměrněji rozděloval výkon mezi zadní kola po zaznamenání prokluzu.

Volič jízdních režimů (Drive Mode Select) znásobuje dynamiku s upřednostňováním kol zadní nápravy.

Nová řídicí logika

 • Protiprokluzové řízení a rozpoznávání „kontra“ volantem

 • Jiný charakter řazení

 • Systém kontroly stability

Pod kapotou Stingeru GTS, nabízeného s pohonem všech (D-AWD) nebo zadních (RWD) kol, najdeme přesvědčivou pohonnou jednotku z modelu Stinger GT:

 • Dvojitě přeplňovaný agregát 3,3 litru V6

 • 365 koní

 • 510 Nm

 • Osmistupňová automatická převodovka

Z vylepšení exteriéru jmenujme

 • Exkluzivní prémiový lak „Federation“ v oranžovém odstínu

 • Originální díly z karbonových vláken, ohraničující charakteristickou tygří masku, kryty vnějších zpětných zrcátek a boční průduchy

 • Logo GTS na zádi

 • Emblém Stinger nahrazující centrální logo Kia na víku kufru

V kabině Stingeru GTS najdeme luxusnější materiály příslušející automobilu určenému všem nadšencům do řízení:

 • Čalounění volantu a středového panelu materiálem Alcantara

 • Čalounění stropu kabiny prémiovým materiálem Chamude, připomínajícím velur

Elegantní a cenově dostupná výbava

Stinger GTS tradičně přináší vysokou protihodnotu za investované peníze, například v podobě nejrůznějších technologií, komfortních prvků a systémů na podporu řízení. 

Limitovaná edice fastbacku v provedení GTS nabídne např. tyto prvky:

 • Střešní okno

 • Prémiový audiosystém Harman/Kardon6 o výkonu 720 W s technologiemi QuantumLogic7 a Clari-Fi8 pro vylepšení digitálního signálu

 • Bezdrátové nabíjení kompatibilních mobilních telefonů

V zájmu konkurenceschopnosti má Stinger GTS optimálně nastavenou cenu. Po plánovaném zahájení výroby letos na jaře by se provedení GTS mělo prodávat za doporučenou maloobchodní cenu cca od 44 tis. USD v případě verze s pohonem zadních kol, resp. cca 46 500 USD s pohonem D-AWD.

Stinger GTS se na trhu objeví na jaře 2019 (v omezeném počtu kusů).

Tip pro fanoušky nových automobilů

Pokud jste fanouškem automobilů značky Kia, ale i všech ostatních vozů různých značek a zajímáte se o automobilový průmysl, doporučujeme vám navštívit e-magazín o nových autech www.autonewsletter.cz. Jestliže patříte mezi prodejce automobilů a sháníte webovou aplikaci pro správu zakázek, navštivte stránky www.autoklient.cz.

Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Fotogalerie
Autor: AutoSystem a.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 23.04.2019 09:482 +
 
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb restart
seo uniweb