Využijte státní příspěvek až 200 tisíc na elektrické vozy Škoda v Auto CB Plzeň

Od poloviny března lze žádat o státní podporu na pořízení elektromobilů a nabíjecích stanic, nabídka platí pro všechny verze modelu Enyaq


Podpora se vztahuje na nové a zánovní elektrické vozy s pořizovací cenou do 1 500 000 Kč bez DPH. To znamená, že ji mohou využít zájemci o všechny verze modelové řady Škoda Enyaq. Maximální výše dotace byla stanovena na 200 000 Kč pro elektromobil a až 150 000 Kč pro nabíjecí stanici podle jejího výkonu. Státní podpora je určena pro malé, střední, velké podniky a živnostníky s alespoň 2 uzavřenými účetními obdobími. Dotovaný elektromobil musí klient provozovat nejméně 2 roky od vyplacení finančních prostředků. 

TIP REDAKCE: Aktuálně nabízené elektromobily značky Škoda si můžete prohlédnout v plzeňském autosalonu Auto CB Plzeň.

Tuzemské zastoupení automobilky Škoda Auto připravilo širokou paletu verzí modelu Enyaq pro všechny zájemce o dotovaný elektromobil, od živnostníků až po velké podniky.

Dostupnější elektromobilita pro živnostníky i malé, střední a velké podniky

Státní podpora se vztahuje na elektromobily zcela nové, ale i zánovní do 6 000 km nebo 6 měsíců od data první registrace. Při pořízení vozu lze zažádat navíc o státní dotaci na nabíjecí stanici. V dotačním programu je celkem 1,95 miliardy korun a žádosti budou přijímány do 30. září 2025 nebo do vyčerpání prostředků. Maximální pořizovací cena vozu činí 1 500 000 Kč bez DPH a vozidlo musí být pořízeno na úvěr. 

Podpora také pro nabíjecí stanice

Finanční podpora na zakoupení elektromobilu činí až 200 000 Kč. Tato částka společně s výší DPH musí být použita na akontaci a minimální výše zaručovacího úvěru na pořízení vozidla je 300 000 Kč. Dobu úvěru si zákazník může zvolit mezi 12 měsíci a 5 roky. O další státní podporu lze znovu žádat po 6 měsících. V rámci dotací je možné získat také až 50 000 Kč na pořízení nabíjecí stanice se střídavým proudem (AC), až 100 000 Kč na stanici se stejnosměrným proudem (DC) do 40 kW, případně až 150 000 Kč na stanici se stejnosměrným proudem (DC) nad 40 kW. Dotační podmínky vyžadují, aby stanice byla vedena v účetnictví jako dlouhodobý hmotný majetek. Pokud chce klient nabíjecí stanici financovat úvěrem, je nezbytné mít všechny vozy a stanice na jedné úvěrové smlouvě. 

Image title

Komplexní péče o zákazníka ze strany autorizovaných obchodníků Škoda Auto

Síť autorizovaných partnerů Škoda Auto připravila při této příležitosti výhodný balíček pro všechny, kdo chtějí dotaci využít. K vybranému vozu Škoda Enyaq získá zájemce také nabíjecí kartu Chargee pro snadný přístup k sítím všech hlavních provozovatelů v ČR i Evropě se slevou při nabíjení a jednotným vyúčtováním, Předplacený servis Standard na 5 let nebo 150 000 km podle toho, co nastane dřív (včetně sezonního přezouvání pneumatik) a bezplatné vyřízení administrativy potřebné k získání dotace. Volkswagen Financial Services k tomu přidává úvěr s atraktivní úrokovou sazbou 0 % (platí při financování na 1 rok s akontací 50 až 70 %, nebo na 2 roky s akontací 60 až 70 %, nebo na 3 roky s akontací 70 %) a značkovým pojištěním v ceně splátky. 

Zdroj:  TZ ŠKODA AUTO

Fotogalerie
Autor: Michal Dvořák Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka