Tohle do kanalizace nepatří, radí plzeňská instalatérská firma Vyčistíme-potrubí.cz

Jak co nejvíce prodloužit životnost vaší kanalizace? Tady je 5 věcí, které nejvíce škodí vaší kanalizaci.


Vlhčené ubrousky a jiné hygienické potřeby

Našli bychom je téměr v každé domácnosti. Problém je v tom, že se vlhčený ubrousek nerozkládá, protože není vyroben z papíru, ale geotextilie, a tak dochází k jejich zadrhávání v kanalizaci. Nasáklé ubrousky se tak rychle mění na špunt a kanalizace je tak nějakou dobu zcela ucpaná. Při čištění kanalizace jsou pak vlhčené ubrousky jednou z nejčastějších příčin jejího ucpání. To však neplatí pouze pro vlhčené ubrousky ale většinu hygienických potřeb jako jsou dámské intimní potřeby, vatové tyčinky, odličovací kosmetické tampony a podobně.

Potraviny a vlasy

Další věc, která výrazně snižuje průtok kanalizace jsou vlasy a zbytky potravin. Zbytky potravin nepatří ani do dřezu ani do záchodu. Největší paseku v kanalizaci nasekají zejména tuky a tak je nejlepší způsob použitý olej slít do PET lahví a odvézt na sběrný dvůr, popřípadě využít speciální konejtner. Krom toho zanáší nejen vaší domovní kanalizaci, ale také čerpadla a jinou technologii v průmyslových čističkách odpadních vod.
Ohrožující látky

Nebezpečí a riziko mají tendenci vyvolat také chemické látky, jež mohou některé jedince ohrozit na životě a kterých se lidé zbavují vhozením do kanalizačního potrubí. Jedná se o léky, zbytky čistících prostředků, kyseliny, žíraviny, ředidla, rozpouštědla a jiné. A kam s nimi? Léky je třeba odevzdat v lékárnách a ostatní látky je nutné odvézt na sběrný dvůr.

Dodržujete všechny pravidla a nevhazujete do kanalizace žádný nevhodný odpad? Přesto se může se stát že se kanalizace ucpe. V plzeňské čajovně probíhala ve vedlejší části budovy rekonstrukce, která narušila chod místní domovní kanalizace. Do kanalizace se dostaly kameny a došlo k tomu, že se kanalizace ucpala. V Dobřanech se zas podařilo z kanalizace vyfrézovat beton.


V kanalizaci občas nadělá paseku i sama příroda. O tom se firma Vyčistíme potrubí přesvědčila v Klatovech, kde došlo k odstranění kořenů z kanalizace. Pro tyto případy doporučujeme, abyste nechali svou kanalizaci pravidelně projít revizí a hlavně měli stále na paměti, že kananalizace slouží pouze pro odtok odpadních vod, nikoliv pro zbavení se přebytečného odpadu ve vašich domácnostech.

 


Vyčistíme-potrubí.cz

Plzeňská 96, 332 14, Chotěšov
Telefon: +420 773 927 799
Web: vycistime-potrubi.cz
E-mail: mariankudik79@seznam.cz
Facebook: Vycistimepotrubi

Fotogalerie
Autor: REGIONPLZEN.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq