ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

V Brdech roubují ovocné stromy odrůdami ze zaniklých obcí

V alejích u cest tak budou jabloně, hrušně a třešně plodit ovoce, které pěstovali někdejší obyvatelé. S akcí pomáhají dobrovolníci na Padrťských pláních.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Na hlavním nádraží v Plzni je hotová i horní hala

Z obchodů tam po rekonstrukci jako první funguje provozovna rychlého občerstvení KFC. Vše bude kompletně v provozu na začátku června.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Místo kulturního domu v Červeném Hrádku bude 18 bytů

V bývalém kulturním domě v Červeném Hrádku do poloviny roku 2025 vznikne 18 městských nájemních bytů. Přestavbu objektu, který byl roky nevyužívaný, je ve špatném technickém stavu a „proslavil“ ho projev Miloše Jakeše, zaplatí ze svého rozpočtu město Plzeň.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Kraj vyhlásil druhé kolo programu Obědy do škol na rok 2024/25

Pro dva školní roky 2023/24 a 2024/25 obdržel Plzeňský kraj dílčí alokovanou částku 10,4 mil. Kč na dotační program Obědy do škol. Cílem projektu ministerstva je zajištění stravování v MŠ, ZŠ a SŠ ve věku 2-26 let.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Jarní svod psů proběhl na bažantnici

Ani nepřízeň počasí neodradilo třináct majitelů loveckých psů, aby se zúčastnilo tradičního jarního svodu 20. dubna v areálu Mysliveckého spolku Stráně Rokycany, který pořádal OMS ČMMJ Rokycany.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Dotacemi podpoří kraj vzdělávání lékařů

Od roku 2013 podporuje Plzeňský kraj vzdělávání a zvyšování kvalifikace lékařů, kteří pracují v lůžkových zdravotnických zařízeních a na Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Obnovou projde další historická nádražní budova v Plzni - Jižní nádraží

Správa železnic hledá zhotovitele rekonstrukce nádražní budovy ve stanici Plzeň-Jižní Předměstí. Víc než stoletý památkově chráněný objekt čeká celková obnova, zlepší se i prostředí ve veřejně přístupných prostorech, které budou bezbariérové.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

FN Plzeň zve veřejnost na seminář o onemocnění ledvin

V rámci cyklu přednášek Zdraví máme jenom jedno pokračuje FN Plzeň letošním druhým setkáním, tentokrát na téma Onemocnění ledvin. Seminář pro širokou veřejnost se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2024.

9

Včera REGIONPLZEN.CZ

Sérii přednášek o architektuře v regionech uzavřou zástupci ateliérů ORA a XTOPIX

V závěrečné části přednáškového a diskusního cyklu zaměřeného na současnou architekturu v tuzemských regionech vystoupí architekti Jan Veisser z ateliéru originální regionální architektura (ORA) a Barbora a Pavel Buryškovi, zakladatelé studia XTOPIX.

9

Včera REGIONPLZEN.CZ

Zaměstnanci Auto CB Plzeň zabodovali v soutěži ŠKODA Challenge 2024

Společnost Auto CB s.r.o. je hrdá na své zaměstnance, kteří dosáhli skvělých výsledků v soutěži ŠKODA Challenge 2024. Gratulujeme!

3

Včera REGIONPLZEN.CZ

Myslivci představili trofeje z Rokycanska a zhodnotili rok

Okresní myslivecký spolek Českomoravské myslivecké jednoty v Rokycanech představil ve dnech 12. až 13. dubna 2024 téměř pět set nejrůznějších trofejí ulovených na Rokycansku za rok 2023.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Víte, kde i DOBRO uzdravuje? Odpověděla celostátní konference v Plzni

V Plzni se 17. dubna 2024 uskutečnila v nových prostorách Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, jež byly oceněny titulem Stavba roku Plzeňského kraje, celostátní konference, které se zúčastnilo téměř 200 lidí.

7

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Vyberte si hrnek pro svůj každodenní rituál

Každý den začínáme obvykle tradičním rituálem - buď je to káva, čaj nebo jiný oblíbený nápoj. Pořiďte si hrnek podle vašich představ a užívejte si pohodu doma či v kanceláři.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Přidej charakter svému pracovnímu stylu. Podívej se, jak to udělat s oblečením od TATUUM

Móda není jen způsob vyjádření sebe sama, ale také příležitost ukázat svou osobnost, zejména na pracovišti. Tvé oblečení může být kreativním nosičem vyjádření, který definuje tvůj přístup k podnikání. Proto, pokud usiluješ o přidání špetky jedinečnosti do každodenního oděvního dress kódu v práci, stojí za to důvěřovat značce, která nabízí nejen eleganci, ale i charakter.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ
ČNSO studio