Tohle do kanalizace nepatří, radí plzeňská instalatérská firma Vyčistíme-potrubí.cz

Jak co nejvíce prodloužit životnost vaší kanalizace? Tady je 5 věcí, které nejvíce škodí vaší kanalizaci.

weby uniweb

Vlhčené ubrousky a jiné hygienické potřeby

Našli bychom je téměr v každé domácnosti. Problém je v tom, že se vlhčený ubrousek nerozkládá, protože není vyroben z papíru, ale geotextilie, a tak dochází k jejich zadrhávání v kanalizaci. Nasáklé ubrousky se tak rychle mění na špunt a kanalizace je tak nějakou dobu zcela ucpaná. Při čištění kanalizace jsou pak vlhčené ubrousky jednou z nejčastějších příčin jejího ucpání. To však neplatí pouze pro vlhčené ubrousky ale většinu hygienických potřeb jako jsou dámské intimní potřeby, vatové tyčinky, odličovací kosmetické tampony a podobně.

Potraviny a vlasy

Další věc, která výrazně snižuje průtok kanalizace jsou vlasy a zbytky potravin. Zbytky potravin nepatří ani do dřezu ani do záchodu. Největší paseku v kanalizaci nasekají zejména tuky a tak je nejlepší způsob použitý olej slít do PET lahví a odvézt na sběrný dvůr, popřípadě využít speciální konejtner. Krom toho zanáší nejen vaší domovní kanalizaci, ale také čerpadla a jinou technologii v průmyslových čističkách odpadních vod.
Ohrožující látky

Nebezpečí a riziko mají tendenci vyvolat také chemické látky, jež mohou některé jedince ohrozit na životě a kterých se lidé zbavují vhozením do kanalizačního potrubí. Jedná se o léky, zbytky čistících prostředků, kyseliny, žíraviny, ředidla, rozpouštědla a jiné. A kam s nimi? Léky je třeba odevzdat v lékárnách a ostatní látky je nutné odvézt na sběrný dvůr.

Dodržujete všechny pravidla a nevhazujete do kanalizace žádný nevhodný odpad? Přesto se může se stát že se kanalizace ucpe. V plzeňské čajovně probíhala ve vedlejší části budovy rekonstrukce, která narušila chod místní domovní kanalizace. Do kanalizace se dostaly kameny a došlo k tomu, že se kanalizace ucpala. V Dobřanech se zas podařilo z kanalizace vyfrézovat beton.


V kanalizaci občas nadělá paseku i sama příroda. O tom se firma Vyčistíme potrubí přesvědčila v Klatovech, kde došlo k odstranění kořenů z kanalizace. Pro tyto případy doporučujeme, abyste nechali svou kanalizaci pravidelně projít revizí a hlavně měli stále na paměti, že kananalizace slouží pouze pro odtok odpadních vod, nikoliv pro zbavení se přebytečného odpadu ve vašich domácnostech.

 


Vyčistíme-potrubí.cz

Plzeňská 96, 332 14, Chotěšov
Telefon: +420 773 927 799
Web: vycistime-potrubi.cz
E-mail: mariankudik79@seznam.cz
Facebook: Vycistimepotrubi

Fotogalerie
Autor: REGIONPLZEN.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby