Online Před 4 měsíci

Andělské obrazy uvidíte v Plzni už jen do 30. ledna

Budova Českého rozhlasu v Plzni hostí výstavu andělských obrazů, které maluje šestatřicetiletá Marie Neumannová, kterou můžete znát pod pseudonymem Maya N.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Den hudby a oslav v Černošíně

Město Černošín zve na oslavu! Bude to narozeninové, letos je to už 150 let od povýšení Černošína na město Františkem Josefem I. v roce 1873. A to je důvod k oslavám, které se budou konat v sobotu 2.9.2023, o slavnostním zahájení ve 12 hodin se můžete přidat do průvodu městem, do kroku bude hrát Amátovka. V průvodu budou také krásné mažoretky a Privilegovaný sbor ostrostřelců ze Stříbra.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Sulislavská pouť s kapkami deště

V Sulislavi se konala Vavřinecká pouť. Zajímavý program střídavě skrápěl déšť, ale díky stanovým altánům zůstávali návštěvníci suší, jen na atrakcích občas zmokli. Přesto si všichni den užili, zazpívali si i zatančili.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Obrazy malované duší

Výstava intuitivních obrazů Renaty Zítkové je momentálně k vidění v aule budovy plzeňského rozhlasu. Výstava nese název Mezi nebem a zemí a je rozdělena do čtyř sekcí, a to: My ve vesmíru a vesmír v Nás, Můj domov, Rovnováha života a Obrazy s příběhem . Slavnostní vernisáž doplnilo klavírní vystoupení slečny Olgy Pungové, podpořit autorku přišlo několik desítek přátel a dalších návštěvníků.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Tip na výlet - Kozí zámek

Vydejte se s námi na Kozí Hrádek (podle místních zámek) nedaleko Horního Hradiště u Plas.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Vzpomínali na školní léta v minulém režimu

Škola - základ života, to bylo téma, na které si povídání v černošínském muzeu připravil pětašedesátiletý Jiří Bízek z Bezdružic

Blog
Před rokem
REGIONPLZEN.CZ

Brutus ve Stříbře nezklamal!

Skvělá kapela Brutus opět zavítala do Stříbra, kde zaplnila sál tamního Coktail baru Beseda. Sjeli se tam fanoušci ze širokého okolí!

Blog
Před rokem
REGIONPLZEN.CZ

Promítali filmy z Českého lesa

O víkendu se v Černošíně konala slavnostní vernisáž výstavy Krajina Českého lesa. Tu do tamního muzea zapůjčil fotograf, novinář a regionální průvodce Antonín Hříbal.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Mistr republiky v canicrossu je z Plané na Tachovsku

Jan Danko z Plané se účastnil Mistrovství Republiky v canicrossu RNB. Ze své stanice přivezl do Hluboké nad Vltavou nejmladšího psa rasy sibiřský husky. Dexter páníčkovi ostudu neudělal, ačkoliv je menšího vzrůstu, s přehledem uběhl nejlepší čas.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Kavárna potěšila fanoušky Crimson Fields

Plzeňská skupina Crimson Fields potěšila své příznivce v plzeňské kavárně. Připravuje se na další koncerty.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Kladrubská pětka se vydařila

Opět po roce se konal běžecký závod na pět kilometrů v Kladrubech. Letos šlo o osmý ročník a získané body se započítávají do běžeckého seriálu Běžec Tachovska 2022.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Andělská výstava pro klid v duši

Chaotický a rychlý život nám nedělá dobře. Každý ale snad máme svého naděla, který nás opatruje. A takové anděly umí namalovat i Michaela Němcová ze Svojšína, která ztvárňuje anděly na různé materiály, na papír, plátno, kov, kameny i textilie.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Sedmihoří - skalní mísy i ručičky

Sedmihoří se nachází na území stejnojmenné vrchoviny, a to mezi městy Bor a Horšovský Týn. Krása a nedotčenost tamní přírodyláká ke skutečnému odpočinku a za den můžete zdolat všechny vrcholy.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Macbeth – Noc s operou měla načasované počasí, po aplausu se spustil déšť!

Zážitek plný emocí, hudby, tance i přírodních efektů si odnášeli diváci z Noci s operou z lochotínského amfiteátru. Tam se v pátek večer odehrávalo drama, Macbeth přilákal milovníky opery.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ

Do Touškova se po sto letech vrátily zvony

Dva ze čtyř zvonů chyběly od 1. světové války v touškovském kostele Narození svatého Jana Křtitele . Díky vyhlášené sbírce a podpoře Plzeňského kraje, lidí z okolí, farníků a dalších dárců se podařilo chybějící zvony znovu odlít, posvětit a doplnit.

Blog
Před 2 roky
REGIONPLZEN.CZ