Elkamet s.r.o

377 194 111 info@elkamet.cz www.elkamet.com/cz/
9 Skóre 4.6 z 5 Hodnotit
w
  • Myslinka 57, Nýřany 330 23

Firma Elkamet je již téměř 60 let aktivním subjektem mezinárodního trhu a obchodu. V našich závodech v Biedenkopfu a Wilhelmshütte v Německu, East Flat Rock ve Spojených státech amerických a Myslince v České republice vyrábíme technologií extruze a rotačního odlévání profily z technických polymerových materiálů pro automobilový průmysl, osvětlovací technikunádrže z PA/PE/XPE pro palivové a hydraulické systémy, které se montují do užitkových vozidel a motocyklů. Pro užitková vozidla vyrábíme rovněž blatníky a vedení pro ventilační systémy.

Elkamet je také producentem designových součásti pro venkovní osvětlení odolné proti úderu. Tyto jsou za použití speciální technologie napařovány kovem a posléze barveny, díky čemuž jsou odolné proti zažloutnutí (Faktor10®).

Inovace, výzkum a vývoj

Elkamet disponuje vlastním výzkumným a vývojovým zázemím. Kompetentnost při vývoji materiálů a technologií činí společnost nezávislou na velkoprůmyslu a slouží jako významná charakteristika firmy u obchodních partnerů. 

Za všechny inovativní výrobky jmenujme kupříkladu vysoce funkční těsnící systémy pro autoskla, nádoby z nylonu/PE podle aplikace stabilizované proti horku nebo odolné proti úderu při nízkých teplotách, nebo také umělé hmoty pro venkovní osvětlení s napařovanými vrstvami kovu a odolné proti zažloutnutí (Faktor10®). 

Elkamet se řadí mezi úspěšně rostoucí společnosti, a to především díky silnému exportu (více než 50 %) a také obratu, který v roce 2013 přesáhl 95 milionů Euro. Kvalitativní a environmentální principy, které naše společnost přijala za vlastní, jsou základem dalšího rozvoje. 
Ve čtyřech provozech v Evropě a Spojených státech amerických zaměstnává Elkamet více než 850 spolupracovníků, a to včetně 97 učňů a dalších žáků z řad duálního studijního programu "StudiumPlus". Zapojení, kompetentnost a ztotožnění pracovníků s filozofií firmy je základem pro kvalitní a technologicky propracované výrobky, které udávají v daném odvětví směr.

Komentáře & Hodnocení - Elkamet s.r.o

Přidejte Váš komentář

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář