ZPRÁVY Kultura Plzeň

Česko-bavorští kulturní Stavitelé mostů získali ocenění

Spolek Bavaria Bohemia udělil 25. května již pošestnácté osobnostem a partnerským projektům cenu "Brückenbauer | Stavitel mostů".

0

Před 2 dny

Michal Dlouhý jako americký prezident, i Václav Hudeček. To jsou esa červnové Besedy

V úterý 6. 6. se ve hře Listopad představí Michal Dlouhý jako americký prezident, který bojuje všemi možnými způsoby o znovuzvolení.

0

Před 5 dny

ZUŠ Trnka vystaví v Papírně to nejlepší z letošního školního roku

Malby, grafiky, velkoformátová plátna i keramické objekty – to nejlepší z tvorby žáků plzeňské ZUŠ Trnka zaplní prostory Papírny.

0

Před týdnem

Na soutoku Mže s Radbuzou startuje Náplavka k světu

V pátek 26. května začíná oblíbený multižánrový festival ve veřejném prostoru Náplavka k světu. Stejně jako v loňském roce i letos zakotví v období od 26. května do 17. června na soutoku Mže s Radbuzou v Plzni.

0

Před týdnem

Violová virtuózka Jitka Hosprová zve na hudební festival Procházky uměním

Startuje již 11. ročník kulturního projektu Procházky uměním, který se díky jeho zakladatele a ředitelce Jitce Hosprové těší velkému zájmu příznivců vážné hudby.

0

Před týdnem

Supermaňásci budou v Divadle Alfa zachraňovat Plzeň

Pozor, na Plzeň se řítí vesmírná pohroma! Kdo město zachrání?! Bude to komiksový superhrdina Kapitán Amerika a jeho přátelé nebo tým klasických českých loutek pod vedením Kašpárka?

0

Před týdnem

Plzeňská muzejní noc nabízí bohatý program

Devatenáctý ročník Plzeňské muzejní noci představí výjimečnou atmosféru muzeí a galerií v čase, kdy se jejich brány obvykle zavírají. V pátek 26. května od 16 do 23 hodin čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program.

0

Před týdnem

Začíná festival základních uměleckých škol ZUŠ Open, nabídne i akce v regionu

Na 500 nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení, výstav, happeningů a dalších akcí připravilo v rámci sedmého ročníku celostátního festivalu ZUŠ Open 439 základních uměleckých škol.

0

Před týdnem

Plzeňské podzemí i pivovarské muzeum otevřou při Muzejní noci

Plzeňská muzejní noc 2023 v Pivovarském muzeu a Plzeňském historickém podzemí i s degustacemi v Pivotéce! Tradiční Plzeňská muzejní noc bude letos opět plná zážitků.

0

Před 2 týdny

Startuje Industry Open, zavede i do božkovské likérky

Již pátým rokem přináší tipy na výlety a zajímavé akce v prostředí technických památek stezka Industry Open. Také v letošním roce je připraven bohatý program rozložený do celého léta.

0

Před 2 týdny

Ty nejlepší Historky z Tinderu představí v Besedě Lukáš Hejlík

Oblíbené Historky z Tinderu se opět vracejí do Plzně. Představení z cyklu scénického čtení LiStOVáNí, v němž účinkují Pavla Dostálová a Lukáš Hejlík, se odehraje v Malém sále Měšťanské besedy v pondělí 22. května od 20 hodin.

0

Před 3 týdny

Plzeňské dvorky 2023 jsou za dveřmi

Plzeňské dvorky se poprvé konaly v květnu 2016. Oblíbená akce i letos zavede zájemce na více či méně známá zákoutí Plzně a to v sobotu 20. května v tradičním čase 10:00 – 18:00.

0

Před 3 týdny

Sian Evans & Kosheen zakončí české turné v Plzni

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour přijede potěšit české fanoušky. Na tuto koncertní sestavu se tentokrát mohou těšit i fanoušci v Plzni.

0

Před 3 týdny

Léto v Prazdroji 2023: Prázdninové čtvrteční večery s devíti koncerty

Letošní Léto v Prazdroji potrvá od 6. července až do 31. srpna. Jubilejní 20. ročník oblíbeného festivalu nabídne tu správnou letní idylu.

0

Před 3 týdny
Eastwood Symphonic