Plzeňské Dvorky

728 543 819, 378 035 300 bila@plzen.eu www.plzenskedvorky.cz
4 Skóre 5 z 5 Hodnotit
w
  • Kopeckého sady 11 306 32, Plzeň 30100

Město ve městě

Každé město má svůj půvab a kouzlo, každé město má svá tajemství a ta jsou tím tajemnější, čím jsou skrytější. A takové městské dvorky, město ve městě, to je ráj pro tajemství. Akce Plzeňské dvorky chce roušku tajemna v Plzni poodhalit. V rámci této akce zve Nadace 700 let města Plzně na známé i méně známé dvorky v centru západočeské metropole. Na této cestě čeká poutníky mnoho zajímavého i poučného. Věděli jste například, že na jednom z plzeňských dvorků je zachovalá chlebová pec, že je v Plzni dvorek Kinetický nebo, který z dvorků ukrývá studnu? Na těchto stránkách můžete tato místa navštívit ve světě virtuálním a na vlastní oči si je pak prohlédnete 28. května 2016.

Všechny dvorky uvedené v programu budou volně přístupné od 10:00 do 18:00. Trasu je možné absolvovat také s průvodcem a to v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 z výchozího bodu Sedláčkova 38. Tuto prohlídku je nutné si rezervovat zakoupením vstupenky (50 Kč/osoba). Vstupenky v prodeji v Muzeu strašidel na náměstí Republiky – suteren hotelu Central, denně od 10:00 do 18:00 hodin, telefon 602 245 537. Program bude v průběhu května aktuálně doplňován. 

Program akce k tisku (PDF)

Zažijte dvorky
Nejsou tradiční prohlídky nic pro vás? Dokážete vidět věci, které jiní nevidí? A osahat si věci, které vidět nelze? Neztratíte stopu? Zvládnete vytvořit kousek umění a rozlousknout tajemné šifry? Přijďte si zahrát naši městskou hru, která se bude konat v průběhu festivalu Plzeňské dvorky. Hra začíná tím, že si účastníci vyzvednou hrací kartu, se kterou poté obcházejí jednotlivé dvorky, na kterých je čekají rozmanité šifry, úlohy a aktivity. Hra nemá určený čas startu, hrací kartu si můžete vyzvednout v podstatě kdykoli v průběhu festivalu, počítejte však s tím, že hra vám může zabrat dvě hodiny, takže nemá cenu začít deset minut před šestou. Není potřeba mít žádné předchozí zkušenosti s podobnými hrami, hra je koncipována tak, aby ji mohl dokončit každý. Jediná pomůcka, která se vám bude hodit, je něco na psaní. 

Kdo hru připravuje?
Ve spolupráci s nadací 700 let města Plzně připravují hru organizátoři, kteří v Plzni již několik let pořádají podzimní šifrovací hru PLŠI (http://www.plzenskasifrovacka.cz/). Někteří z nich se letos navíc podílejí na organizaci zážitkového kurzu NaHRAně (http://nahrane.velkyvuz.cz/). Na obě akce jste srdečně zváni. Máte-li ke hře nějaké další dotazy, zeptejte se nás!

Komentáře & Hodnocení - Plzeňské Dvorky

Přidejte Váš komentář

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář