ZPRÁVY Kultura Plzeň

V Klatovech ukazují: sklo z Třeboně je cool!

V rámci letních výstav věnovaných sklářským školám se v letošním roce představí v Pavilonu skla Klatovy studenti sklářských oborů třeboňské Obchodní akademie, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Třeboni.

0

Včera

Třináctka vystavuje Já a oni. Jedinec a společenství v umění 19. století

Letošní výstava pořádaná u příležitosti 41. mezioborového sympozia ke kultuře 19. století v Plzni je zaměřena na vnímání člověka jakožto subjektu a individua ve vztahu k vnějšímu světu.

0

Před 2 dny

Žáci ZUŠ Trnka zvou na výstavu do Papírny, na místě budou tvořit a hrát divadlo

Výstavu prací výtvarného oboru ZUŠ Trnka v plzeňském kulturním centru Papírna zahájí vernisáž, která se uskuteční v pondělí 21. 6. v 17 hodin.

0

Před 4 dny

Klatovy lákají na poslední dny výstavy unikátního skla

Již jen do 23. června mohou návštěvníci Pavilonu skla v Klatovech zhlédnout výstavu zajímavého neprůsvitného černého skla – hyalitu.

0

Před 5 dny

Industry Open během léta opět zpřístupní zajímavé památky

I v letošním roce se mohou fanoušci industriálních zajímavostí a technických památek těšit na bohatý program festivalu Industry Open, který zve na různorodé akce v průběhu celého léta.

0

Před 6 dny

Výstava v mázhausu představuje šumavský Mouřenec

Minulost, ale i současnost románsko-gotického šumavského kostela sv. Mořice na Mouřenci nad Annínem na Sušicku přibližuje výstava „8 století šumavského Mouřence“.

0

Před týdnem

Plzeňská madona má nové repliky, navazují na tradici z 15. století

Západočeská galerie v Plzni nechala vytvořit repliky Plzeňské madony, které byly požehnány Mons. Tomášem Holubem, biskupem plzeňským.

0

Před týdnem

České a německé karikatury představí téma koronaviru

Centrum Bavaria Bohemia se od čtvrtka 17. 6. 2021 ohlédne za uplynulým rokem – prostřednictvím přeshraniční výstavy karikatur z doby pandemie koranaviru.

0

Před týdnem

Divadelní léto zahájí obnovená premiéra inscenace Poslední zrnko písku

14. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem začíná už v sobotu 12. 6., kdy se na scéně U Zvonu odehraje Poslední zrnko písku.

0

Před 2 týdny

Vymazlené vraždy - Milan Skála ukazuje, že dokonalý zločin neexistuje

Dokonalá vražda je pojem, který se v detektivce objevuje jako svatý grál. Ti nejlepší – nebo vlastně nejhorší – zločinci ho chtějí dosáhnout.

0

Před 2 týdny

Cinema City znovu otevírá své brány ve čtvrtek 10. června

Multiplexy Cinema City přivítají své diváky ve čtvrtek 10. června 2021. Na návštěvníky tak i v Plzni opět čeká velmi pestrá filmová nabídka a intenzivní kino zážitek.

0

Před 2 týdny

Film Mazel a tajemství lesa zveřejnil upoutávku. Natáčel se v kraji

Režisér Petr Oukropec zveřejnil oficiální upoutávku ke svému rodinnému filmu „Mazel a tajemství lesa“. Vedle lidských hrdinů se zde v prvních záběrech představují i kouzelné lesní bytosti, které ožívají, když se nedíváme.

0

Před 3 týdny

Kašperk v červnu nabízí prohlídky, divadlo i spoustu dalších akcí

Šumavský hrad Kašperk může konečně nabídnout návštěvníkům vše, co mají rádi a na co se dlouho těšili. Každý víkend pro vás má připravenou nějakou akci.

0

Před 3 týdny

Nová výstava na hradě Velhartice přiblíží období třicetileté války

Prostory bývalého hradního pivovaru ve Velharticích hostí novou interaktivní výstavua s názvem Krajina míru, pole války. Na výstavní ploše 700 metrů čtverečních představí ze všech úhlů pohledu válečný konflikt.

0

Před 3 týdny
netConcert