Pivovarské muzeum v Plzni

+420 377 062 888 reservations@asahibeer.cz www.prazdrojvisit.cz/
26 Skóre 4.7 z 5 Hodnotit
w
  • Veleslavínova 6, Plzeň 30114

Pivovarské muzeum v Plzni

Veleslavínova6, 301 14 Plzeň
Tel:+420 377 235 574
E-mail: muzeum@prazdrojvisit.cz
www.prazdrojvisit.cz/pivovarske-muzeum

Otevíracídoba:

duben– září: 10:00 – 18:00 hodin
říjen-březen:10:00 – 17:00 hodin

Prožijte příběh piva

Jako zázrakem se v Plzni zachoval jeden právovárečný dům ve své autentické podobě. Právě v něm sídlí Pivovarské muzeum, jediné odborné muzeum svého druhu v Čechách, které střeží legendu piva a pivovarnictví a co se  týče pojetí i šíře expozice údajně nemá ve světě konkurenci. 

Expozice muzea vypráví návštěvníkům příběh piva od starověkých počátků až do současnosti. Jak se pivo vyrábělo přímo v právovárečných domech, v jakých hospodách se čepovalo, z čeho se pilo a k čemu bylo inspirací,…to vše se dozvíte při návštěvě muzea. Součástí muzea jsou zachované městské středověké hradby, sklepy se středověkou studnou, pozdně gotická sladovna, hvozd, původní valečka i typický městský dvorek. Část expozice je věnována pivovarským řemeslům, cechům, pivním nádobám, hospodám i kuriozitám.

V depozitářích Pivovarského muzea se skrývají stovky exponátů a tisíce fotografií a dokumentů, které nejsou běžně vystaveny. Tyto předměty dokumentují nejen historii výroby piva, jeho dopravu zákazníkům, stáčení nebo čepování, ale i výstavbu plzeňských pivovarů a proměny samotného města. Nyní je část tohoto skrytého bohatství zpřístupněna návštěvníkům na řadě dotykových obrazovek. Například v expozici věnované bednářskému řemeslu si návštěvníci mohou sami vybrat z několika filmů, které jim detailně přiblíží práci bednářů.

Individuální návštěvníci si mohou muzeum projít buď s tištěným průvodcem, zvukovým průvodcem (audioguidem) či s aplikací pro chytré mobilní telefony a tablety systémem iOS a Android, kterou si zdarma na místě stáhnou.

Starší 18 let získají ke vstupence do Pivovarského muzea i tzv.„pivěnku“, kterou mohou směnit ve vybraných plzeňských restauracích za malé pivo Pilsner Urquell. 

Z Pivovarského muzea se můžete také vypravit na prohlídkovou trasu rozvětveného Plzeňského historického podzemí, unikátního labyrintu chodeb a sklepů.

Komentáře & Hodnocení - Pivovarské muzeum v Plzni

Přidejte Váš komentář

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář