FIŠER-KVĚTINY, Helena Ottová

602 414 112 obchod@fiser-kvetiny.cz www.fiser-kvetiny.cz
8 Skóre 5 z 5 Hodnotit
w
  • Pod Všemi svatými 2, Plzeň 30100

Akce Slevy

  • Image 1

    Robin

    799,-
    AKCE 799,-
    %

RODINNÁ TRADICE NA NOVÉ ADRESE

Řezané květiny pro každou příležitost, sezónní dekorace, dárky, ale i údržba či realizace zahrady. NOVĚ e-shop s květinami s rozvozem nejen po Plzni!

Tradice zahradnictví v Plzni sahá do dávné minulosti. Již v 16. století zde bylo tolik zahradníků, že si v roce 1593 založili vlastní cechovní organizaci. Největší rozmach zahradnictví byl spojen s rychlým rozvojem města v druhé polovině 19. století a v první polovině 20.století. Historie naší rodinné zahradnické tradice začala právě v tomto období. Rudolf Fišer, vyučený zahradník, si vzal za manželku Františku Walterovou, dceru zahradníka, a v roce 1886 založil zahradnictví. V průběhu rozvoje firmy vystřídal několik zahrad, až se v roce 1895 se svým zahradnictvím usídlil v Lochotínské ulici 58. Zahradnickému oboru se zde vyučili i jeho čtyři synové. Postupně, po návratu z I. světové války, si zakládali vlastní zahradnictví. Únor 1948 přerušil fungování rodinných zahradnictví. Jejich zahrady byly začleněny do Zahradnických závodů města Plzně, JZD či státních statků. Avšak rodinná tradice ani po 40 letech nezanikla. Po roce 1989 jako první obnovil zahradnictví Ludvík Fišer. Na pozemku, kde zahradničil jeho otec Rudolf Fišer, vytvořil rodinnou firmu. Ta si v Plzni velice rychle získala opět dobré jméno, založené na hodnotách jako jsou tradice, kvalita a rodina. Zahradnictví se nacházelo v Lochotínské ulici, která byla proslulá právě velkým množstvím zahrad a zahradnických živností. Obětavou prací členů rodiny a později i zaměstnanců firmy bylo vybudováno zahradnické centrum, které patřilo mezi 15 českých rodinných podniků tohoto typu v České republice s členstvím ve Sdružení zahradnických center. Po odchodu pana Ludvíka Fišera do důchodu převzala vedení firmy jeho dcera Helena Ottová. Velkou katastrofou pro zahradnictví se staly záplavy v roce 2002, které způsobily tak velké škody, že přivedly firmu do finančních potíží. A proto v roce 2005 do rodinné firmy přistoupil obchodní a zároveň finanční partner. V roce 2010 paní Ottová firmu Fišer -zahradnické centrum s.r.o. prodala společnosti Rašelina a.s.

A jelikož rod Fišerů je stále věrný zahradnické tradici, pokračuje i v další generaci. Zahradníkem a zároveň pokračovatelem je Přemysl Otto, vnuk pana Ludvíka Fišera, který v roce 2011 založil firmu FIŠER-KVĚTINY s.r.o. zachovávající rodinný charakter podniku, vycházejíc ze znalostí a zkušeností předků propojených s moderními trendy v oboru.

V současné době může firma svým zákazníkům nabídnout jak řezané květiny pro každou příležitost, tak i údržbu či realizaci zahrady.

Nabízíme Vám komplexní služby v našem oboru:

-       kytice pro každou příležitost (narozeniny, svátky, promoce, narození miminka)

-       svatební servis

-       smuteční vazby

-       vodní balení řezaných květin

-       sezónní dekorace – Vánoce, Valentýn, Velikonoce atd.

-       vybavení interiérů řezanými i hrnkovými rostlinami

-       následná péče o pokojové rostliny – přesazení, ošetření

-       osázení truhlíků dle ročního období

-       e-shop s květinami a dárky -rozvoz květin po Plzni do 2 hodin, mimo Plzeň do 24hodin

-       dárky a dekorace do vašeho bytu či domečku

-       komplexní služby pro vaši zahradu od realizace až po údržbu

Komentáře & Hodnocení - FIŠER-KVĚTINY, Helena Ottová

Přidejte Váš komentář

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Foto: Jaké květiny zvolit pro oslavu romantického svátku svatého Valentýna?
Chcete potěšit svého partnera anebo svou životní lásku? Máme pro vás tip, jaké květiny a doplňky jso

Foto: Květinářství Fišer Květiny Heleny Ottové chystá velký vánoční finiš
Těším se na vaši online návštěvu a ještě více na osobní setkání v kamenné prodejně za Saským mostem

Foto: Tipy na vánoční květiny a dekorace
Přijďte se do květinářství FIŠER KVĚTINY v Plzni inspirovat k výběru kytic, květin či vánoční dekora