Generali Pojišťovna, a.s. (Plzeň-město)

+420 774703952 david.konas@generali.com www.generali.cz
7 Skóre 5 z 5 Hodnotit
w
  • Anglické nábřeží 1, Plzeň 30100

JSME SOUČÁSTÍ SILNÉ SKUPINY

Generali Pojišťovna a.s. je součástí skupiny Generali, která patří mezi přední světové pojišťovny s předepsaným pojistným 74 miliard euro v roce 2015. Ve více než 60 zemích světa zaměstnává 76 tisíc odborníků. V roce 2015 byla skupina Generali jedinou pojišťovnou, kterou časopis MIT Technology Review zahrnul mezi 50 nejsofistikovanějších společností světa. Skupina Generali zaujímá vedoucí postavení na trzích západní Evropy. Stále významnější pozici získává v Asii a také v regionu střední a východní Evropy. Skupina působí v 10 zemích regionu střední a východní Evropy prostřednictvím holdingové společnosti Generali CEE Holding a je jedním z předních poskytovatelů pojištění v regionu.

Generali Pojišťovna a.s. patří s tržním podílem 7,6 % (k 31. 12. 2015 dle metodiky ČAP) mezi největší české pojišťovny. Kromě individuálního pojištění nabízí pojistná řešení pro malé, střední a velké firmy v oblasti podnikatelských, průmyslových, technických a zemědělských rizik.

GENERALI V PRAZE JIŽ OD ROKU 1832

Pobočka Assicurazioni Generali byla v Praze založena již v roce 1832. V roce 1920 začalo zdejší působení pojišťovny Moldavia Generali a v roce 1939 se tato společnost sloučila s další pojišťovnou Sekuritas. Generali u nás úspěšně působila až do roku 1945, kdy došlo dekretem prezidenta republiky ke znárodnění soukromých pojišťoven. V roce 1993 se Generali vrátila zpět do České republiky jako jedna z nejsilnějších a nejspolehlivějších pojišťoven. Jako akciová společnost působí Generali od ledna 1995, kdy došlo ke změně právního statutu. Organizační složka mezinárodního pojišťovacího koncernu Erste Allgemeine Versicherungs-AG se transformovala do Generali Pojišťovna a.s. Významným milníkem v novodobé historii společnosti bylo převzetí pojišťovny Zürich k 1. lednu 2003, které znamenalo především posílení pozice v oblasti pojištění motorových vozidel i dalších odvětví neživotního pojištění. Další klíčovou událostí byl vstup pojišťovny Generali do mezinárodního pojišťovacího gigantu Generali PPF holding v roce 2008. V lednu 2013 se zástupci skupin Generali a PPF se dohodli na odkupu minoritní části Generali PPF Holdingu ve dvou fázích. V lednu 2015 Skupina Generali dokončila odkup zbývající části akcií Generali PPF Holdingu. Na základě této akvizice se holdingová společnost pro region střední a východní Evropy přejmenovala na Generali CEE Holding B.V.

Komentáře & Hodnocení - Generali Pojišťovna, a.s. (Plzeň-město)

Přidejte Váš komentář

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Foto: Odměny za poctivost: zájezd k moři a na hory
Hledáte práci, která vás bude bavit a zároveň vám přinese i zajímavé benefity? Máme pro vás tip!