Zprávy z 15. ZŠ

Výtvarníci z 15.ZŠ se představujíDne 2. 5. 2022 se v Galerii Paletka konala vernisáž výstavy k oslavě 25. výročí založení naší 15.ZŠ.                          ...

weby uniweb

Výtvarníci z 15.ZŠ se představujíDne 2. 5. 2022 se v Galerii Paletka konala vernisáž výstavy k oslavě 25. výročí založení naší 15.ZŠ.                             Na výstavě s tématem Plzeň, Evropa a svět si mohou návštěvníci prohlédnout práce z různých uměleckých odvětví – ilustrace na motivy knihy Jiřího Trnky, kresby tužkou a uhlem s námětem detailů školy a Plzně, kresby tuší portrétů hudebních skladatelů, malby zvířat plzeňské ZOO, malby a kresby na téma Jak chutná Evropa. Naši školní zahradu představují detailní fotografie i  keramika brouků.                                                            Vernisáž, na kterou se  přišli podívat i vystavující umělci z řad žáků naší školy, zahájila proslovem paní ředitelka Soňa Pavelková. K příjemné atmosféře přispěl i  Ondřej Šimek ze 7.C svým hudebním vystoupením za doprovodu pana učitele Kubeše. Výstavu v Galerii Paletka můžete navštívit každý všední den od 8:00 do 17:00.  do 22. 6. 
Mgr. Monika Hubková
A zase je tu Mladá muzika!Dne 13. dubna 2022 se po dlouhé covidové pauze před horní budovou 15. základní školy uskutečnila jarní Mladá muzika. Pod vedením pana učitele Jana Krčka vystoupilo šest hudebních skupin: No Hero, Dynamit, X-Map, Levitace, Shadow of Night a The Radical Anarchists. Hudebníci z šesté třídy až po hudebníky ze střední školy předvedli skvělý výkon a všem se tato akce moc líbila. Určitě se všichni budeme těšit na letní Mladou muziku pořádanou 16. června.                              A co nám řekl hlavní iniciátor a organizátor pan učitel Honza Krček?Začali jsme už v roce 2005 a první Mladá muzika se se konala před šestnácti lety. Ale letos kvůli covidové situaci to je po čtrnácté, co se Mladá muzika uskuteční.Kolik skupin nyní vystupuje?Jsou čtyři, na každý ročník jedna, plus jedni absolventi, takže pět. Vždycky na každé Mladé muzice je ještě nějaký externí host.                               Hrála někdy v Mladé muzice skupina, která se později proslavila?Ano, Uncles and Papas byli po začátcích u mě v Plzni v pořadu  Československo má talent. Dívky rocku se umístily třetí v celorepublikové soutěži Múza a hodně jednotlivců zůstalo v kontaktu s hudbou a  hudebním řemeslem dodnes.
A.Kazdová a K. Filipčíková, 8.B
 

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 3 Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Let´s Remember Chet Baker

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby