ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Zvířecí záchranáři se ptají: Zůstane Pekelný rybník rájem živočichů?

Podle map Pekelný rybník u Vejprnic není rybníkem, ale uměle vytvořeným přírodním mokřadem, biotopem a hlavně oázou pro mnoho druhů zvláště mezinárodně i všeobecně chráněných volně žijících živočichů.

0

Dnes

Nádraží v Horšovském Týně zdobí opravená výpravní budova

Správa železnic dokončila opravu výpravní budovy v Horšovském Týně na Domažlicku. Práce ve stanici, která se nachází na regionální trati Staňkov – Poběžovice, začaly v závěru loňského roku, hotovo bylo na konci července.

0

Dnes

FN Plzeň opět provedla nejvíce transplantací krvetvorných buněk za rok

Transplantační centrum Hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň je už od roku 2018 největším zařízením svého druhu v České republice.

3

Dnes

Letošní léto je plné krásných dní, perfektní čas pořídit si vlastní obytňák a zažít pravý smysl cestování. Navštivte www.obytnakyplzen.cz

Ať už jste byli letos na dovolené nebo ne, svůj vlastní obytňák využijete i mimo svou oficiální dovolenou. Stačí ho mít připraven na jízdu a třeba každý víkend strávit úplně na jiném místě. Zní to jako sen? Proměňte ho v realitu!

0

Dnes

Moderní a zavedená restaurace v Karlových Varech? To je restaurace Parlament

Restaurace v centru Karlových Varů zavedená od roku 2008 nabízí skvělé letní posezení na venkovní zahrádce přímo v centru města, ale také výborné jídlo a osvěžující nápoje.

0

Dnes

Sportmanie Plzeň 2022 se rychle blíží

Už jen 12 dní zbývá do zahájení největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni. Sportmanie Plzeň 2022 startuje v novém prostředí Škoda sport parku v městské části Plzeň 2-Slovany v sobotu 20. srpna a potrvá do neděle 28. srpna.

0

Včera

Startuje oprava Rokycanské v Plzni, průjezd je omezen

V pondělí 8. 8. 2022 firma Strabag a.s. zahájila práce na stavbě I/26 Plzeň, úpr. křižovatky Rokycanská – Jateční. Stavba bude rozdělena do dvou etap.

0

Včera

Plzeň začíná od pondělka opravovat Slunečnou lávku v Českém údolí

Lávka v plzeňském Českém údolí umožňující přejít z Borského parku do chatové oblasti Výsluní se bude opravovat. Dřevěná prkna na mostovce již dožívají a lávka potřebuje novou protikorozní úpravu.

0

Před 2 dny

Komenského ulice na Lochotíně dostala nový asfaltový povrch

Na konci července, tedy o měsíc dříve, než bylo v plánu, předala firma ROBSTAV k. s. městu Plzni Komenského ulici s novým asfaltovým povrchem. Opraven byl 670 metrů dlouhý úsek ulice i plocha pro parkování 115 vozidel.

0

Před 2 dny

Od pondělka do středy turisté nesmí k Černému a Čertovu jezeru

V lesích u Černého a Čertova jezera na Šumavě se zpracovává kůrovcové dřevo. Zasahovat je třeba okamžitě, aby brouk nenapadl další stromy.

5

Před 3 dny

Plzeňané si stěžují na pouliční umělce

Někteří umělci v lokalitě U Branky v centru začínají už ráno a podle místních obyvatel hrají pár písniček pořád dokola. Lidem to vadí.

0

Před 3 dny

Netopýři už zase obsazují a devastují plzeňské byty

Celkem 51 živých a 6 uhynulých netopýrů hvízdavých zajistili plzeňští zvířecí záchranáři v aktuálně nevyužívané kanceláři budovy Magistrátu města Plzně.

0

Před 3 dny

Hladina Boleváku je kvůli suchu nejníž, na podzim začne dopouštění

Tropické dny mají vliv i na výšku hladiny plzeňských městských rybníků. Sledování ukazují, že hladina v horkých letních dnech klesá nejen v nejoblíbenějším Velkém boleveckém rybníce neboli Boleváku, ale i v dalších rybnících Bolevecké rybniční soustavy.

0

Před 4 dny

Turistické cíle v Plzeňském kraji hlásí nižší návštěvnost

V předchozích dvou letech lidé kvůli covidu necestovali do zahraničí. Letos raději dovolenou tráví u moře, vliv může mít také nutnost šetřit.

0

Před 4 dny
netConcert