Zahájení sériové výroby Plug-in hybridní varianty modelu Kia XCeed

KIA Motors Slovakia úspěšně spustila sériovou výrobu Plug-in hybridní verze crossoveru XCeed.


Výroba nového elektrifikovaného modelu následuje jen několik měsíců po spuštění výroby modelu Ceed Sportswagon PHEV a je dalším krokem ve strategii postupné elektrifikace značky Kia. Příchodem těchto modelů přináší Kia elektrifikovaný pohon poprvé do segmentu kompaktních rodinných aut.

„Oba modely představují novu důležitou fázi značky Kia, kdy uvádíme vyspělá hnací ústrojí příští generace do nejširší modelové řady Ceed. Prodeje rodiny Ceed během roku 2019 meziročně vzrostly o 46 %, přičemž nová elektrifikované provedení pohonu atraktivitu modelů Ceed ještě posílí, “ uvedl Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe.

„Během roku 2019 představovaly elektrifikované modely přibližně jednu sedminu vozů Kia prodaných v Evropě, přičemž tento trend se ještě zrychluje,“ dodává Herrera. „Zatímco jiné značky o budoucích plánech elektrifikace pouze mluví, Kia celou řadu svých elektrifikovaných vozidel již uvedla na trh. Naše současné modely s mild-hybridním, hybridním či plug-in hybridním pohonem i naše elektromobily napříč různými segmenty nabízejí zájemcům široké možnosti volby a nižší provozní náklady.“

Plug-in hybridní modely Kia XCeed a Ceed Sportswagon se exkluzívně vyrábějí v jediném evropském výrobním závodě značky Kia, ve slovenské Tepličke nad Váhom. Na tyto modely se vztahuje 7letá tovární záruka Kia s omezením na 150 tis. km již ve standardu, rozšířená i na velkokapacitní akumulátor a novou hnací soustavu.

Kia XCeed PHEV a Ceed Sportswagon PHEV nabízejí alternativu ke konvenčním motorům. Nové hnací ústrojí spojuje 8,9 kWh lithium-iont polymerový akumulátor, 44,5 kW elektromotor a úsporný čtyřválec 1,6 litru GDI s přímým vstřikováním paliva. Celkový systémový výkon a točivý moment činí 141 k resp. 265 Nm. Ceed Sportswagon Plug-in hybrid je schopný ujet s nulovými emisemi až 60 kilometrů na jedno nabití baterie, zatímco XCeed Plug-in hybrid je schopný urazit v čistě elektrickém režimu až 58 kilometrů.

Oba modely jsou vybavené novým virtuálním zvukovým systémem motoru. Jde o zvukový výstražný systém, který se aktivuje pouze v elektrickém režimu při nízkých otáčkách a také při couvání. Systém generuje zvuky, aby spolehlivě informoval chodce o přítomnosti vozidla a zvýšil tak jejich bezpečnost.

Model Kia XCeed PHEV se na evropských trzích včetně České republiky objeví v druhém kvartálu roku 2020.

Tip pro fanoušky nových automobilů

Pokud jste fanouškem automobilů různých značek a zajímáte se o automobilový průmysl, doporučujeme vám navštívit e-magazín o nových autech www.autonewsletter.cz. Jestliže patříte mezi prodejce automobilů a sháníte webovou aplikaci pro správu zakázek, navštivte stránky www.autoklient.cz.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Fotogalerie
Autor: AutoSystem a.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
po 09.03.2020 20:340 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq