ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Lidé se loni vrátili do vlaků. I v kraji

České dráhy loni přepravily 157 milionů cestujících. Je to o 30 % více než v roce 2021. Přepravní výkon dosáhl 7,7 miliardy osobokilometrů. Lidé tak ve vlacích národního dopravce ujeli o 43 % kilometrů více než rok před tím.

0

Dnes

V Moving Station proběhne diskuze s veřejností k novému cyklogenerelu

Důležitý strategický dokument města Plzně mohou svými připomínkami ovlivnit občané.

0

Dnes

Silnice v kraji jsou samá díra

Letošní počasí jim nepřeje. Už teď jsou ve stavu, který bývá běžný až na konci zimy.

0

Dnes

Kraj aktualizuje plán svého rozvoje. Kvůli gigafactory

Umožní tím vznik průmyslového parku na letišti Líně. Volkswagen tam zvažuje stavbu továrny na baterie do elektroaut, takzvané gigafactory.

0

Dnes

Tip na zážitek: degustační menu s pivním párováním v Prazdroji

Šéfkuchař Michal Göth patří již několik let mezi velká jména české gastronomie. V současně době vládne kuchyni vyhlášeného beskydského Miura hotelu, odkud se v únoru vydá do Plzeňského Prazdroje.

0

Včera

Zvířecí záchranáři u Homolky odchytávali a kroužkovali kalouse ušaté

Celkem třikrát se plzeňští zvířecí záchranáři s kroužkovatelem Národního muzea Praha Milošem Paiskerem a místními lidmi snažili odchytit a okroužkovat osm kalousů ušatých.

0

Včera

Masáže, bylinky. FN Plzeň nabízí maminkám nový přístup k porodu

Gynekologicko-porodnická klinika, jako první v západních Čechách, nabízí zcela nový přístup k porodu v rámci nově koncipovaného Centra individuální péče a respektujícího porodu.

0

Včera

Sušice nabídla kraji k bezplatnému pronájmu svou nemocnici

Zdravotnické zařízení, které ošetřuje i turisty ze Šumavy, se léta potýká s problémy. Radnice ho navrhuje začlenit do skupiny šesti krajských nemocnic.

0

Včera

Plzeňané jsou ke svému městu kritičtější než turisté

S návštěvou Plzně panuje všeobecně vysoká spokojenost, i proto se návštěvníci především z okolních krajů do Plzně často vrací. Pro výlet či kratší dovolenou by ji doporučilo 97 % respondentů návštěvnického průzkumu.

0

Před 2 dny

Sportmanie se vrátí za Plazu. Letos bude o týden dřív

Populární plzeňský festival sportu Sportmanie se letos vrátí do prostoru za OC Plzeň Plaza a do tamního nově zrevitalizovaného parku u řeky Mže. Akce odstartuje v sobotu 12. srpna.

0

Před 2 dny

Obyvatelé Rokycan žijí ekologicky - víc třídí odpad

V loňském roce ve městě klesla produkce směsného komunálního odpadu o 15 procent. Je to díky nádobám na třídění přímo u domů.

0

Před 2 dny

Zimní novinka z Proudu: Tmavý nefiltrovaný ležák Masopustní Šloos

Tradice praví, že masopustem je nazýván čas mezi postními obdobími Vánoc a Velikonoc. Čas, kdy si máme dopřát dostatek zábavy, dobrého jídla a pití.

0

Před 3 dny

Spolek Stop gigafactory chce referenda v Líních a Zbůchu

Lidé by se v nich měli vyjádřit k uvažované stavbě továrny na autobaterie do elektromobilů koncernu Volkswagen. Začíná sběr podpisů.

0

Před 3 dny

Plzeň hledá pěstouny, spouští kampaň

Tisíce dětí vyrůstají v České republice v některé z forem náhradní rodinné péče. Většina z nich je umístěna v pěstounských rodinách.

0

Před 3 dny
netConcert