ZPRÁVY Kultura Plzeň

Není čas zemřít, je čas vyhrát bondovský víkend v Rakousku

Oslavte s námi, že jsme se konečně dočkali premiéry 25. bondovky s názvem Není čas zemřít! Cinema City si totiž pro vás připravilo exkluzivní soutěž o speciální víkend, během kterého se vydáte po stopách nejslavnějšího špionážního příběhu všech dob.

0

Před 2 dny

Výstava před konzervatoří ukazuje skrytou řeč krajiny

Před budovou Konzervatoře v Kopeckého sadech v Plzni je až do pátku 24. září 2021 k vidění nevšední výstava „SKRYTÁ ŘEČ KRAJINY Plzeňského kraje“.

0

Před 4 dny

Zářijové projekce dokumentů z festivalu Jeden svět budou venku

Ani letos nepřijdou diváci o projekce vybraných dokumentárních filmů z uplynulých ročníků festivalu Jeden svět, které pořádá organizace Člověk v tísni v Plzeňském kraji.

0

Před 5 dny

Umělecké ceny města Plzně za rok 2020 získali Pavlovský, Hucl a Jurečka

Herec Pavel Pavlovský, básník, kurátor a organizátor kulturních akcí Ivo Hucl, dramaturg Jaroslav Jurečka a Západočeská galerie v Plzni jsou novými držiteli Umělecké ceny města Plzně.

0

Před týdnem

Děti a mladí tvůrci mohou přihlašovat filmy do soutěže o Animáničku

Také letos je hlavní součástí Festivalu Animánie mezinárodní soutěžní přehlídka audiovizuální tvorby dětí a mládeže do 26 let.

0

Před týdnem

Pluto začíná sezonu, pobavíte se i bez roušek

V pondělí 6.září se po téměř roční nedobrovolné pauze znovu rozzáří reflektory plzeňské soukromé profesionální divadelní scény.

0

Před týdnem

Hrady a zámky v kraji zvou i na podzim. Co nabízejí?

Prázdniny sice skončily, ale památky v plzeňském kraji zůstávají nadále otevřené. Naplánovány jsou i další kulturní akce, koncerty, speciální prohlídky nebo výstavy.

0

Před týdnem

DJKT startuje Svatou Ludmilou a chystá Vánoce na poušti s rockerem Stránským

Divadlo J. K. Tyla zahájí sezónu 4. září 2021 oratoriem Antonína Dvořáka Svatá Ludmila – 1100 let a světovou premiérou taneční adaptace románu Vyhoďme ho z kola ven.

0

Před týdnem

Visio Art Gallery vystavuje Světlušky Daniely Kučerové

Visio Art Gallery na plzeňské Roudné zve na novou výstavu Daniely Kučerové. Má název Světlušky a po páteční vernisáži se návštěvníkům otevírá v pondělí 6. září.

0

Před 2 týdny

Zářijová Beseda: zpívá Adam Plachetka, běží Zátopek

Sólista Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka, Čechomor nebo třeba promítání filmu Zátopek. To je jen malá ochutnávka nabitého zářijového programu v plzeňské Měšťanské besedě.

0

Před 2 týdny

Jednou se to stane - Milan Skála mění naši současnost jedinou informací

Myslíme si, že dokonale známe sami sebe, že známe naši společnost. Snad si i myslíme, že nás nic nedovede překvapit.

0

Před 2 týdny

Mydy Rabycad, čtení, filmy, divadlo... Wunsiedel zve na Týden sousedů

Pestrý, zábavný, informativní a dvojjazyčný – takový by měl být Týden sousedů ve Wunsiedelu. Od 16. 9. do 19. 9. se bude konat slavnost kultury a setkávání jako vrchol programu Kulturního města Čechy-Bavorsko.

0

Před 2 týdny

Předprodej vstupenek na komentované prohlídky Plzeňských dvorků odstartoval

11. září se v Plzni uskuteční již pošesté oblíbená akce – Plzeňské dvorky. Stejně jako v loňském roce byla z důvodů protiepidemických opatření z květnového termínu přeložena na podzim.

0

Před 3 týdny

První zastávkou Rock Star(t) festivalu je Žihle

Srpen a září bude v západočeském kraji ve znamení ROCK STAR(T)u. Spřízněné a úspěšné místní kapely pořádají již druhý ročník malých festivalových sobot na podporu muziky.

0

Před 3 týdny
Popelka