ZPRÁVY Kultura Plzeň

Vánoční jarmárek ZŠ Nepomuk

Základní škola v Nepomuku pořádá ve středu 7. 12. 2022 od 13 do 16 hod Vánoční jarmárek.

0

Včera

Novinkou Divadelního léta bude komedie 39 stupňů ve stylu film noir

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem začíná připravovat novou inscenaci pro rok 2023. Komedie „39 stupňů“ je bláznivou variací na špionážní film Alfreda Hitchcocka z roku 1935.

0

Před 4 dny

Česko-polský Snowball je první premiérou sezony Divadla Alfa

Inscenaci SNOWBALL, první premiéru sezóny 2022/23, nastudoval s herci plzeňského Divadla ALFA polský režisér, scenárista, pedagog a ředitel Loutkového divadla Bělostok (Białystok) Jacek Malinowski.

0

Před 5 dny

Prosincová Beseda: Světáci i Princ Mamánek

Od vánočních příprav si můžete 12. prosince odpočinout u známé hudební komedie Světáci o partě tří fasádníků od Velhartic, kteří pracují v Praze a rozhodnout se vzdělat v oblasti společenského chování.

0

Před 6 dny

Plzeňské podzemí zve na sváteční prohlídky za svitu baterek

Zpříjemněte si adventní čas objevováním tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek.

0

Před týdnem

Plzeň o adventu: speciální prohlídky, pěší zóna v Riegrově ulici jako gastrozóna

Historické centrum Plzně již rozzářila vánoční výzdoba. Tradiční adventní trhy s živou hudbou, dřevěným betlémem, zvířátky, provoněné svařeným vínem a punčem jsou v plném proudu.

0

Před týdnem

Památky v Plzeňském kraji otevírají své brány v adventním čase

Plzeňské památky patří mezi oblíbené letní turistické cíle. Některé z nich nezavírají ani v zimě a pro návštěvníky připravily řadu zajímavých adventních akcí.

0

Před týdnem

Šumavský Mouřenec zahájí advent koncertem a žehnáním věnců

Šumavský kostel sv. Mořice na Mouřenci se v příštích týdnech opět „oblékne“ do svátečního. Během adventního a vánočního období pozve tento šumavský románsko-gotický chrám nad Annínem na koncerty, bohoslužbu a prohlídky.

0

Před týdnem

Podpořte na Startovači vydání vědecko-fantastické ságy METALSTORY Michala Novotného

Nová dvoudílná vědecko-fantastická sága METALSTORY – Příběh kovu nejenom že pochází z Plzně, ale její děj v Plzni přímo začíná.

0

Před týdnem

V Plzni vypukne Kozí válka! Světová premiéra rodinného muzikálu nabídne zábavný klukovský příběh na pozadí velkých dějin

Kozí válka je původní český muzikál napsaný přímo pro Divadlo J. K. Tyla skladatelem Daliborem Bártou a textařem Václavem Bártou starším, mj. autorem písňových textů z pohádky Princezna ze mlejna, a vypráví o klukovských lotrovinách, válce, lásce, nespravedlnosti, naději, osvobození i věčně zavřeném konzumu.

12

Před týdnem

Třináctka vystavuje pohádkový svět Václava Karla

Poslední výstava letošního roku Václav Karel: obrazy, ilustrace, pohádkový svět představí autora, jenž se ve své práci věnoval převážně ilustracím pohádek.

0

Před týdnem

Více než 70 stepařů bude reprezentovat Plzeň na MS v Chorvatsku

Svěřenci plzeňské trenérky a lektorky Step by step studia Kamily Borovské budou od 23. do 26. listopadu 2022 soutěžit ve velké mezinárodní konkurenci na IDO World Tap Dance Championships.

0

Před 2 týdny

Festival Animánie udělil Animáničky a poprvé i Cenu Honzy Příhody

17. ročník Festivalu Animánie, největší soutěžní přehlídky animovaných filmů vytvořených dětmi a studenty, zakončilo v sobotu odpoledne slavnostní udílení cen.

0

Před 2 týdny

Výročí narození Mikoláše Alše si Plzeň připomíná venkovní výstavou

Plzeňská galerie Alšových sgrafit – takový název nese nová výstava ve Smetanových sadech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.

0

Před 3 týdny
Auto CB - Akční nabídka autobaterií