KOOPERATIVA ARÉNA

+420 373 300 621 dragounova@zimnistadionplzen.cz
0 Skóre 0 z 5 Hodnotit
w
  • Studentská 117/2143 , Plzeň 32300

Zahájením provozu Areálu zimního stadionu v Plzni na Košutce se výrazně zlepšila nabídka kvalitních ledových ploch v Plzni. V důsledku jeho celoročního provozu dojde k rozšíření období, po které budou moci být takto vybudované kapacity využívány. Provoz areálu zimního stadionu bude svým zaměřením otevřený potřebám veřejnosti, sportovcům a návštěvníkům regionu.

V Areálu zimního stadionu Plzeň – Košutka jsou pro návštěvníky vybudovány      2 ledové plochy o stejném rozměru 28 x 58 m, které odpovídají parametrům ligového hokejového hřiště. Obě plochy jsou zastřešené, vybavené nejmodernější technologií výroby ledu. Nabídku ledových ploch s vysokým standardem kvality služeb budou moci využít všichni příznivci ledu - organizované skupiny, občané i návštěvníci města Plzně.
 
Zimní stadion nabízí vynikající podmínky pro tréninky hobby týmů, pořádání okresních a krajských hokejových soutěží, volné bruslení, budou zde pořádány diskotéky na ledě, hokejové turnaje a kempy, školičky bruslení pro děti a mládež. Očekáváme zájem o pořádání firemních akcí a plánujeme další doprovodné akce. Pro návštěvníky veřejného bruslení jsou zde k dispozici, ke každé ledové ploše, samostatné šatny. Počítáno je se servisem pro využití ledu jako jsou  půjčovna či broušení bruslí. Tato moderní hokejová dvouhala je velkou příležitostí pro tréninkové kempy a přípravu hokejistů hokejových družstev (klubů). Pro sportovce-hráče, kteří k této hale naleznou k této hale bližší vztah jsou připraveny trvalé šatny. K pořádání soutěží mezinárodních týmů jsou k dispozici i dvě speciální hokejové šatny, které svou velikostí a zázemím odpovídají mezinárodním standardům.

Návštěvníci zimního stadionu naleznou v objektu prodejnu hokejového vybavení, bruslí, dresů, a také další služby, které jsou spojeny s provozem zimního stadionu. Vedle ledových ploch budou moci návštěvníci využít i nabídky „rychlého občerstvení na bruslích“.

Mimo ledových ploch jsou v nabídce služeb Areálu zimního stadionu Plzeň Košutka rovněž další doprovodné služby, které souvisejí s volnočasovými aktivitami, odpočinkem a relaxací. V úrovni 2. NP je umístěna restaurace o kapacitě 70 osob se zaskleným výhledem na obě ledové plochy. Prostory restaurace umožňují i oddělení salonku pro uzavřenou společnost. Ke sledování dění na ledové ploše bude pro diváky k dispozici tribuna s kapacitou 222 míst (včetně horní úrovně hlediště pro sedící diváky).

Další příležitostí pro sportovní využití je moderně vybavené fitness centrum s vlastní recepcí a šatnami. Z široké nabídky si vyberou jak muži tak i ženy. V nabídce je velký výběrem nových posilovacích strojů od firmy Grünsport. Rozmanitost strojů zajišťuje možnost silového tréninku i tréninku kardiovaskulárního.

Pro všechny zájemce o využití nabídky služeb Areálu zimního stadionu v Plzni na Košutce jsou k dispozici dostatečné parkovací kapacity a to jak pro automobilové tak i autobusové stání.

Projekt připravil a za významné podpory Evropské Unie také úspěšně zrealizoval Roman Kreuziger. Jméno Roman Kreuziger je pojmem nejen v české, ale i světové cyklistice. Roman Kreuziger starší je bývalý výborný čs. silničář a cyklokrosař, mimo jiné také juniorský mistr světa v cyklokrosu z roku 1983 a otec neméně slavného syna, který se poté co vybojoval pro české barvy titul juniorského mistra světa v cyklistice stal již ve svých osmnácti letech nejmladším vítězem v historii ankety o Krále české cyklistiky. Pan Kreuziger je stále velmi aktivním sportovcem, ale v současné době se věnuje hlavně podnikání a své aktivity rozšiřuje zejména díky nově vznikajícímu zimnímu stadionu.

Projekt výstavby Areálu zimního stadionu v Plzni na Košutce byl předložen do druhé výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad na období 2007 – 2013 (ROP), který významným způsobem podporuje regionální rozvoj a v rámci  Prioritní osy 3 - Rozvoj cestovního ruchu, Oblasti podpory 3.1 – Rozvoj infrastruktury cestovního ruchu také rozvoj cestovního ruchu v regionu. Předložený projekt uspěl v konkurenci dalších projektů a získal tak nárok na spolufinancování z prostředků Evropské unie. Možnost čerpání podpory z Evropského fonfu pro regionální rozvoj byla velmi významným aspektem úspěšné realizace projektu. Stavba byla oficiálně zahájena 14. července 2008. Generálním dodavatelem stavby se na základě uskutečněného výběrového řízení stala společnost Metrostav a.s.

Z výše uvedeného je zřejmé, že objekt zimního stadionu poskytuje skutečně široké možnosti pro sportovní i nesportovní veřejnost a významným způsobem rozšíří příležitosti k využití volného času pro obyvatele Plzně i okolí. Všechny zájemce o pronájem ledové plochy v tomto nově vzniklém zařízení srdečně zveme k návštěvě a věříme, že budete s našimi službami maximálně spokojeni.

Svým rozsahem se jedná o velmi významný projekt v místním i regionálním měřítku, od něhož lze očekávat středně i dlouhodobý ekonomický a sociální dopad. 

Roman Kreuziger
Investor Areálu zimního stadionu v Plzni na Košutce

Václav Ruprecht
Ředitel zimního stadionu

Komentáře & Hodnocení - KOOPERATIVA ARÉNA

Přidejte Váš komentář

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář