Online Před měsícem

Sbírka knih z univerzity putovala k dětem do Domova sv. Zdislavy

Knížky, které letos během sbírkové akce Daruj knihu shromáždila Univerzitní knihovna Západočeské univerzity, byly předány do Domova sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni. Domov provozuje Městská charita Plzeň. Několik desítek knižních svazků už si prolistovaly děti, které nadšeně pátraly po zajímavých kouscích v krabicích od dárců z řad veřejnosti, studentů i zaměstnanců ZČU.

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

Přijďte na výstavu BLÍZKÁ SETKÁNÍ VŠEHO DRUHU malíře Václava Šestáka

Výstava obrazů akademického malíře Václava Šestáka je k vidění až do 30. dubna v galerii Domova pro seniory sv. Jiří v Mohylové ul. 92 v Plzni na Doubravce. Můžete se na ni přijít zdarma podívat kdykoli mezi 8:00 do 20:00 hod.

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ

Pečovatelé testovali gerontooblek. Pomůže jim vcítit se do situace seniorů

Zkuste si představit, že vám náhle velmi ztěžknou končetiny, klouby ztuhnou a přestanou se pružně ohýbat. Velmi se zhorší váš sluch i zrak, začnete mít problém s orientací v prostoru. Právě tyto příznaky obvykle souvisejí se stářím. Aby se zaměstnanci Domova pro seniory sv. Jiří v Plzni dokázali lépe vcítit do pocitů a stavů, v nichž se nachází jejich klienti, vyzkoušeli si na vzdělávacím kurzu takzvaný gerontooblek.

Blog
Před měsícem
REGIONPLZEN.CZ