ZAK TV, s.r.o.

377 260 377, 377 262 130 televize@zak-tv.cz
0 Skóre 0 z 5 Hodnocení (1)
w
 • Prokopova 26 , Plzeň 301 00
Více na  REGIONPLZEN.CZ ...

 • vysíláme v celém Plzeňském a Karlovarském kraji
 • vysíláme 24 hodin denně
 • 7 dní v týdnu vysíláme regionální zpravodajství a publicistiku
 • každý den aktuální zpravodajství z obou krajů
 • každý den diskusní pořad se zajímavým hostem z regionu
 • každý den názory diváků z regionu každý den tipy pro volný čas v regionu (sport, kultura a zábava)
 • pokrýváme 95% území Plzeňského a Karlovarského kraje
 • zaměřujeme na region, na velké i malé obce, velká i malá města

Televize ZAK jako firma vznikla v květnu roku 1996 a v prosinci téhož roku začala vysílat. Navázala na práci televizního studia, které působilo v Chebu a v polovině roku 1996 se přestěhovalo do Plzně. Nejdřív jste ji mohli najít v Dominikánské ulici, koncem roku 1996 se přestěhovala do Smrkové ulice v Plzni na Doubravce. Od února roku 2003 televize ZAK sídlí v Prokopově ulici 26.

Za dobu 15 let vysílání televize ZAK fungovala v úzké spolupráci s celoplošnými televizemi TV Prima, TV Nova a také jsme spolupracovali s Českou televizí. V televizi se vystřídaly desítky lidí a řada z nich dnes působí právě v těchto televizích nebo na pozicích tiskových mluvčích ve významných českých organizací.
 

Po ukončení spolupráce FTV Prima s regionálními televizemi v roce 2011 obnovila ZAK TV svou vlastní licenci, a to jako první z regionálních vysilatelů v České republice. Od poloviny ledna 2012 opět vysílá svůj původní půlhodinový program zaměřený na podrobnější informování Západočechů o dění v jejich nejbližším okolí.  

Už první týdny provozu znovuzrozené samostatné a ryze regionální televize vykazují rostoucí zájem Západočechů o vysílání ZAK TV, které zachycuje jejich každodenní starosti.  Půlhodina zpráv a informací z regionů se aktualizuje jednou denně a divák ji může shlédnout v jakoukoliv hodinu, čímž vyhovuje každému podle jeho časových možností.  

Do terestrického vysílání ZAK TV byl znovu zařazen i tradiční týdeník o dění ve městě Plzni (pořad Plzeň v kostce) a taktéž se opět připravuje vysílání magazínu i pro Krajský úřad Plzeňského kraje.  Je našim přirozeným zájmem rozšířit záběr televizního zpravodajství na co největší území kraje. Jednou z cest jak toho dosáhnout a zároveň poskytnout divákovi ucelenější, regionální pohled na dění v krajích je především spolupráce televize s regionální vládou a zastupitelstvem.

Vysílání televize ZAK se skládá z třicetiminutové smyčky, která se premiérově vysílá každý den v 17:00 hod. Následně se tato smyčka v půlhodinových intervalech opakuje až do 17 hodin následujícího dne, pak ji nahradí nově nahraná aktuální smyčka, která se opět stejným principem opakuje.

Smyslem takovéhoto formátu je, že divák si může televizi ZAK naladit prakticky v jakoukoliv hodinu, shlédne 30 minut regionálního vysílání, a pak přepne na jiný kanál. Od 17:00 hod. pak má opět k dispozici aktuální vyslání.

Programové schéma televize ZAK se skládá ze tří bloků. První blok jsou aktuální Zprávy, ty se vysílají každý všední den. V sobotu je vysílán souhrn těch nejzajímavějších zpráv z celého uplynulého týdne a v neděli vysíláme Zprávy+. Jedná o dvě nejdůležitější zprávy z daného týdne, které redakce rozebere více do detailů s pozvaným odborníkem na danou tématiku.

V druhém bloku je pořad Co vy na to?, ve kterém se ptáme lidí na nejzajímavější zprávu daného dne. Následuje počasí, které je tvořeno atraktivní formou, ve které vystupují občané obou krajů. A druhý blok končí pořadem Studio Z. Jeho moderátoři Míra Hejda a Karel Rychlý si každý den zvou zajímavé hosty z regionu.

Třetí blok je obměňován dle aktuálních potřeb. Pravidelný je pouze pořad Plzeň v kostce, který je vysílán ve třetím bloku každý pátek. Ostatní pořady ve třetím bloku se denně mohou lišit. Základní schéma je doplňováno o pořady, které jsou uvedeny níže v seznamu publicistických pořadů.

Komentáře & Hodnocení - ZAK TV, s.r.o.

 • Před 6 roky

  Spatny rekla jsem ze si nepreji mluvit na kameru a stejne me natocily!!!! A vse bylo sestrihano jinak nez jsem rekla!!!!!

 • Před 7 roky

  Dobry den, do konce minuleho roku byl prijem televize ZAK zde ve Dvorci bez problemu. Po vylepseni jak pisete, uz neni mozny vubec. Vysilac Svatobor vysila na kanale 56 s 5x mensim vykonem nez na kanalech 49 a 52 a vic nez 3x mensim vykonem nez na kanale 48. Ani pouziti predzesilovace se zesileni 15 az 30 dB nepomaha. Podle informaci provozovatele multiplexu 4 je to dano smerovanim anten na vysilaci. Asi mi nepomuzete, ale urcite budete radi za Feedback.

Přidejte Váš komentář

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář