ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Plzeň rozšíří dvě školy. Vzniknou v nich nové učebny, kabinety nebo šatny

Město Plzeň plánuje rozšíření dvou základních škol o přístavby a nástavby, ve kterých by měly vzniknout nové učebny, kabinety nebo sociální zařízení.

0

Dnes

Myslivcům na Plzeňsku chybějí broky bez olov

V lovecké sezoně to znamenalo problém. Jinými se už nesmějí střílet kachny.

0

Dnes

Neziskovky dostanou dodatky ke smlouvám na granty prevence kriminality

Rada města Plzně na svém zasedání ve čtvrtek 30. listopadu souhlasila s uzavřením dodatků ke smlouvám podepsaným v roce 2022 mezi městem Plzní a sedmi neziskovými organizacemi, které pomáhají lidem se sociálním znevýhodněním.

6

Dnes

Mikuláš, čert a anděl z TOP 09 navštívili v nemocnicích děti i seniory

Plzeňská TOP 09 i letos pokračuje v tradici, kterou dodržuje už od roku 2009 a obdarovala Mikulášskou nadílkou nemocné děti v dětské Nemocnici u Sv. Jiří v Plzni na Doubravce. Odpoledne pak zavítala s nadílkou za seniory do Fakultní nemocnice v Plzni.

4

Dnes

Špičák startuje ve čtvrtek sezonu

Největší horské středisko Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák v nastávající zimní sezoně 2023/24 ponechá cenu skipasů na loňské úrovni.

3

Včera

Bezdomovci si postaví přístřešky. V Plzni se chystá projekt Safety First

Rada města Plzně souhlasila s poskytnutím dotace ve výši 408 200 Kč na projekt nazvaný „Safety First – pilotní projekt“. Pokud záměr schválí zastupitelé, začnou se lidé bez domova v Plzni podílet na stavbě přístřešků, v nichž poté najdou zázemí.

3

Včera

FN Plzeň zve na přednášku o onemocněních očí

V rámci cyklu přednášek Zdraví máme jenom jedno pokračuje FN Plzeň letošním již šestým setkáním, tentokrát na téma Onemocnění očí.

9

Včera

Děti z dětského domova v Kašperkách navštívily výlov rybníka Novec

Podzim láká všechny ven pouštět draky, sbírat pestrobarevné listy, ale nedílnou součástí tohoto období je i vypouštění rybníků a výlov ryb. Rybářské řemeslo se může představit i veřejnosti, právě při výlovu, kterému předchází i náročné strojení rybníka.

0

Včera

Bavaria Bohemia zve na besedu o Švejkovi

Před 100 lety zemřel spisovatel Jaroslav Hašek. Jeho patrně nejslavnější dílo – Dobrodružství dobrého vojáka Švejka – bez námahy překročilo hranice 60 jazyků.

7

Před 2 dny

V Nepomuku je k vidění výstava Stavby roku Plzeňského kraje

Nejzdařilejší stavby loňského roku představuje v Nepomuku do 12. prosince výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje.

5

Před 2 dny

Herní počítačová sestava doplní Teen zónu v Obvodní knihovně Skvrňany

O herní počítačovou sestavu se nově rozroste takzvaná Teen zóna v Obvodní knihovně Skvrňany. Využití peněz na tyto účely knihovně schválili radní města Plzně. Knihovna na svůj záměr využije částku kolem 45 tisíc korun.

0

Před 2 dny

V Plzni se rozzářil vánoční strom, lidé zaplnili náměstí

O první adventní neděli 3. prosince 2023 krátce po 18. hodině rozsvítil primátor města Plzně Roman Zarzycký spolu s biskupem plzeňským Tomášem Holubem vánoční strom na náměstí Republiky.

6

Před 2 dny

Plzeň vypisuje výběrové řízení na obsazení ředitelů dvou základních škol

Město Plzeň hledá nové ředitele dvou základních škol. Jedná se o 4. základní školu v Kralovické ulici v Plzni a Základní a mateřskou školu Plzeň-Božkov.

0

Před 2 dny

Vánoce s vanilkovými pivovarskými rohlíčky a dalším cukrovím z Hospody Na Spilce

Základem mnoha originálních receptur V Hospodě Na Spilce, která už více než 30 let sídlí na nádvoří Plzeňského Prazdroje, je nejcennější plzeňská ingredience – tekuté zlato, pivo Pilsner Urquell.

0

Před 3 dny
ČEZ - Čistá energie zítřka