Toyota zahájila ve Francii výrobu nového modelu Yaris

Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu Toyota v Evropě je prvním kompaktním vozem postaveným na podvozkové platformě TNGA (Toyota New Global Architecture) GA-B


Společnost Toyota Motor Manufacturing France (dále jen TMMF) ve svém výrobním závodu ve Valenciennes na severu Francie zahájila výrobu nové generace Toyoty Yaris. Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu Toyota v Evropě je prvním kompaktním vozem postaveným na podvozkové platformě TNGA (Toyota New Global Architecture) GA-B, která vozu propůjčuje lepší dynamické schopnosti a jízdní vlastnosti, ovladatelnost a bezpečnost, stejně tak jako poutavý design.

TMMF se tímto stala čtvrtým závodem v Evropě, který zahájil výrobu vozidel založených na platformě TNGA – tento krok již učinila Toyota Motor Manufacturing Turkey (modely Toyota C-HR a Corolla Sedan), Toyota Motor Manufacturing UK v Burnastonu (Corolla Hatchback a Touring Sports) a Toyota Motor Russia (Camry a RAV4 pro vybrané trhy). Uvedená investice dokládá strategii společnosti TME lokalizovat výrobu a maximálně využívat vlastní výrobní kapacity. Strategie místní výroby automobilky Toyota se stejnou měrou týká i hlavních komponent vozidel: nový Yaris je vybaven nejnovější generací motoru 1,5 litru TNGA, který se rovněž vyrábí v Evropě – v závodu Toyota Motor Manufacturing Poland.

Další investice a druhý model na cestě

Do výroby vozidel postavených na platformě TNGA bylo zapotřebí investovat dalších 300 milionů eur, což je ekvivalent cca poloviny původních investic do závodu TMMF. Všechny výrobní úseky prošly modernizací zahrnující nové vybavení a technologie ve prospěch vyšší ergonomie a produktivity. Šlo například o zásadní rozšíření haly na výrobu plastů, která se zvětšila o dalších 3500 m2 kvůli instalaci nových vstřikovacích a lakovacích linek, což nyní umožňuje vnitropodnikovou výrobu nových plastových dílů. Předpokládá se, že počet stálých pracovníků TMMF do konce roku 2020 dosáhne 3600 lidí.

Komentuje Luciano Biondo, prezident a generální ředitel TMMF: „Zahájení výroby čtvrté generace modelu Yaris je prvním krokem k našemu cíli 300 tisíc ročně vyrobených vozů. Se zbrusu novým kompaktním SUV Yaris Cross, který by v polovině roku 2021 měl být druhým modelem na našich výrobních linkách, jsme na nejlepší cestě těchto cílů dosáhnout. Na podporu výroby modelu Yaris Cross připadá investice dalších 100 milionů eur.“

První uplatnění filozofie TNGA v segmentu kompaktních vozů

Toyota Yaris je klíčem k úspěšnému evropskému příběhu automobilky Toyota . Tradičně se těší oblibě zákazníků a skvělé pověsti vozu schopného přinášet stále další inovace. V roce 2019 představoval Yaris přes 20 % celkových evropských prodejů značky Toyota (224 368 vozidel).

Zbrusu nový Yaris, navržený pro evropské zákazníky a vyráběný v Evropě (stejně jako první generace), díky podvozkové platformě TNGA GA-B přináší zcela nové zhuštěné proporce evokující připravenost vozu vyrazit kupředu, koncepci karoserie velkého-malého vozu s prostorným interiérem i přes kompaktní vnější rozměry, stejně tak jako vylepšenou jízdní dynamiku. Nejnovější čtvrtá generace hybridního systému pohonu nabízí delší jízdu v režimu EV, více než 20% snížení emisí CO2 a spotřeby paliva oproti současné generaci1 a současně i agilnější odezvu a ještě lepší jízdní vlastnosti. Vůz je kromě toho navržen tak, aby se stal celosvětově nejbezpečnějším kompaktním vozem – za tímto účelem používá špičkové systémy aktivní i pasivní bezpečnosti. Jedná se např. o bezpečnostní paket Toyota Safety Sense (TSS), tedy sestavu technologií aktivní bezpečnosti s cílem napomoci předcházet nehodám nebo zmírňovat jejich následky za nejrůznějších dopravních situací, dále např. celosvětově první centrální airbag v segmentu kompaktních vozů.

Tip na financování nových vozů

Pokud zvažujete nákup nového či zánovního automobilu na splátky či na leasing, doporučujeme vám navštívit stránku auta na splátky.

Fotogalerie
Autor: AutoSystem a.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
út 07.07.2020 12:500 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese