228 dárců, z toho 50 prvodárců. Skvělá bilance akce Daruj krev s HC Klatovy

Na transfuzním oddělení Klatovské nemocnice skončila v pátek v poledne akce Daruj krev s klubem HC Klatovy. A skončila velmi úspěšně. Od pondělí přišlo během čtyř odběrových dnů 228 dárců a z toho 50 prvodárců.

Cílená propagace v Plzni

Kromě dobrého pocitu, že krev pomůže někomu se vyléčit nebo dokonce zachránit život, si každý odnesl dárky od partnerů hokejového klubu a Klatovské nemocnice a čtyři vylosovaní si pak užijí hlavní ceny, mezi nimiž je i zapůjčení rodinného vícemístného vozu na dovolenou zdarma. „Všem dárcům krve a zejména pak těm novým, kteří se rozhodli začít tuto vzácnou tekutinu darovat, moc děkujeme,“ vzkazují zástupci klubu i nemocnice.

„Krev je velmi potřebná a neustále slyšíme, že dárců je nedostatek. Proto jsme se rozhodli pomoci. Sehnali jsme od našich partnerů myslím zajímavé dárky a pozvali naše hráče, funkcionáře, fanoušky, ale také širokou veřejnost, aby se do akce zapojili a přišli darovat krev. Jsme rádi, že se to podařilo, hlavně že přišlo tolik nových dárců, o které šlo především, a jsme rozhodnuti za rok akci zopakovat,“ říká prezident klubu HC Klatovy Stanislav Kopáček, který se sám zapsal mezi prvodárce.

Padesát nových dárců se v Klatovech zpravidla zapíše během dvou měsíců. Nyní na to stačil týden. „Akce předčila naše očekávání a věříme, že noví dárci nepřišli jen na tu jednu návštěvu, ale budou chodit opakovaně. Mnozí nám to skutečně potvrdili. Buď se jednalo o velmi mladé lidi, kteří dosáhli potřebného věku, aby mohli darovat, nebo také lidi od 30 ale třeba i nad 50 let, kteří říkali, že dárcovství dlouho zvažovali, ale až tato akce byla pro ně tím správným impulsem,“ říká mluvčí Klatovské nemocnice Jiří Kokoška s tím, že prvodárci dostali triko s nápisem „Jsem dárce krve v Klatovské nemocnici“. „Tím se zavázali, že prostě budou muset chodit pravidelně,“ doplnil v nadsázce.

Výherci hlavních cen akce Daruj krev s HC
Jan Janda - zapůjčení vícemístného rodinného automobilu na dovolenou od Autocentra Jan Šmucler
Pavel Veverka - zahradní práce v hodnotě 10 tis. Kč od rodinné firmy DAPE servis
Jan Hofmann - 2x VIP vstupenka na libovolné extraligové utkání HC Škoda Plzeň
Jiří Miškovič - relaxační procedura v pivních lázních pro dva od Chodovaru
Gratulujeme !

Kromě trika pro prvodárce si všichni odnesli produkty regionálních výrobců potravin. Dále vstupenky na sobotní hokejové utkání HC Klatovy - HC Domažlice, klíčenku a propisku, minerální vodu na podporu krvetvorby Il Sano, balíček od VZP, termosku nebo sportovní tašku od Plzeňského kraje či vak od Klatovské nemocnice a pivní kosmetiku Chodovar.

Po skončení akce pak Stanislav Kopáček a vedoucí lékařka transfuzního oddělení Jana Zítková vylosovali výherce čtyř hlavních cen. Předány jim budou před úvodním buly zmíněného hokejového zápasu. „Připomínáme, že na toto derby s Domažlicemi se ale mohou přijít podívat bezplatně všichni dárci krve a plazmy, i když se do akce přímo nezapojili. Jako vstupenka postačí jejich průkazka dárce. Zápas začíná na klatovském zimním stadionu v sobotu 3. února od 17:30,“ doplňuje Stanislav Kopáček.

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka