Veterináři z Plasů sbírají zkušenosti na klinikách v Portugalsku

Žáci oborů veterinářství a agropodnikání si v tomto školním roce poprvé zkusili práci v zahraničí. Svoji šikovnost prokázali v severním Portugalsku, kde na ně nedají dopustit.

SEO UNIWEB

„Jak ověřit zkušenosti žáků? Ideální cestou je pustit je na praxi do zahraničí. Tento systém se nám vyplatil. Zaručeně funguje a žáci se vrátí smnoha novými dovednostmi,“ říká ke stážím Markéta Lorenzová, ředitelka Gymnázia a Střední odborné školy Plasy. Její škola vzdělává budoucí veterináře a agropodnikatele v zemědělství nejen pro Plzeňský kraj. A letos se poprvé zapojila do programu stáží Erasmus+. „Byla to pro nás obrovská výzva. Žáci jeli poprvé na druhou stranu Evropy, navíc pracovat na běžné veterinární kliniky. Ale rychle se učí. Portugalci na ně nedají dopustit, protože se stážisté rychle rozkoukali a dokázali zastat velký kus práce,“ dodává Lorenzová.

Během končícího školního roku 2015/2016 odjelo zPlasů do Portugalska 24 žáků. „Pečlivě vybíráme ty, kteří se o obor opravdu zajímají. Po stáži vPortugalsku je obrovská poptávka a žáci se předhánějí ve snaze dostat se do vybrané skupiny. Musím uznat, že to zlepšilo i jejich studijní výsledky. Dobrou zprávou pro další ročníky může být, že ve stážích na portugalských veterinárních klinikách a na tamních farmách budeme pokračovat i vnásledujícím roce,“ uzavírá Lorenzová. Portugalci se tak mohou i vpříštím roce těšit na šikovné české veterináře a agronomy.

O programu Erasmus+

Program Erasmus+ byl zahájen roku 2014 a je naplánován do roku 2020. Umožňuje kromě jiného získat zahraniční pracovní zkušenost žákům středních a vyšších odborných škol. Jeho hlavní výhodou je to, že naprostá většina nákladů je hrazena zprostředků EU, takže do zahraničí mohou vyjet skutečně všichni bez rozdílu. Program vČR řídí Dům zahraniční spolupráce. Více informací na www.naerasmusplus.cz.

Image title


Fotogalerie
Autor: Jan Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb restart
seo uniweb